שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

הרשקוביץ יפרוש ויתמוך באורלב: "תרגיל מסריח"

שר המדע הרשקוביץ צפוי להודיע על פרישתו מהמרוץ לראשות הבית היהודי. במקביל, מקורביו של נפתלי בנט שכיהן בעבר כראש המטה של נתניהו, טוענים כי ראש הממשלה מנסה לחזק את ח"כ זבולון אורלב ולהפחית את סיכויי בנט להיבחר לתפקיד

רק בשבוע שעבר נראו חיוכים רבים במעמד ההכרזה על האיחוד בין מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי והערב (יום ב') מצטיירת תמונה חדשה, מחויכת פחות. שר המדע דניאל הרשקוביץ צפוי להודיע הערב על פרישתו מהמרוץ לראשות הבית היהודי ועל תמיכתו במתמודד אחר, ח"כ זבולון אורלב. מולו יתייצב נפתלי בנט, מי שכיהן בעבר כראש המטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

גורמים המקורבים לבנט ובכירים בתנועה טענו היום כי ראש הממשלה נתניהו בוחש בבחירות לראשות הבית היהודי כדי לסכל את בחירתו של בנט לתפקיד. הגורמים טוענים כי נתניהו ומקורביו היו אלה שניסו לשכנע את השר הרשקוביץ להסיר את מועמדותו במרוץ לראשות הבית היהודי וזאת כדי לחזק את ח"כ אורלב ולפגוע בבנט.

 

חיוכים בשבוע שעבר. בנט לצדו של הרשקוביץ (במרכז) (צילום: אלכס קולומיסקי) (צילום: אלכס קולומיסקי)
חיוכים בשבוע שעבר. בנט לצדו של הרשקוביץ (במרכז)(צילום: אלכס קולומיסקי)

 

מקורבי בנט טענו כי נתניהו ומקורביו פעלו לאיחוד כוחות בין הרשקוביץ ואורלב או לפרישה של אחד מהם מהמרוץ. בשיחות

סגורות אמר בנט כי נתניהו חושש שמפלגה

 בראשותו תשאב מנדטים מהליכוד.

 

מקורבי הרשקוביץ טענו מוקדם יותר בתגובה, כי השר מתכוון להתמודד עד הסוף. מקורביו של נתניהו הכחישו כי הם מתערבים בבחירות הפנימיות במפלגת הימין – אך אישרו כי נתניהו היה מעדיף לראות את אורלב בראשות המפלגה ולא את בנט, שעזב את לשכת נתניהו בטריקת דלת. לא התקבלה תגובה רשמית של נתניהו.

 

בסביבת בנט אמרו על חבירת הרשקוביץ ואורלב כי "מדובר בברית הלוזרים. המכרז של המדינה שניהל הרשקוביץ נגמר בתרגיל המסריח. מי שיקרא את כל הרפש שהטילו שני הפוליטיקאים האלה אחד בשני בארבע השנים האחרונות יבין את גודל הלחץ שהם נמצאים בו".

 

ממטה הבחירות של נפתלי בנט נמסר בתגובה כי נתניהו לא היה רוצה לראות את בנט בראשות המפלגה: "אלה הם פרפורי הגסיסה של הפוליטיקה הישנה. הציבור מחפש מנהיגות ולא סידור עבודה לפוליטיקאים. אין ספק כי הליכוד מעדיף בית יהודי קטן, כנוע ומוחלש ולא מפלגה גדולה של עשרה מנדטים שתפעל בביטחון ובעוצמה. אף תרגיל לא יעצור את זה".

 

ח"כ אורי אורבך אמר בתגובה כי "נתניהו מפחד ממפד"ל חזקה בראשות בנט ולכן בוחש באמצעות שני 'האוהבים החדשים'. חבירתו של הרשקוביץ לאורלב מוציאה שם רע לפוליטיקה - אפילו זו של המפד"ל. נפתלי בנט ואני נוכיח בפריימריז כי קומבינת ההישרדות המכוערת מסיימת את דרכה ומשהו חדש מתחיל בציונות הדתית".

 

אורלב ישקול פנייה למשטרה

הצטרפותו של הרשקוביץ מהווה חיזוק משמעותי לאורלב, זאת לאחר שבימים האחרונים ניהל גם המועמד בנט משא ומתן עם הרשקוביץ על מנת לנסות ולזכות בתמיכתו - ובעיקר למנוע ממנו לחבור לאורלב. עם זאת, הרשקוביץ העדיף לחבור דווקא לאורלב, שכיהן בעבר כיו"ר המפד"ל, חרף היחסים המתוחים ביניהם במהלך הקדנציה הנוכחית.

 

במקביל, ח"כ אורלב צפוי להחליט בימים הקרובים אם לפנות למשטרה, בעקבות פרשת החוקר הפרטי שנשלח לאסוף חומרים נגדו בתוך משכן הכנסת. בימים האחרונים אישר יו"ר הכנסת ראובן ריבלין באופן חריג לבצע בדיקות לאיתור מכשירי האזנות בביתו של אורלב, במכוניתו ובלשכתו בכנסת

 – זאת לאחר שבמשכן גילו כי חוקר פרטי הגיע למשכן במטרה לאסוף מידע הקשור למסע הבחירות של אורלב.

 

מיד לאחר שהחוקר נחשף על ידי אורלב, ניהל קצין הכנסת, תת-ניצב יוסי גריף, בדיקה שבמהלכה התבררו פרטיו של החוקר - ובשיחות עם קצין הכנסת עלה שמו של אחד המועמדים האחרים לראשות המפלגה כאחראי לשליחת החוקר. הכנסת שילמה אלפי שקלים על מנת לבדוק האם הושתלו אמצעי האזנה אצל אורלב, ובימים האחרונים היא הודיעה כי לא נמצאו כאלה בלשכתו או בביתו.

 

בעקבות המקרה אמר קצין הכנסת לאורלב כי הוא יכול לפנות למשטרה. עם זאת, אורלב נוטה בשלב זה לוותר על התלונה ולהסתפק בצעדים שנקט משמר הכנסת נגד החוקר הפרטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
צפוי לפרוש. הרשקוביץ
צילום: גיל יוחנן
מאיים על הצלחת נתניהו? בנט
צילום: ניצן חרמוני
יזכה לתמיכת הרשקוביץ. אורלב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים