שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

אריה דרעי: "חזרתי הביתה, תודה לאלי ישי"

בסיומה של הפגישה הנדירה בבית הרב עובדיה יוסף הופיעו השניים יחד עם אטיאס - בלי זהות ברורה של מנהיג. ישי: "כל אחד עשה את הוויתורים שלו". אטיאס: "ישי עצמו ביקש שאריה ינהל את מטה הבחירות". הוויכוחים נמשכו עד לרגע האחרון, אפילו על סדר הקראת השמות בהודעה

האיחוד הגדול בצמרת ש"ס: בביתו של מנהיג התנועה הרב עובדיה יוסף נרשמה אמש (יום ד') היסטוריה קטנה - היריבים הגדולים בקרב על ההנהגה לקראת הבחירות, היו"ר המכהן אלי ישי ואריה דרעי, נועדו בארבע עיניים לפגישת פיוס. אחרי הפגישה הנדירה הופיעו יחד שלושת חברי ההנהגה המחודשת והמשולשת: דרעי, ישי ואריאל אטיאס. "חזרתי היום הביתה בשמחה גדולה", אמר דרעי שבירך ברכת "שהחיינו".

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

ההכרזה החגיגית באה אחרי ההסכמה על כך שלא ייקבע מנהיג אחד, והסמכויות יחולקו. לא ברור עדיין, עם זאת, מי יוצב במקום הראשון ברשימה לכנסת בבחירות ב-22 בינואר. לפגישה הצטרפו גם הרבנים ששותפים לרב יוסף במועצת חכמי התורה. קדמו לה חודשים של מתיחות עצומה בין ישי לדרעי, שפרש מהנהגת התנועה אחרי הרשעתו בשוחד לפני 13 שנים. לפחות מול המצלמות, נראו רק חיוכים.

 

צמרת ש"ס מתפייסת (צילום: יעקב כהן, אתר ש"ס) (צילום: יעקב כהן, אתר ש
צמרת ש"ס מתפייסת(צילום: יעקב כהן, אתר ש"ס)

 

אטיאס, דרעי וישי. בכוחות משותפים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אטיאס, דרעי וישי. בכוחות משותפים(צילום: גיל יוחנן)

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

"אני רוצה להודות לחברי אליהו ישי שבשנים האחרונות ניווט את הספינה בצורה מכובדת", הוסיף דרעי. "אני מודה לו לא רק העבר אלא גם על העתיד ומקווה שנעבוד יחד בצורה מכובדת".

 

על מתווה הפשרה אמר דרעי: "כולם מוותרים ואני גאה ושמח בזה אין כאן אף אחד שהפסיד - כולנו ניצחנו. אני שמח שחזרתי ומבטיח לכן שיותר לא תמצאו אף אחד שידליף מחלוקות אחד נגד השני. לכו למפלגות אחרות לחפש עבודה, כי פה לא תמצאו".

 

אחריו דיבר ישי. "אריה חוזר הביתה. שנים חיכינו לרגע שאנחנו מאוחדים. בעזרת השם נצא למערכה החשובה והקריטית שלא הייתה מעולם במדינת ישראל בהיבט החברתי. כל אחד עשה את הוויתורים שלו על מנת לעשות הכול למען הכלל".

 

חיוכים בבית הרב. דרעי וישי, הערב (צילום: יעקב כהן) (צילום: יעקב כהן)
חיוכים בבית הרב. דרעי וישי, הערב(צילום: יעקב כהן)

 

עם זאת, ממש לא הכול ורוד בש"ס ונראה שחלוקת התפקידים והמחלוקות רק נדחקו הצדה. אנשיהם של בכירי ש"ס סיפרו שאחד הניסוחים שגרמו לעיכוב נגע בשאלה שמו של מי יוזכר קודם בהודעה על ההנהגה המשותפת.

 

דרעי וישי הודו במילים חמות לאטיאס שתיווך ביניהם. שר השיכון עצמו אמר: "היום ש"ס הראתה לכולם איך יכולים להתגבר על משקעים. לא נטייח אותם אבל הייתי עד לשיחה היום בין אלי ואריה והופתעתי באיזו קלות הם השילו מעליהם את התקופה הזאת, שעכשיו היא מאחורינו".

 

אטיאס דיבר על "תמונת האחדות" וכינה אותה "מכפיל כוח לש"ס. יש ספקנים ששואלים אם זה יצליח, אנחנו נפתיע אתכם. קבענו למחר ישיבה משותפת כדי להתניע את המהלך הזה ואלי ישי בעצמו ביקש שמי שינהל את מטה הבחירות יהיה אריה".

 

הפגנה מול בית הרב יוסף נגד צירוף דרעי, הערב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הפגנה מול בית הרב יוסף נגד צירוף דרעי, הערב(צילום: גיל יוחנן)
 

סלע המחלוקת העיקרי בין דרעי וישי נגע לשאלת הסמכויות. ישי התעקש לעמוד בראש הרשימה בכל מצב וסירב לשמוע על ירידה למקום השני. דרעי, מצדו, לא שלל את הסגנות על הסף,

 אולם התעקש שבמצב כזה הוא יקבל את מרב סמכויות היושב ראש כדי לשלוט בפועל במפלגה. אתמול אמר ישי כי יציית לכל החלטה של הרב עובדיה.

 

אתמול בבוקר הגיע לבית הרב באופן מפתיע השר לשעבר שלמה בניזרי, שהשתחרר לאחרונה ממאסר בגין עבירות שוחד. בניזרי הבהיר לרב עובדיה כי יסייע למפלגה מבחוץ ככל שיוכל. השר ישי התראיין לרדיו "קול ברמה" ואמר כי "יש גלי שמועות של מדליפנים שכוונתם לפגוע בתנועה. כל מה שמר"ן הרב עובדיה ומועצת החכמים יחליטו, כולנו מצווים לבצע".

 

דרעי וישי ביום ראשון. הפעם זה היה חמים יותר ומול המצלמות (צילום: שוקי לרר) (צילום: שוקי לרר)
דרעי וישי ביום ראשון. הפעם זה היה חמים יותר ומול המצלמות(צילום: שוקי לרר)

 

מאחורי הקלעים התנהל בשבועות האחרונים קרב של ממש על הנהגת ש"ס. דרעי נאבק כדי לחזור ולהוביל את המפלגה, שאותה נאלץ לעזוב לאחר הרשעתו בלקיחת שוחד. אנשי דרעי מזכירים בימים אלה את אמירתו של הרב עובדיה יוסף מלפני 13 שנה, לפיה הנהגת המפלגה ניתנה לישי כפיקדון, עד לשובו של דרעי.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 17/10/2012 20:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי ואריה דרעי, הערב
צילום: יעקב כהן, אתר ש"ס
אלי ישי
צילום: אלכס קולומויסקי
אריה דרעי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים