שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אובמה מטפל ב"סנדי", ביידן וקלינטון יחפשו קולות

סקר חדש הראה שרומני מוביל באוהיו המוגדרת כמדינת מפתח - אז הנשיא האמריקני שחזר לוושינגטון כדי לטפל במשבר הסופה שהיכתה בחוף המזרחי, שלח את סגנו ואת הנשיא לשעבר כדי לחזר אחר הקולות. "ננצח שם - ננצח בבחירות", הכריז ביידן

הסופה "סנדי" זורעת הרס אך שבוע לבחירות לנשיאות ארה"ב, ההצגה חייבת להימשך: לאחר שביטל את הופעותיו בכמה כנסים, הנשיא ברק אובמה החליט לשלוח את סגנו, ג'ו ביידן, והנשיא לשעבר ביל קלינטון שימלאו את מקומו במסגרת המאמצים האחרונים לקראת יום הבחירות ב-6 בנובמבר.

 

אובמה, שביטל את מסעו לפלורידה בשל הסופה, שלח את ביידן וקלינטון לכנס במדינת אוהיו המוגדרת כ"מדינת מפתח" כחלק מהמרדף אחר קולות האמריקנים. בכנס שהתקיים הלילה (יום ג') סיפר קלינטון כי הנשיא התקשר אליו ואמר לו שהוא חייב לחזור לוושינגטון. "אובמה אמר לי כי אנחנו עלולים לאבד שליטה על הסופה וכי הוא חייב לטפל בה", אמר הנשיא לשעבר לקהל של כ-5,000 בני אדם. "ואני אמרתי: אדוני הנשיא, זאת ההחלטה הנכונה".

 

ההומור העצמי תמיד היה קיים אצל קלינטון והוא התבדח עם הקהל באוהיו על העובדה ש"נתקעו" איתו כי אשתו הילרי לא הייתה יכולה להחליף את אובמה במסע הבחירות משום ש"יש לה את אחד משני התפקידים הבכירים בממשל שלא מאפשרים לך להתעסק בימים האחרונים בפוליטיקה".

 

סגן הנשיא ביידן המשיך אחרי דברי קלינטון ואמר כי אם ינצח אובמה באוהיו, אז הוא ינצח במערכת הבחירות כולה. "עליכם לצאת בהמוניכם ולהצביע", הפציר ביידן בקהל. עם זאת, גם בשביל סגן הנשיא, "סנדי" נמצאת בראש סדר העדיפויות והוא צפוי לחזור לוושינגטון.

 

אוהיו ידועה כ"מדינת מפתח", מה שיביא את אובמה ויריבו הרפובליקני במרוץ, מיט רומני, להגיע לשם בימים שנותרו עד הבחירות. בתקופה האחרונה הצליח רומני לסגור את הפער בסקרים הארציים ואף לקח את ההובלה באוהיו. בסקר של מכון רסמוסן שהתפרסם אתמול, זכה רומני ב-50 אחוזים מהקולות לעומת 48 לטובת הנשיא המכהן.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלינטון ואובמה
צילום: EPA
צילום: AP
הסגן מחפה על הנשיא. ג'ו ביידן
צילום: AP
מומלצים