שתף קטע נבחר

נתניהו בתרגיל: החיילים קיבלו פטיש במקום מסור

אחד מרגעי השיא בתרגיל "נקודות מפנה 6" היה תרגול קריסת מבנה בית ספר. ראש הממשלה ובכירים נוספים הגיעו לעקוב מקרוב ובמסגרת נהלי האבטחה הקבועים הקים השב"כ אוהל בידוק. התוצאה: החיילים עוכבו זמן רב בטרם הורשו להיכנס לזירה, ובמקום כלים מכאניים כבדים, נאלצו להסתפק בפטישים

ההצגה של הפוליטיקאים בפני התקשורת פגעה בתרגיל פיקוד העורף. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיע אתמול (יום א') אחר הצהריים לאתר ההרס המרכזי של תרגיל העורף הלאומי השנתי "נקודת מפנה 6" בשכונת ג'סי כהן בחולון. הביקור המתוקשר שכלל גם את שר הביטחון, אהוד ברק, והשר להגנת העורף, אבי דיכטר, גרם לעיכובים משמעותיים בכניסתם למתחם של עשרות מלוחמי גדוד פיקוד העורף וצוותי הצלה נוספים. בשל אילוצי אבטחה, נאלצו החיילים להיפרד מהמסור החשמלי ולהסתפק בפטיש.

 

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

השב"כ הקים במקום אוהל לבידוק ביטחוני וכך קרה שבמשך דקות ארוכות, ולפי חלק מהעדויות אף במשך יותר משעה, חיילים וקצינים נאלצו לעמוד בתור לבידוק שיאפשר סביבה סטרילית עבור נתניהו. בנוסף לזמן היקר שבוזבז, בשל הבידוק הביטחוני נאלצו חיילים שהגיעו לזירה להסתפק בכלים קטנים ופחות יעילים, כגון פטישים, במקום הכלים המכאניים הכבדים שכוללים מסורים חשמליים, גנרטורים וציוד הנדסי נוסף.

 

ראש הממשלה נושא דברים בפני נציגי התקשורת (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ראש הממשלה נושא דברים בפני נציגי התקשורת(צילום: ירון ברנר)

הציוד הכבד מחוץ לאזור הסטרילי (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הציוד הכבד מחוץ לאזור הסטרילי(צילום: ירון ברנר)

עמדת הבידוק הביטחוני של השב"כ (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
עמדת הבידוק הביטחוני של השב"כ(צילום: ירון ברנר)

 

ביקור נתניהו נמשך כחצי שעה וכלל סקירה קצרצרה שקיבל בשטח מקציני פיקוד העורף, סקירה שניתנה מול מצלמות התקשורת ותחת מיקרופון פועל שחובר למערכת הגברה. אל נתניהו והשרים הצטרפו גם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ומפקד פיקוד העורף האלוף אייל אייזנברג.

 

בתום הסקירה נתניהו מסר הצהרה קצרה לכלי התקשורת הרבים במקום, בהם גם נציגים מהתקשורת הזרה. ראש הממשלה הצהיר כי יש לבצע פעולות מנע לרעידות אדמה בהם תמ"א 38 ופינוי בינוי, ובסוגיה האיראנית הבטיח: "כל עוד אני ראש ממשלת ישראל, לא נאפשר לאיראן לפתח יכולת גרעינית צבאית".

 

עוד קודם לכן, בחלקו הארי של היום, נתניהו קיבל סקירות מבצעיות שוטפות על "אסון הטבע" שפקד את ישראל במסגרת תרגיל העורף וזכה לעדכונים שוטפים בחמ"לים שפקד. יש לציין כי ביום שישי האחרון נערכה ישיבת תיאום מיוחדת לקראת התרגיל וביקורו של ראש הממשלה בין נציגי לשכתו, השב"כ, צה"ל והמשטרה, במטרה להסדיר ולתאם מראש את סוגיית הכניסה של הגורמים השונים לאתר המרכזי שדימה קריסה של בית ספר, במהלך יום לימודים.

 

יש לציין עוד כי במהלך ביקורים מסוג זה נהלי האבטחה נקבעים לפי האישיות הבכירה ביותר שמשתתפת באירוע, במקרה זה - ראש הממשלה.

 

מהשב"כ נמסר בתגובה: "כניסתם של החיילים לאירוע בוצעה לאחר בדיקה של השב"כ בהתאם לנהל שיתוף פעולה שבין שב"כ, צה"ל ומשטרת ישראל וכל זאת לאחר תיאום מוקדם עם הגורמים הרלוונטיים בצה"ל ובאישור פיקוד העורף".

 

בלשכת ראש הממשלה העדיפו שלא להתייחס לדברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו וברק בביקור בתרגיל, אתמול
צילום: ירון ברנר
מומלצים