שתף קטע נבחר

הגמלאים ינסו לשוב לכנסת: "נהיה חברתיים"

המפלגה שהפתיעה בבחירות 2006 רק כדי להתרסק ב-2009 שבה לניסיון נוסף, שוב בראשות רפי איתן בן ה-86 שמצהיר: "היו לי כישלונות בחיים, אבל גם ניצחונות. מאמין ששוב ננצח"

 

"ישראל צריכה מבוגר אחראי? אני המבוגר הזה". אחרי שנמחקה בבחירות 2009 כשם שפרצה במפתיע לתודעה ב-2006, מפלגת הגמלאים בראשות השר לשעבר רפי איתן מתקמבקת ותתמודד בבחירות הקרובות לכנסת. "בבחירות הקודמות ספגנו מהלומה על ההתנהלות שלנו בכנסת", אמר היום (ב') איתן ל-ynet, "מאז הוותיקים פרשו ועזבו אותנו, עכשיו עם קאדר חדש של אנשים רציניים נוכל לעשות את זה טוב יותר".

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

פוליטיקה בכותרות כתבות נוספות

 

מחר תאשר המפלגה בפני צירי הוועידה את עיקרי מצעה ותציג את הפנים החדשות. אחד מהם הוא ד"ר יצחק יפעת, המוכר היטב לציבור הישראלי מהתמונה המפורסמת של חיילי הצנחנים המביטים אל הכותל המערבי במלחמת ששת הימים. זאת כחלק ממיתוגה מחדש בבחירות 2012 כמפלגת "דור בוני הארץ".

 

בגיל 86 מתכוון איתן לרוץ פעם נוספת בראש הרשימה. הפעם, הוא מאמין, לא יחזרו הגמלאים על טעויות העבר. "ההתנהלות שלנו בכנסת הקודמת פגעה בנו", אמר. "זה אולי היה כישלון, אבל אתה יודע כמה כישלונות היו לי בחיים? אבל גם רשמתי כמה ניצחונות בחיי. הפעם אני מאמין ששוב ננצח".

 

לדברי איתן, סקרים שערכה המפלגה מצביעים על אפשרות ריאלית לעבור את אחוז החסימה. "ציבור הגמלאים בארץ מבין שאם אין לו ייצוג משלו בכנסת ובממשלה, אף אחד לא סופר אותו", אמר השר לשעבר. "כולם מחפשים מבוגרים אחראיים, בוא נאמר שיש לי ניסיון של כמה עשרות שנים. אני מבין בתחומי הביטחון והמערכות החברתיות קצת יותר מרבים אחרים. אני אראה לכולם מה אדם בגילי מסוגל לעשות".

 

יו"ר המפלגה הוסיף וסיכם: "אנחנו נהיה מפלגה חברתית שתורכב מאנשים שהם דור בוני הארץ, אנחנו המבוגרים האחראיים".

 

השר לשעבר בן-יזרי: "אני סקפטי"

מי שלא יהיה ברשימת הגמלאים הוא שר הבריאות לשעבר יעקב בן יזרי. בגיל 85 הוא יושב בביתו בכפר סבא ומשקיף מרחוק אחר ההתרחשות במערכת הפוליטית, נזכר בימים אחרים. "אני משלם היום על השנים הללו בכנסת בבריאות שלי, אבל לא מצטער", אמר ל-ynet. "עשינו הישגים גדולים שביבי נתניהו מתרברב בהם היום. הפעם אין לי שאיפות".

 

הגמלאים, טוען בן יזרי, עשו טעות אחת שעליה הם ממשיכים לשלם עד היום. הדיל שגיבש היו"ר רפי איתן עם בנימין נתניהו שהוביל לבחירות הקודמות. "ציפי לבני הייתה צריכה להיות ראש הממשלה ולהמשיך עוד שנה, אבל הסיכום שהיה אז עם נתניהו הביא אותנו לבחירות ואנחנו שילמנו מחיר ונעלמנו".

 

כעת הוא מתקשה להאמין שהגמלאים תזכה להצלחה מחודשת. "ב-2006 הייתה תקופה אחרת, ימים של כעס וניכור כלפי המפלגות והאלטרנטיבה היחידה הייתה להצביע עבור הנציגים של ההורים והסבים וסבתות", הוא נזכר. "היום הסיטואציה אחרת, אני רוצה להאמין שיש סיכוי אבל אני סקפטי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רפי איתן, יצליח לגרום לנס פוליטי נוסף?
צילום: עופר עמרם
שר הבריאות לשעבר יעקב בן יזרי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים