שתף קטע נבחר

תרגיל העורף נמשך: "האדמה רועדת פעם נוספת"

אחרי שנבדקו התגובות במקומות העבודה ובבתי הספר, נדרשו אזרחי ישראל לתרגל את התגובה לרעידת אדמה במסגרת המשפחתית

תרגיל "נקודת מפנה 6" נמשך: בשעה 19:00 הערב (יום א') נדרשו כלל אזרחי ישראל לפעול לפי הנחיות ההתנהגות ברעידת אדמה. אחרי התרגול הבוקר במקומות העבודה ובבתי הספר, נדרשו האזרחים לתרגל את התגובה לרעידת אדמה במסגרת המשפחתית. על גבי המרקע בערוצי הטלוויזיה 1, 2, 10, 23 ו-33 הופיעה שקופית המודיעה על התרגיל וברדיו נשמעה הודעה דומה.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הגיע לאתר שבו תורגלה קריסה של מבנה בית ספר בחולון והתייחס בדבריו לקשר ההדוק בין תרחיש רעידת אדמה לתרחיש מלחמה: "המוכנות של ארגוני החירום בצה"ל מאפשרת לעבוד ולפעול היטב גם במתאר של מלחמה ולא רק מתאר של אסונות טבע. שיתוף הפעולה בין הארגונים והגופים הוא קריטי. העדיפות של צה"ל מופנית לחזית. אותה אנו חייבים להכריע מהר, וכדי שזה יקרה, העורף צריך להיות חזק ולכן אנו משקיעים משאבים רבים גם בעורף".

 

 

"שיתוף פעולה קריטי". גנץ עם נתניהו, ברק ודיכטר, הערב בחולון (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
"שיתוף פעולה קריטי". גנץ עם נתניהו, ברק ודיכטר, הערב בחולון(צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

התרגול בשעות הערב, במסגרת המשפחתית (צילום: משה מילנר, לע"מ) (צילום: משה מילנר, לע
התרגול בשעות הערב, במסגרת המשפחתית(צילום: משה מילנר, לע"מ)

 

מפקד פיקוד העורף, אלוף אייל אייזנברג, אמר באתר בחולון כי "אני משוכנע שמרבית בתי האב בישראל משתתפים הערב בתרגיל. תרחיש רעידות אדמה עוסק בנזקים ברכוש ובנפש שגדולים לאין ערוך מתרחיש מלחמתי, ולכן כל תרגול בימים הקרובים משרת את כלל מערכי החירום. המוכנות החיונית הזאת מאפשרת לנו להיות מוכנים גם לתרחישים אחרים בעתיד שהם לאו דווקא רעידות אדמה".

 

בשעה 11:00 הבוקר "הורגשה" רעידת אדמה סמוך לאילת בעוצמה

בינונית של 5.6 דרגות. כחצי שעה לאחר מכן "התרחש" רעש אדמה בעוצמה של 7.1 דרגות, המוקד היה אזור החולה שבצפון. בשעה 11:50 התקבלה "התרעת צונאמי", ובחצות היום "שטפו" את חופי ישראל גלי ענק שהורגשו בעיקר בשפך הירקון בתל אביב ובאזור פלמחים. הרעש המשני בשעה 19:00 הורגש שוב באזור החולה, בעוצמה של 4.2 דרגות.

 

במבנה עיריית תל אביב תרגלו כבאי מחוז דן בפיקודו של טפסר בכיר אורי שובל טיפול בתרחיש רעידת אדמה, שבו עובדי העירייה מתפנים מהבניין ולאחר מכן מחלצים "לכודים" מהקומה השלישית בעזרת חבלי סנפלינג מגג הבניין. לוחמי אש ירדו בחבלים, אספו פצועים והורידו אותם מטה, כולל אלונקה ושימוש במנוף גבהים. גם כוחות מד"א ומשטרה נטלו חלק באירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתרגלים את הנורא מכול, היום
צילום: ירון ברנר
מומלצים