שתף קטע נבחר

נתניהו שר בבי"ס היהודי בטולוז "עם ישראל חי"

רה"מ השתתף בטקס לזכר הנרצחים ואמר: "השנאה הברברית מאיימת לא רק על היהודים, אלא על הציוויליזציה כולה". נשיא צרפת: נילחם באנטישמיות, נגן על הקהילה היהודית

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (ה') בטקס זיכרון בטולוז לזכר ארבעת היהודים שנרצחו, דיבר בתחילה בצרפתית וסיים בשירת "עם ישראל חי". נתניהו, שנפגש אתמול בארמון האליזה עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד, השתתף יחד עם הנשיא הצרפתי בטקס בבית הספר היהודי "אור התורה" (לשעבר "אוצר התורה") ואמר: "באתי לכאן מירושלים, בירת הנצח של עם ישראל, כדי להגיד יחד איתכם אל מול כל שונאי ישראל - 'עם ישראל חי'".

 

 

מוקדם יותר נפגשו הולנד, נתניהו ורעייתו שרה עם משפחות קורבנות פיגוע הטרור שבוצע בבית ספר "אור התורה", בהם אווה סנדלר, ששכלה את בעלה יונתן ואת ילדיה, גבריאל ואריה, אביה חיים אלול ואביו של יונתן, שמואל, ועם יפה ויעקב מונסונגו, ששכלו את הבת מרים. הנרצחים נפלו קורבן למחבל מוחמד מראח, שחוסל לאחר מכן על ידי כוחות משטרה צרפתיים. 

 

נתניהו בטולוז (צילם: אבי אוחיון, לע"מ) (צילם: אבי אוחיון, לע
נתניהו בטולוז(צילם: אבי אוחיון, לע"מ)

"עם ישראל חי" (צילם: אבי אוחיון, לע"מ) (צילם: אבי אוחיון, לע
"עם ישראל חי"(צילם: אבי אוחיון, לע"מ)

 

עוד בחדשות ynet:

 

מוקדם יותר נאם באותו טקס הנשיא הצרפתי, שאמר כי מדינתו נחושה להילחם באנטישמיות ותעשה הכול כדי להגן על הקהילה היהודית. בטקס לזכר נרצחי מוחמד מראח, אמר ראש הממשלה כי "בימים האפלים של הנאצים והפוגרומים שקדמו להם רוב הממשלות באירופה לא נקפו אצבע כדי להילחם ברצחנות האנטישמית וחלקן אפילו שיתפו פעולה עמם. היום, לעומת זאת, עומד כאן לידי נשיא צרפת, שמדבר בתקיפות נגד האנטישמיות ופועל בנחישות נגדה".

 

נתניהו אמר כי נוכחותו של הולנד כאן "מבטאת את רוח הרזיסטאנס, רוח ההתנגדות לרשע ולרודנות - אותה הרוח שהובילו בעבר אישים מרכזיים בצרפת. אדוני הנשיא, כמו קודמיך, אמרת אתמול שמי שפוגע ביהודי צרפת - פוגע בצרפת כולה. וזה בדיוק מה שההיסטוריה מראה לנו. ההיסטוריה מלמדת אותנו שמגיפת האנטישמיות מתחילה בתקיפת היהודים, אבל מהר מאוד מתפשטת הלאה ופוגעת באחרים".

 

"לא במקרה הרוצח בטולוז רצח לא רק יהודים, אלא גם רצח ללא הבחנה חיילים צרפתיים, נוצרי ומוסלמי כאחד. השנאה הברברית של המרצחים מאיימת לא רק על היהודים, אלא על הציוויליזציה כולה", הבהיר ראש הממשלה. "אלה שמחפשים סיבה לשנאה אינם מבינים שעבור רוצחים אלה תמיד תימצא סיבה. אבל יש היום מנהיגות בצרפת שמבינה עיקרון פשוט: שום דבר אינו מצדיק אנטישמיות וגזענות. שום דבר אינו מצדיק רצח ילדים. שום דבר אינו מצדיק טרור, ושום דבר אינו מצדיק פגיעה ביהודי צרפת".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני הזוג נתניהו עם הולנד
צילם: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים