שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   סך חובות המשכנתא: 220 מיליארד שקל

   היקף התחייבויות בגין הלוואות לדיור עלה ב -10% תוך שנה והגיע ל -220 מיליארד שקל. עם זאת, לא חלה עליה בהיקף החובות הנמצאים בפיגור. היקף ההלוואות במסלול הריבית הקבועה הלא צמודה הכפיל את עצמו תוך 12 חודשים

   סך החובות בגין הלוואות לדיור, עמד בסוף חודש ספטמבר על 220 מיליארד שקל, עליה של כ- 10% תוך שנה, כך עולה מסיכום נתוני הבנקים שפרסם היום (ה') בנק ישראל. בסוף חודש ספטמבר 2011 עמדו סך חובות המשכנתא על כ-201 מיליארד שקל.

    

   • זינוק בגובה המשכנתא הממוצע: 613 אלף שקל

    

   עם זאת לא חל שינוי משמעותי בהיקף החובות הבעייתיים. סך החובות הבעייתיים - הנמצאים בפיגור של מעל 90, יום נשאר יציב ועמד בסוף החודש על 2.64 מיליארד שקל, בדומה לסכום שנרשם אשתקד.

    

   על פי הנתונים, נכון לסוף החודש, מספר הלוואות המשכנתא הקיימות עמד על 730 אלף, כאשר במהלך חודש ספטמבר ניטלו 5,600 הלוואות בסכום כולל של 3.23 מיליארד שקל.

    

   מהנתונים עולה עוד כי היקף ההלוואות במסלול הריבית הקבועה הלא צמודה בהלוואת המשכנתא, שהפך פופולארי בשנים האחרונות, ולמעשה לא היה קיים עד לפני מספר שנים, הכפיל את עצמו בתוך שנה, מרמה של 3.75 מיליארד שקל ל – 7.25 מיליארד שקל.

    

   אמנם בסך הכללי של הלוואות המשכנתא מדובר באחוז שולי, אך בכל הקשור למשכנתאות חדשות ומחזורי משכנתא שניטלו בחודשים האחרונים, עומד מסלול זה על 10% ויותר מסכום ההלוואה. הסיבה היא הריבית הנמוכה יחסית שניתן לקבל כיום במסלול זה, הנעה סביב 4%.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים