שתף קטע נבחר

הרופאה והמאהב: בנות הקורבן "מקוות לצדק"

מעצרם של שמעון קופר ושל בת זוגו הרופאה בחשד שרצחו את אשתו המנוחה הותיר בהלם חלק מהחברים בקיבוץ אייל, שבו מתגורר החשוד. "כל מי ששומע את הסיפור הזה מעלה השערות", אמרו בקיבוץ. בנות הקורבן: "יש המון סימני שאלה"

המעצר של שמעון קופר מקיבוץ אייל שחשוד ברצח שתיים מנשותיו התקבל אצל החברים ברגשות מעורבים. חלקם נשמעו המומים ואחרים הסכימו למלמל כי חשדו במשך תקופה ארוכה שמשהו לא כשורה. המאהבת של קופר, רופאה בת 45 מהשרון, חשודה ברצח אחת מנשותיו של קופר – ג'ני קופר שמתה בשנת 2009 – ואילו האיש עצמו חשוד ברצח של ג'ני שהייתה אשתו השלישית וברצח אשתו הראשונה – אורית קופר-שניץ שהלכה לעולמה בשנת 1994.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

הבוקר הגיע קופר לדיון בהארכת מעצר של הרופאה (ששמה אסור לפרסום) בבית משפט השלום בכפר סבא ובעודו ממתין עיכבה אותו המשטרה לחקירה ובהמשך עצרה אותו. במהלך הדיון בבית המשפט הציגה המשטרה חוות דעת של מנהל המעבדה הטוקסיקולוגית של בית החולים שיבא בתל השומר מחודש יולי השנה, שממנה עולה כי בדמה של ג'ני קופר נמצאו ארבעה סוגים של כדורי שינה. חוות הדעת הביאה בין היתר את המשטרה לחשוד שג'ני נרצחה. כמו כן, נבדק חשד שהרציחות בוצעו כדי לזכות בכספי הירושה והביטוח של המנוחות.

 

בית המשפט האריך את מעצרו של קופר בן ה-51 בחמישה ימים ואילו מעצרה של הרופאה המאהבת הוארך ביומיים. סנגורם של השניים, עו"ד משה מרוז, הציג בדיון חוות דעת של פרופ' יהודה היס שבה נכתב על-סמך תוצאות נתיחת גופתה של ג'ני קופר כי היא מתה מכשל לבבי ועל-רקע ילפת בשריר הלב ובצקת בריאות וכי נמצאה בדמה תרופת הרגעה. המאהבת עצמה אמרה ל-ynet: "לא רצחתי אף אחד, לא ראיתי בחיים את ג'ני".

 

בית משפחת קופר בקיבוץ אייל, היום (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
בית משפחת קופר בקיבוץ אייל, היום(צילום: דנה קופל)

 

בקיבוץ אייל שבו מתגורר כאמור שמעון קופר אמרו היום כי רעייתו השלישית ג'ני הייתה מאוד אהודה על החברים. "שמעון הכיר את ג'ני ב-1999 ועבר להתגורר עמה למשך 10 שנים עד מותה הפתאומי בשנת 2009", סיפר גיל שגיא שכיהן בעבר כמזכיר הקיבוץ. "ג'ני נקלטה כבר בשנות ה-80' והייתה אהובה מאוד, אשה שמחה שעסקה בספורט ומאוד מצחיקה".

 

נגד שמעון קופר תלויה ועומדת תביעה בגין פלישה לביתה של ג'ני לאחר מותה. בקיבוץ אמרו כי "קופר התנחל בבית מאז שג'ני נפטרה וכיוון שאינו חבר קיבוץ, אנחנו דורשים את הפינוי שלו. לכן מתנהל הליך משפטי בינינו לבינו".

 

המעצר הוארך ביומיים. המאהבת הרופאה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
המעצר הוארך ביומיים. המאהבת הרופאה(צילום: עידו ארז)

 

מזכיר הקיבוץ לשעבר שגיא ציין בנוגע להתפתחויות האחרונות כי "מה שקורה עכשיו מאוד מפתיע מבחינתנו. אנחנו לא יודעים מה קרה לג'ני, אבל ההתפתחות הזאת יוצרת כמה אפשרויות ואנחנו מחכים לדעת מה באמת קרה וסומכים על העבודה של המשטרה. מה שהכי מעניין אותנו בסיפור הזה הוא הדאגה לשתי הבנות של ג'ני שגרות בקיבוץ. הן איבדו את אמן בפתאומיות ונותרו בהלם ואף הודרו מהבית שלה, מבלי שתינתן להן האפשרות להיכנס פנימה".

 

בנוגע למאהבת הרופאה אמר שגיא כי "אנחנו לא יודעים הרבה עליה. כל אחד ששומע את הסיפור הזה יכול להעלות השערות, אבל כרגע אנשים עדיין בחקירה ובגדר חשודים ויכול להיות שהם חפים מפשע ובסוף יתברר שהכול בסדר, ויכול להיות שבסוף יתברר שהם אשמים ויוגשו נגדם כתבי אישום. צריך לחכות ולראות, ניתן למערכת המשפט ואכיפת החוק לעשות את שלהם".

 

"מייחלות שיגיע לזה איזשהו סוף" 

בנותיה של ג'ני, שרית ורינת מלמד, סיפרו ל-ynet על התחושות הקשות שעוברות עליהן. "עכשיו הכול צף למעלה, אנחנו מקוות שיהיה טוב ושהצדק ייצא לאור", אמרה רינת.

אחותה שרית הוסיפה כי "כרגע עוד אי אפשר לדעת כלום, אנחנו מקוות שזה יגיע למקום שחיכינו לו אחרי כל מה שעברנו. אנחנו מייחלות שיגיע לזה איזשהו סוף עכשיו".

 

על ההחלטה שמונעת מהן להיכנס לבית אמן המנוחה מספרת רינת כי "זו תחושה נוראית שאתה לא יכול להיכנס לבית שבו גדלת", ושרית מציינת בהקשר זה כי "הכול קרה מאוד מהר, זה היה כמו רעם ביום בהיר, כרגע אנחנו מקוות לטוב".

 

שתי הבנות סיפרו כי בימים האחרונים הן חשו את קרבת אמן ביתר שאת. לדברי שרית, "אתמול בלילה הרגשתי שהיא באה והושיטה לי יד. הייתה לי תחושה מאוד מוזרה כל הימים האחרונים, כאילו היא פה. היא לא הלכה לשום מקום מבחינתי". רינת ציינה מצדה כי היא נתקפת בסיוטים ליליים והיא מבקשת למצות את החקירה עד תומה: "יש לנו המון סימני שאלה, אנחנו לא רוצות להפנות אצבע מאשימה, אנחנו רק רוצות לדעת מה באמת קרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שמעון קופר. חשוד ברצח שתיים מנשותיו
צילום: עידו ארז
מתה בנסיבות פתאומיות בשנת 2009. ג'ני קופר
"תחושה נוראית שאתה לא יכול להיכנס לבית שבו גדלת". רינת מלמד
צילום: דנה קופל
"זה היה כמו רעם ביום בהיר". שרית מלמד
צילום: דנה קופל
"מה שקורה מאוד מפתיע". מזכיר הקיבוץ לשעבר גיל שגיא
צילום: דנה קופל
מומלצים