שתף קטע נבחר

לקח שוחד מפושעים: 6 שנות מאסר לשוטר מאילת

כששימש רכז מודיעין קיבל ארז טלקר משכורת חודשית גם מהמשטרה - וגם מעבריינים. בסך הכול זה הגיע למאות אלפי שקלים, תמורת מידע סודי שאף סיכן חיים. סנגורו: נערער

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום שש שנות מאסר בפועל על ארז טלקר (41), שוטר שהיה רכז מודיעין באילת. טלקר הורשע ביצירת קשר עם גורמים פליליים שונים בעיר, שיחד איתם ביצע עבירות פליליות. בין היתר קיבל מהם שוחד בסכום מצטבר של מאות אלפי שקלים בתמורה להעברת מידע משטרתי רגיש. 

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

הרצח המסתורי באלפים: האב קיבל כסף מסדאם

הפסקת האש בסוריה: כ-300 הרוגים, הירי נמשך

ההנדסאים מושבתים: "מתייחסים אלינו כמו זבל"

 

בהסדר טיעון הוא הורשע בעבירות של שיבוש מהלכי משפט, לקיחת שוחד, הפרת אמונים, קבלת נכס שהושג בעוון, גילוי בהפרת חובה, הדחה בחקירה וקבלת דבר במרמה. בגזר הדין פירט השופט אליהו ביתן את מעשיו של טלקר, וכתב: "הנאשם נחשף במסגרת תפקידו המשטרתי למידע סודי הנוגע לפעילויות מתוכננות של המשטרה נגד מועדוני הימורים באילת, ובתמורה לשוחד שקיבל העביר את המידע לעבריינים, שהפעילות המשטרתית כוונה גם נגדם. בכך איפשר את המשך הפעילות העבריינית, מנע הבאה לדין של עבריינים, חיבל בעבודת המשטרה ופגע באמון הציבור בה".

 

חשף זהותה של שוטרת סמויה. משטרת אילת (ארכיון) (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
חשף זהותה של שוטרת סמויה. משטרת אילת (ארכיון)(צילום: יאיר שגיא)
 

במשך חמש שנים קיבל מדי חודש בחודשו תשלומי שוחד בסכומים שבין 5,000 ל-9,000 שקל, ובסך הכול בין 300 ל-500 אלף שקל. בנוסף קיבל טובות הנאה אחרות דוגמת אלכוהול מאחד ממועדוני ההימורים תמורת הימנעות מפשיטה משטרתית. מעשיו אף סיכנו חיים, כשחשף בפני עבריין את זהותה של סוכנת משטרה פעילה.

 

את תיק החקירה ניהל סגן מנהל המחלקה לחקירות שוטרים, עו"ד משה סעדה. הוא טען בבית המשפט כי "מדובר בתיק שוחד חריג בחומרתו. תפקידו היה להפעיל גורמים עבריינים ולקבל מהם מידע שיסייע למשטרה בפעילותה נגד העבריינים, אך הוא חצה את הקווים, חבר לעבריינים וסייע להם בתמורה לשוחד".

 

השופט ביתן ציין: "'שוטר' ו'שוחד' הם מושגים מנוגדים בתכלית, שאינם יכולים לדור בכפיפה אחת. קבלת שוחד על ידי שוטר היא מעשה של שבירת כלים, שהתגובה עליו צריכה להיות חד משמעית וחמורה". כאמור, בית המשפט החליט להתחשב בעברו של טלקר, הצטיינותו בעבודתו המשטרתית ושנות שירותו וכן בפגיעה ובסבל של בני משפחתו, וגזר עליו שש שנות מאסר בפועל והשית עליו קנס של 30 אלף שקלים.

 

סנגוריו, עו"ד תמי אולמן וופא זועבי פאהום, אמרו: "מדובר בגזר דין חמור ביחס לעבירות שבהן הורשע. בכוונתנו להגיש ערעור לבית המשפט העליון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(אילוסטרציה)
צילום: הרצל יוסף
מומלצים