שתף קטע נבחר

מהאסון בטורקיה לחופה: שירן פרנקו התחתנה

13 שנה לאחר שחולצה מהריסות הבניין שקרס ברעש האדמה ואיבדה ארבעה בני משפחה, שירן פרנקו נישאה לבחיר לבה. פרופ' איציק אשכנזי, שקיבל את הילדה לזרועותיו מבין ההריסות, הוביל אותה לחופה: "אני חוזר ואומר, שירן היא נס"

לפני 13 שנה היא חולצה מתוך הריסות הבניין שקרס ברעידת אדמה בטורקיה, ואמש (יום ג') היא הובלה לקול תרועה לחופה עם בחיר לבה. מאות אורחים כיבדו בנוכחותם את החתונה של שירן פרנקו וחילי קליינמן. שירן נקברה בשנת 99' עם קרוביה כשהייתה בת תשע בלבד, מתחת לבניין שבו שהתה משפחתה. אנשי יחידת החילוץ של פיקוד העורף הצליחו לאתר אותה אחרי 98 שעות ואילו אחיה, אביה, סבה וסבתה נספו.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

הכלה והמחלץ. שירן פרנקו ופרופ' איציק אשכנזי, הערב (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
הכלה והמחלץ. שירן פרנקו ופרופ' איציק אשכנזי, הערב(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

ושיא החילוץ, לפני 13 שנה. פרנקו בזרועות אשכנזי (צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות") (צילום: ארכיון
ושיא החילוץ, לפני 13 שנה. פרנקו בזרועות אשכנזי(צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות")

 

פרופ' איציק אשכנזי, שזכור כמי שקיבל את פרנקו לזרועותיו מיד עם חילוצה מבין ההריסות, היה זה שהוביל אותה אל החופה באולמי "הנסיכה" במפרץ חיפה. במהלך חתונתה של שירן התייחסו האורחים לפרופ' אשכנזי כאל ממלא מקומו של אביה שאף הוא נשא את השם יצחק. "שירן", אמר הרופא המחלץ מתחת לחופה, "את סמל להישרדות, סמל ההישרדות הישראלית ולהישרדות של כולנו".

 

בהמשך הביט פרופ' אשכנזי על שירן ואמר: "מדוע את בוכה? הרי אפילו ברגעים הכי קשים שלך לא ראיתי אותך בוכה". מוקדם יותר אמר פרופ' אשכנזי ל-ynet כי לא ישן כל הלילה בשל ההתרגשות לקראת החתונה. "לאורך כל השנים אני חוזר ואומר ששירן היא נס", אמר.

 

"אנחנו מרגישים גאים שבזכות היחידה אנחנו פה ושירן פה" (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
"אנחנו מרגישים גאים שבזכות היחידה אנחנו פה ושירן פה"(צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

יחידת החילוץ מהאסון בטורקיה הגיעה כמעט בהרכב מלא לחתונה, ובראשם מפקד היחידה דאז אל"מ(במיל' אודי בן-חורין וסא"ל במיל' ערן מגן שהוציא את שירן מבין ההריסות. "אני שמח שהיה לי חלק בהצלה הזו, כמו כל שאר חיילי היחידה", אמר מגן. "ברור שההתרגשות בחתונה כזו היא יותר

 מאשר בחתונה רגילה". בן-חורין הוסיף כי "אנחנו מרגישים גאים שבזכות היחידה אנחנו פה היום ושירן פה היום. זה אירוע מיוחד ומרגש".

 

לאה בן-מוחא, דודתה של שירן, התקשתה להסתיר את דמעותיה. "כבר שבועות שאנחנו מתרגשים ומתכוננים לשמחה הזאת. זו שמחה אמיתית והתרגשות אמיתית וטוב שיש לנו הזדמנות לשמוח עם שירן ועם כל המשפחה".

 

הדוד, הצלם החיפאי ירון מימל, התרגש אף הוא ואמר כי "אנחנו מעדיפים לשמוח ולא לחזור לזיכרונות הקשים, אבל הזמנו את כל אלה שעזרו לנו והצילו את שירן כדי לשמוח איתם ולהודות להם". בתום החופה המרגשת הוזמנו החתן והכלה אל רחבת הריקודים והחלו את חייהם המשותפים כזוג נשוי.


פורסם לראשונה 29/10/2012 22:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דמעות של שמחה. שירן ובחיר לבה, הערב
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים