שתף קטע נבחר

ד"ר מריה חשודה ברצח: "מהמרדימות האהובות"

בבתי החולים מאיר ואסותא התקשו להאמין לחשדות שמיוחסים לד"ר מריה זקוטסקי. רופא בכיר לא בטוח שמעצרה אינו תרגיל משטרתי במטרה ללחוץ על בן זוגה, שמעון קופר: "אי אפשר לדעת מה אמת ומה מניפולציה של חקירה"

פרסום שמה של ד"ר מריה זקוטסקי כחשודה ברצח אשתו השלישית של שמעון קופר מקיבוץ אייל הפתיע אתמול (ה') את מכריה. הם סיפרו על רופאה שקטה, מקצועית ואמינה, והטילו ספק בחשודות המיוחסים לה, לפיהם הייתה מעורבת ברצח ג'ני קופר, אשתו השלישית של שותפה לחיים.

 

 

הארכת מעצרה של ד"ר זקוטסקי. תמונתה עדיין אסורה לפרסום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הארכת מעצרה של ד"ר זקוטסקי. תמונתה עדיין אסורה לפרסום(צילום: עידו ארז)

 

זקוטסקי בת ה-45 החלה את התמחותה כרופאה מרדימה בבית החולים מאיר בכפר סבא. על פי החשד, בתקופה זו סייעה לקופר ברצח אשתו השלישית ג'ני, שנמצאה מתה בשנת 2009. "יש לי רק זיכרונות טובים ממנה", אמר רופא מבית החולים מאיר. "העבודה איתה ומולה התנהלה בצורה הטובה ביותר, אף פעם לא שמעתי אף טענה עליה. זו טרגדיה אנושית ואישית, ואם מה שאומרים הוא נכון, אז זה באמת סיפור נורא. כרגע, אנחנו לא יודעים כלום. דיברנו על המקרה פה בבית החולים ובאמת שכולם מופתעים".

 

מאז אפריל 2011 עובדת ד"ר זקוטסקי בבית החולים אסותא בתל אביב. גם שם הופתעו לשמוע שעמיתתם חשודה במעורבות ברצח. "היא אחת המרדימות הכי אהובות אצלנו וגם בבית החולים מאיר", סיפר רופא באסותא. "היא גם בן אדם אהוב. על חייה האישים היא לא הרבתה לספר אבל מקצועית היא רופאה מאוד מוערכת. ממה שאני קורא, אין קשר בין היותה רופאה מרדימה לבין התרופות שכביכול נבדקו או נמצאו. לפי הבנתי, מדובר בכדורי הרגעה שלכל רוקח וכמובן לכל רופא יש גישה אליהם. אני בכל אופן מקווה שאין תוכן באף אחד מהחשדות".

 

עוד בחדשות ynet:

 

במערכת הבריאות היה גם מי שמתח ביקורת על התנהלות המשטרה. להשקפתם, ייתכן שהחשדות המיוחסים לד"ר זקוטסקי נועדו ללחוץ על שמעון קופר. "הסיפור נשמע מוזר והזוי", טען רופא בכיר במערכת הבריאות, שמכיר את הפרשה. "אני לא יודע אם הדברים שנאמרים עליה הם לא איזה תרגיל משטרתי שנועד ללחוץ על בן זוגה. אי אפשר לדעת מה אמת ומה מניפולציה של חקירה. היא אישה מאוד נחמדה ורופאה טובה ומסורה, לכן הסיפור נשמע כל כך הזוי".

 

שמעון קופר. גם מות רעייתו הראשונה נבדק (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
שמעון קופר. גם מות רעייתו הראשונה נבדק(צילום: עידו ארז)

 

זקוטסקי הכחישה בבית המשפט את החשדות המיוחסים לה. לדבריה, "לא רצחתי אף אחד. בכלל לא פגשתי את ג'ני". בקיבוץ אייל, שם מתגוררים בני הזוג, מספרים שפורמלית ד"ר זקוטסקי לא גרה במקום אולם היא ובנה הציגו עצמם כתושבים קבועים. "היא עברה לגור עם שמעון מיד בסוף השבעה, ממש יום אחרי", סיפר אחד ממכרי הזוג בקיבוץ. "אני לא יודע כמה ימים בשבוע היא ממש הייתה כאן, אבל משפחתה גרה בכפר סבא. בתקופה האחרונה, לדעתי, היא שהתה כאן ברוב הזמן. אני לא חושב שלהרבה אנשים הייתה איזו אינטרקציה איתה. די קשה להגיד מה נכון ומה לא בסיפור הזה".

 

פרקליטה של של ד"ר זקוטסקי, עו"ד דוד יפתח, מסר בתגובה: "מדובר ברופאה בכירה שנמצאת במקצוע 18 שנה ומסורה לחולים שלה. לא יעלה על הדעת שהיא תהיה קשורה לגרימת מוות, כשבעצם כל ייעודה בחיים הוא לעזור לאנשים להישאר בחיים. ממש חבל שהיא נפלה קורבן לנוכל, שהביא אותה למצב שבו היא נמצאת". מבית החולים אסותא נמסר בתגובה: "החקירה נמצאת בראשית דרכה וברגע שתתברר התמונה, נבחן את הנושא". מבית חולים מאיר סירבו להגיב.


פורסם לראשונה 01/11/2012 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר זקוטסקי. הציגה עצמה כמתגוררת בקיבוץ
צילום: עידו ארז
ג'ני קופר ז"ל
מומלצים