שתף קטע נבחר

פידל קסטרו עדיין חי: "אין לי אפילו כאב ראש"

כבר הספידו את שליט קובה לשעבר, על רקע הדיווחים שלקה בשבץ ושנותרו לו שבועות לחיות. אבל היום הוא שבר שתיקה ארוכה, פרסם תמונות שלו קורא את עיתון יום שישי, והתלוצץ עם קוראיו: "שבץ? אני לא זוכר איך מרגיש אפילו כאב ראש"

שליט קובה לשעבר, פידל קסטרו, שבימים האחרונים דווח כי לקה בשבץ מוחי וכי חלה החמרה משמעותית במצבו, פרסם היום (ב') מאמר בתקשורת הממלכתית של ארצו כדי להזים את השמועות. קסטרו כתב כי הוא אינו סובל אפילו מכאב ראש, ותקף את אלה שהפיצו שמועות כאילו הוא שוכב במיטה על סף מוות.

 

 

עוד חדשות מהעולם :

 

לצד טורו של קסטרו פורסמו תמונות שלו שצילם בנו, אלכס קסטרו. בתמונות נראה המנהיג המהפכני בן ה-86 עומד בשטח פתוח ליד כמה עצים, כשהוא לובש חולצה וכובע אש. באחת התמונות הוא נראה קורא את גיליון יום שישי האחרון של העיתון "גרנמה", עיתון המפלגה הקומוניסטית.

 

פידל קסטרו עם גיליון יום שישי של העיתון (צילום: AP) (צילום: AP)
פידל קסטרו עם גיליון יום שישי של העיתון(צילום: AP)

"אני אפילו לא זוכר איך מרגיש כאב ראש", טען קסטרו בדבריו, והוסיף כי הוא מפרסם את התמונות כדי להוכיח עד כמה "שקרנים" הם מפיצי השמועות. טורו של קסטרו פורסם באתר האינטרנט Cubadebate שמופעל על-ידי הממשלה. זו

ההוכחה העדכנית ביותר לכך שנשיא קובה לשעבר בחיים ובמצב טוב כנראה, אחרי יותר משבוע של דיווחים על ההידרדרות במצבו.

 

אתמול פרסם סגן נשיא ונצואלה לשעבר, אליאס חאואה, תמונה מפגישתו עם קסטרו ביום שלפני כן, ומנהל מלון שנכח גם הוא בחלק מהפגישה טען כי מצבו הבריאותי של קסטרו "נפלא". בטורו היום כתב קסטרו כי הוא מתמודד עם דיס-אינפורמציה על מצבו מאז הפלישה למפרץ החזירים ב-1961.

 

קסטרו תקף את התקשורת המערבית שלדבריו נמצאת בכיסם של העשירים, ואותת לעיתון הספרדי ABC שפרסם את טענותיו של רופא מוונצואלה שטען כי יש לו מידע שקסטרו עבר שבץ וכי נותרו לו עוד שבועות ספורים לחיות.

 

"לא הפסקתי לכתוב בגלל מצבי הבריאותי". קסטרו בשדה (צילום: AP) (צילום: AP)
"לא הפסקתי לכתוב בגלל מצבי הבריאותי". קסטרו בשדה(צילום: AP)

 

קסטרו לא נראה בציבור מאז חודש מרס, אז קיבל את פניו של האפיפיור בנדיקטוס ה-16. הוא גם הפסיק לכתוב את טור

הדעה שלו, שבעבר התפרסם בקביעות. טורו האחרון התפרסם בחודש יוני. בטורו היום הוא מסביר כי בחר להפסיק לפרסם את טוריו לא מפני שהוא חולה מכדי לכתוב אותם: "הפסקתי מכיוון שאין זה תפקידי לקבל עמודים בתקשורת שלנו, הנחוצה למשימות אחרות הקשורות לארצנו".

 

פידל קסטרו פרש מהנהגת קובה בשנת 2006 בעקבות מחלה קשה, והעביר את סמכויותיו לאחיו, ראול קסטרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט קובה לשעבר, פידל קסטרו. נגד התקשורת המערבית
צילום: AP
מומלצים