שתף קטע נבחר

מחפשי גז טבעי ונפט יחויבו להגיש ערבויות

משרד האנרגיה והמים פרסם הנחיות חדשות לקבלת רישיון לחיפוש גז טבעי ונפט. על פי ההנחיות, בעלי רישיונות יחויבו להגיש ערבויות ביצוע - שיבטיחו את עמידתם בתוכניות החיפוש

משרד האנרגיה והמים פרסם היום (ב') הנחיות חדשות לקבלת רישיון לחיפוש אחר גז ונפט בארץ ובמים הכלכליים של מדינת ישראל. על פי ההנחיות החדשות, בעלי רישיונות לחיפושי גז טבעי ונפט ובעלי חזקות יחויבו להגיש ערבויות ביצוע להבטחת עמידתם בתוכניות העבודה.

 

 

עבור רישיונות חדשים ביבשה, תופקד ערבות ביצוע בגובה 10% מעלות תוכנית העבודה. לגבי רישיונות חדשים בים, תופקד ערבות ביצוע בגובה 5% מעלות תוכנית העבודה.

 

לגבי רישיונות קיימים, תימסר ערבות ביצוע בגובה 10% מיתרת עלות תוכנית העבודה העתידית לרישיונות ביבשה; ו-5% מיתרת עלות תוכנית העבודה העתידית לרישיונות בים. לגבי חזקות קיימות ועתידיות, תישלח דרישה פרטנית לגובה ערבות הביצוע הנדרשת.

 

ערבות נזקים ופוליסות ביטוח

מדובר בהנחיות ראשונות, מתוך מכלול רחב של הנחיות, אשר כוללות, בנוסף לערבות ביצוע, גם ערבות נזקים ופוליסות ביטוח.

 

במועצות הנפט הקרובות יובאו לדיון הנחיות לערבויות נזקים וכן הנחיות לפוליסות ביטוח. מטרת ההנחיות להבטיח ניצול מקסימלי של מאגרי הגז והנפט, תוך שמירה על הסביבה.

 

נזכיר כי בחודשים האחרונים אושרו תקנות נוספות, שלפיהן אדם או גוף שיבקשו לקבל היתר חיפושים יחויבו להגיש "מסמך סביבתי שיוכן על פי הנחיות משרד האנרגיה והמים ובהתייעצות עם המשרד להגנת הסביבה", שם יפרטו את "ההשפעות הסביבתיות, לרבות השפעה על מקורות המים, הקרקע, האוויר, הים ערכי הטבע והנוף" מפעולות החיפוש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים