שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מועמד לסנאט: אלוהים התכוון גם להריון מאונס

עוד מועמד רפובליקני לסנאט מסתבך בלשונו כשזה מגיע לאונס והפלות. במהלך עימות בין המועמדים במדינת אינדיאנה, הסביר ריצ'רד מרדוק את עמדתו כלפי הפלות. אפילו רומני מיהר להתנער

לא לומד מניסיונם של אחרים. ריצ'רד מרדוק, מועמד לסנאט האמריקני מטעם מדינת אינדיאנה, אמר במהלך עימות אמש (יום ג') כי "אפילו כשחיים מתחילים בסיטואציה הנוראה של אונס, זה משהו שאלוהים התכוון שיקרה". הערתו מעוררת המחלוקת של מרדוק מזכירה את התבטאותו האווילית של מועמד מדינת מיזורי, טוד אייקן, שהסביר כי במקרה של '"אונס לגיטימי", יש לגוף האישה דרכים למנוע הריון.

 

בחירות 2013 - לכל הכתבות ב-ynet

בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

 

במהלך העימות שנערך באינדיאנה, נשאלו המועמדים על עמדותיהם לגבי הפלות. מרדוק השיב: "היוצא מן הכלל היחידי שיש לי בנושא הפלות הוא בנוגע לחיי האימא. התחבטתי בזה זמן ארוך אבל הבנתי שהחיים הם מתנה מאלוהים ואני חושב שאפילו כשחיים מתחילים בסיטואציה הנוראה של אונס, זה משהו שאלוהים התכוון שיקרה".

 

מרדוק. "היוצא מן הכלל היחידי בנוגע להפלות הוא סוגיית חייה של האישה" (צילום: AP) (צילום: AP)
מרדוק. "היוצא מן הכלל היחידי בנוגע להפלות הוא סוגיית חייה של האישה"(צילום: AP)

 

מרדוק, גזבר המדינה שנחשב לחביב תנועת מסיבת התה השמרנית, נתון במרוץ צמוד עם יריבו הדמוקרטי, ג'ו דונלי, שמיהר למתוח עליו ביקורת. אך אפילו המועמד של מפלגתו לנשיאות, מיט רומני, גינה את הדברים.

 

רק ביום שני פרסם רומני מודעות תמיכה במרדוק ברחבי אינדיאנה. למחרת הוא כבר נאלץ להרחיק עצמו ממנו. "המושל רומני לא מסכים עם ההערות של מרדוק והן לא משקפות את עמדותיו", אמרה דוברת מטעם המועמד הרפובליקני, אנדראה סאול.

 

יריבו דונלי אמר בתגובה: "אונס הוא פשע אלים ומזוויע. האלוהים שבו אני מאמין ושאני יודע שרוב תושבי אינדיאנה מאמינים בו לא מתכוון שאונס יקרה – אף פעם. מה שמר מרדוק אמר מעורר הלם. מדהים שהוא יכול להיות כל כך חסר כבוד כלפי קורבנות אונס".

 

מרדוק פרסם הצהרה שבה הבהיר את דבריו: "אלוהים יוצר חיים, וזו הנקודה שלי. אלוהים לא רוצה באונס, ובשום אופן לא העליתי את האפשרות הזו. אונס הוא דבר נורא, וכל עיוות של דבריי הוא אבסורדי וחולני".

 

בסנאט האמריקני 100 צירים, שניים מכל מדינה, וכל אחד מהם נבחר לכהונה של שש שנים. הרפובליקנים זקוקים להרוויח עוד ארבעה מושבים מידי הדמוקרטים כדי לשלוט בסנאט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרדוק. "אלוהים יוצר חיים, וזו הנקודה שלי"
צילום: AP
האחראי ל"אונס לגיטימי". טוד אייקן
צילום: MCT
מומלצים