שתף קטע נבחר

האם מרהט נאשמת: הניקה לפני שרצחה את בתה

על פי כתב האישום את הרצח ביצעה אחלאס אלערג'אן באמצעות גרזן המשמש לשחיטת כבשים. את בנה נישקה והכתה בגרזן, בבתה בת הארבע שביקשה ממנה לאכול נהגה באותו אופן. את בתה התינוקת הניקה לפני שחנקה אותה למוות במטפחת

את בנה הבכור היכתה בגרזן בצווארו. את בתה בת החמש העירה משנתה כדי לרצוח באותו אופן, וכך נהגה גם בבתה בת השלוש, אך זו התעלפה וניצלה. את בתה התינוקת הניקה וחנקה במטפחת. מסע ההרג המצמרר של אחלאס אלערג'אן, בת 26 מרהט, מתואר בכתב האישום שהגישה הבוקר (יום ב') פרקליטות מחוז דרום לבית משפט המחוזי בבאר שבע.

 

אלערג'אן מואשמת ברצח שלושת ילדיה: עבד-אמוהיימן בן שבע, מרים בת החמש ודלאל בת פחות משנה, ובניסיון לרצח ילדתה  שמאס בת השלוש. בדיקה פסיכיאטרית שעברה האם העלתה כי היא כשירה לעמוד לדין.

 

דיווחים נוספים על הרצח ברהט בחדשות ynet:

אבי החשודה ברצח 3 ילדיה: "לא חסר לה דבר"

דקרה את ילדיה והתמוטטה: "למה עשיתי את זה?"

האם שרצחה את ילדיה "מתגעגעת אליהם"

 

בפרקליטות ציינו כי אינם יודעים מדוע החליטה האם לרצוח את ארבעת ילדיה. כתב האישום מגולל בצורה מצמררת כיצד רצחה אלערג'אן בקור רוח מקפיא דם את שלושת ילדיה, ואת ניסיון הרצח של בתה. 

 

בבוקר אחד באמצע ספטמבר יצא בעלה לעבודה, ואלערג'אן נותרה בבית לבד עם ארבעת ילדיה שישנו במיטותיהם. בשלב כלשהו ניגשה למטבח, הוציאה מהמגירה סכין המשמשת לשחיטת כבשים שלמעשה נראית כגרזן, וניגשה למיטה שבה ישן בנה. היא נתנה לו נשיקה וכאשר התעורר שאל את אמו מה היא רוצה. היא לא ענתה לו והיכתה אותו עם הסכין בצווארו. כשהחל להתחנן על חייו כיסתה את פניו בכרית ולחצה עליה על מנת להשתיקו. הוא קם וביקש מאמו להתקלח וללכת לבית הספר, אך היא אמרה שאינה רוצה בכך, ושהיא לא רוצה שיישאר "בעולם המלוכלך הזה". היא שבה והיכתה בו פעם אחר פעם בגרזן.

 

היכתה בגרזן עד מוות. האם הנאשמת בבית המשפט  (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
היכתה בגרזן עד מוות. האם הנאשמת בבית המשפט (צילום: הרצל יוסף)

 

הלווייתם של שלושת הילדים ברהט (צילום : אתר פאנט) (צילום : אתר פאנט)
הלווייתם של שלושת הילדים ברהט(צילום : אתר פאנט)
 

לאחר מכן הלכה לסלון וניגשה לבתה מרים כשהיא אוחזת בידה בגרזן. היא העירה אותה משנתה והורתה לה לשים את ראשה על שקית ניילון שהביאה. הבת ביקשה ממנה לאכול והניחה את ראשה על השקית, ואז היכתה בה הנאשמת בגרזן עד שמתה.

 

לאחר שרצחה שניים מילדיה, נכנסה אלערג'אן למקלחת, התרחצה והחליפה את בגדיה. היא שבה לבתה שמאס בת השלוש, והיכתה גם אותה בגרזן. היא דיממה והתעלפה או נרדמה במיטתה, ובהמשך התעוררה והחלה לצעוק, והאם הורתה לה להישאר במיטתה. היא היחידה ששרדה את מסע ההרג.

 

לאחר מכן התפנתה לתינוקת שלה, דלאל. היא הספיקה להניק אותה לפני שחנקה אותה למוות במטפחת.

 

ניסתה לתלות את עצמה

אלערג'אן ניסתה לשים קץ לחייה ולתלות את עצמה, אך לא הצליחה בכך. כמו כן, ניסתה לחתוך את צווארה ואת שורשי כפות ידיה. בכתב האישום מתואר כיצד הבחינו בני משפחתה בנעשה, לאחר שיצאה מהבית וביקשה מגיסה טלפון כדי להתקשר למרפאה. הגיס הבחין בדם על המכשיר, ובשלב זה התיישבה הנאשמת מחוץ לבית כשהיא אוחזת בבתה הפצועה, היחידה ששרדה.

 

קרובת משפחה אחרת שהבחינה במתרחש החלה לצעוק לעזרה, ואז הגיעו בני משפחה נוספים שהזעיקו את המשטרה ואת מד"א.

 

הפרקליטות, באמצעות עו"ד טל אדיר-כהן, מבקשת להאריך את מעצרה של אחלאס עד תום ההליכים. היא הסבירה שהאם נקטה "מידה בלתי נתפשת של אלימות ואכזריות, ומסוכנות קיצונית בחומרתה". חוות דעת מטעם הפסיכיאטר המחוזי קבעה כי אחלאס כשירה לעמוד לדין. 

 

"נפלה לטראומה לאחר לידה"

בני משפחתה של אחלאס הגיעו לתמוך בה בבית המשפט. בעלה מחמוד אמר: "כואב לה. היא נפלה קורבן, אבל אני אוהב אותה ואלחם בשבילה". הוא תלה את מעשיה בדיכאון שלאחר לידה: "זה המחלה, טראומת לידה. היא נפלה לזה".  

 

בפתח הדיון אמרה האם כי מה שעשתה לא היה טעות אלא אסון: "זה אסון מה שעשיתי. אני מצטערת על מה שקרה. לא ידעתי מה אני עושה".  

 

הסנגורית, עו"ד יפעת סיל, אמרה: "ברור שהיא לא הייתה מודעת למעשיה והדברים נבעו כתוצאה מדיכאון חריף לאחר לידה. היא מדברת על הילדים בלי הפסקה ומתגעגעת אליהם, היא מספרת כי מעולם לא הרימה יד על ילדיה בעבר. מאוד קשה לה".

  

היא הוסיפה כי היא מקדמת הרחבה לחוק העונשין המתייחס לאישה שגרמה למות תינוקה כתוצאה מדיכאון לאחר לידה. על פי החוק הקיים, אישה שגרמה למות תינוקה שלא מלאו לו 12 חודשים, ובשעת המעשה או המחדל הייתה במצב של ערעור שיקול הדעת משום שטרם החלימה מתוצאות הלידה - על אף העבירה שמוגדרת רצח או הריגה, דינה מאסר חמש שנים. הסנגורית מציעה להשית עונש שיתייחס לגרימת מוות של כל ילד, לא רק של תינוק. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחלאס אלערג'אן. כשירה לעמוד לדין
צילום: הרצל יוסף
מרים בת הארבע
דלאל. חנקה אותה במטפחת
מומלצים