שתף קטע נבחר

מדליה מלכותית לפעיל למען חיות בר מישראל

הנסיך פיליפ ונשיא קרן הטבע העולמית העניקו אתמול (ב') בארמון בית המלוכה בלונדון, את "מדליית השימור של הדוכס מאדינבורו" לאופיר דרורי, הנאבק נגד ציד וסחר בחיות בר באפריקה

אופיר דרורי, פעיל למען חיות בר קיבל אתמול (ב') בערב בטקס חגיגי בארמון בקינגהאם בלונדון, מדליה מיוחדת על פעילותו נגד ציד של חיות בר, סחר באברי החיות והבאת הסוחרים לדין באפריקה.

 

"מדליית השימור של הדוכס מאדינבורו" הוענקה לו על ידי הדוכס עצמו - הנסיך פיליפ, בעלה של מלכת אנגליה יחד עם נשיא קרן הטבע העולמית (WWF).  

 

 (צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography)) (צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography))
(צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography))

 

נלחמים בשחיתות כדי להציל את חיות הבר

""אני נרגש לקבל את המדליה. זהו כבוד גדול מבחינתי ומהווה תמיכה בעבודה שלנו להילחם נגד פשעים נגד הטבע במערב ומרכז אפריקה, וגם מעבר לארצות הללו", אמר דרורי.

 

בהודעה שפרסמה דוברות קרן הטבע העולמית, שיבחה הקרן את את פעילותו האמיצה של דרורי למען חיות הבר.

 

דרורי הביע תקווה כי באמצעות ההכרה בפעילות הארגון, הדבר יאפשר לפעילים נוספים בעולם להצטרף במאבק נגד השחיתות והצלת חיות הבר. לדבריו, רק באמצעות פעולות לא שגרתיות למלחמה בשחיתות ואכיפת החוק, ניתן יהיה להציל את חיות הבר ולא להסתפק רק בפעולות להצלת אוכלוסיות של החיות עצמן בטבע.

 

דרורי, בן ה-36, שהקים את ארגון "LAGA" - למען הצלת למען קופי האדם האחרונים", פועל בעשור האחרון בקמרון עם מספר מצומצם של חוקרים וסוכנים חשאיים, כדי להביא לדין סוחרים וציידים של קופים, קרנפים, פילים וחיות בר המצויות בסכנת הכחדה.   

 

צפו במאבק של אופיר דרורי וארגון LAGA בקמרון 

 

 (צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography)) (צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography))
(צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography))

 

שיטות הפעולה של הארגון שהביאו למאות מעצרים ומאסרים של סוחרים וציידי חיות בר, החרמות של סחורה שמקורה בבעלי חיים, מונהגות כיום גם במדינות נוספות במערב ומרכז אפריקה, במסגרת ארגון נוסף שהקים דרורי כדי להרחיב את המאבק בפשעים נגד הטבע.

 

"הודות לאנשים כמו אופיר דרורי, עדיין יש לנו תקווה לשמור על הפילים הפגיעים וחיות בר אחרות שעדיין משגשגות, תוך התמקדות במשבר הציד וההכחדה שמאיימים עליהם", אמר נשיא הקרן הקרן העולמית. "אני מצדיע לו על העבודה האמיצה ורבת ההשפעה".

 

מדליית השימור של הדוכס מאדינבורו בשיתוף קרן הטבע העולמית מוענקת מדי שנה מאז 1970 לפעילים למען הסביבה וחיות בר. בחודש הבא יקבל דרורי פרס נוסף בארה"ב על פעילותו. לדבריו, למרות שהוא מקבל את הפרסים באופן אישי, מדובר בפרס עבור כל אלה שלקחו עימו חלק בפעילות. אשתקד זכה דרורי בפרס בהולנד מטעם קרן "Future for Nature award".

 


פורסם לראשונה 22/10/2012 12:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography)
אופיר דרורי עם הנסיך פיליפ
צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography)
צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography)
דרורי עם נשיא קרן הטבע העולמית
צילום: (c) WWF/Fergus Burnett Photography)
מומלצים