שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יו"ר רשות המסים: שהציבור יסייע נגד המעלימים

  לדברי דורון ארבלי, "מכת ההון השחור זה מכת מדינה. כולם צריכים לעשות מעשה. אנחנו צריכים להוביל את המלחמה, אבל כל האזרחים צריכים להירתם". מבקר המדינה: "קיימת היום גביה מאסיבית במגזרים שמע"מ לא הגיעה אליהם עד לאחרונה. היו מקומות שאנשי המס קיבלו גם מכות ואבנים"

  אזרחי ישראל צריכים לקחת חלק במלחמה בהון השחור, כך אמר הערב (א') יו"ר רשות המסים, דורון ארבלי. לדבריו, "מכת ההון השחור זה מכת מדינה. כולם צריכים לעשות מעשה. אנחנו צריכים להוביל את המלחמה, אבל כל האזרחים צריכים להירתם".

   

   

  ארבלי, שדיבר בכנס לשכת יועצי המס המתקיים באילת, סיכם את פעילות הרשות במהלך השנה האחרונה ואמר, "אנשי הרשות הגיעו למקומות רבים ברחבי הארץ שלא היו שם בעבר, ספגנו מכות וגידופים ואני גאה בהם. הצלחנו לחזק גם את שיתוף הפעולה עם המשטרה".

   

  מבקר המדינה, יוסף שפירא, שנכח גם הוא בכנס, חיזק את דברי ארבלי והוסיף, "יו"ר הרשות לא סיפר על הגביה המאסיבית שיש במגזרים שמע"מ לא הגיעה אליהם עד לתקופה האחרונה. היו מקומות שאנשי המס קיבלו גם מכות ואבנים".

   

  יחימוביץ' עוררה מהומה

  שפירא התייחס בדבריו להליכי הרישוי לקבלת הסמכה כיועץ מס, והביע את הצורך בשינוי הקריטריונים הקיימים ושיפור מעמד יועצי המס. "החוק שנועד להסדיר את העיסוק בייעוץ מס מדבר על תנאי סף של תעודת בגרות. כל מי שיש לו תעודת בגרות ועמד בבחינות שערכה המועצה והתמחה במשך 12 חודשים, יכול להיות יועץ מס. אני אולי הייתי נעלב, אם הייתי יועץ מס, אם אלו היו הדרישות".

   

  המבקר הוסיף ואמר "אני חושב שמגוון התחומים שבהם עוסקים יועצי המס, רציניים ביותר. היום הנשיא פרס אמר שצריך לממן תואר ראשון חינם למכללות טכנולוגיות. מה זה תואר ראשון? היום כל מזכירה יש לה תואר ראשון. לא שאני בא לשנות את החוק ,אלא שלו אני הייתי המחוקק היתי משלב את יועצי המס עם רואי החשבון ויוצר איזו קטגוריה אחת שמשלבת את כל הפונקצויות שממלאים שני הגופים האלה".

   

  נשיא לשכת העצמאים (לה"ב), רו"ח אהוד רצאבי, פנה בדבריו ליו"ר רשות המסים ואמר "צריך שמקבלי ההחלטות ייקחו בחשבון את מצבם של העצמאים והעסקים הקטנים ביתר תשומת לב, וגם אתה דורון ארבלי כמי שמייצג את הממשלה, צריך בכל פעם לחשוב בדברי החקיקה על העצמאים ומגזר העסקים הקטנים. הקשיים הבירוקרטים לעצמאי גדולים. המדינה חייבת למצוא דרכים לעודד יזמים ולא להכשיל אותם".

   

  יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', שנאמה גם היא בכנס, הצליחה לעורר מהומה לאחר שתקפה באופן חריף את ראש הממשלה ועוררה את חמתם של משתתפי הכנס. יחימוביץ' החלה את דבריה בהסברים על חוסר השיוויוניות שבתשלום המע"מ, אך מהר מאוד עברה למתקפה אישית כנגד ראש הממשלה. בין היתר, השוותה את מצב המיסוי בישראל לזה של יוון וטענה כי נתניהו הוא הגורם להידרדרות הכלכלית כתוצאה מהרפורמה במיסוי שהחל לפני עשור.

   

  חלק מבאי הכנס צעקו לעברה כי מדובר בכנס מסים והוא אינו פוליטי, בעוד חלק עזבו את האולם בהפגנתיות. בתגובה אמרה יחימוביץ': "אני פוליטיקאית ואני עומדת בראש מפלגת העבודה. צריך לנהל את המאבק האידיאולוגי הזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים