שתף קטע נבחר

תוך שבועות: סוללת כיפת ברזל חמישית ומשודרגת

במהלך השנה האחרונה, נמשך פיתוחה של המערכת לצד הפעלתה המבצעית. טווחי היירוט שופרו בניסוי שערך משרד הביטחון, וכך גם מהירות התגובה

הצלחה נוספת למערכת "כיפת ברזל", שתרחיב בקרוב את נוכחותה בשטח. ניסוי מוצלח שנערך בשבוע שעבר בסוללה החמישית שיקף שדרוג משמעותי ביכולות המערכת. הסוללה תימסר תוך מספר שבועות לחיל האוויר ותהפוך למבצעית. אחת נוספת אמורה להגיע לידי הצבא בקיץ 2013.

 

ארה"ב בוחרת 2012 - כל הכתבות של CNN ו-ynet

 

במהלך השנה האחרונה, נמשך פיתוחה של המערכת לצד הפעלתה המבצעית. השדרוג האמור - שמיושם לעת עתה רק על הסוללות החדשות - כלל שיפור בטווחי היירוט ומהירות תגובה טובה יותר. מפתחי המערכת במינהלת פיתוח אמצעי לחימה במשרד הביטחון הביעו סיפוק מתוצאות הניסוי, שנערך על רקע ההסלמה האחרונה בדרום. המערכת "השתתפה" גם בתרגיל ההגנה האווירית המשותף לצבאות ישראל וארצות הברית.

 

 

הסוללות השביעית והשמינית של "כיפת ברזל" אמורות להיות מתוקצבות בעיקר מכספי הסיוע של ארצות הברית במהלך 2013. 70 מיליון דולר כבר הועברו לטובת מטרה זו, וסכום דומה אמור להגיע בשנה הבאה. גורמים בחיל האוויר העריכו בעבר כי כיסוי מרבי ליישובי ישראל מירי קצר-טווח של רקטות יתאפשר תוך שימוש ב-13 סוללות.

 

במשרד הביטחון ממשיכים לפתח את מערכת ההגנה "שרביט קסמים", שמיועדת ליירוט איומים מטווח בינוני ומל"טים חמושים, ועתידה להפוך למבצעית עד שנת 2016. לעת עתה, מלבד "כיפת ברזל" והפטריוט, פועלים במערך ההגנה האווירית של צה"ל "החץ 2", שמיועד להשמיד טילים ארוכי טווח. מערך "החץ 3" נמשך בחודשים אלו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כיפת ברזל
צילום: הרצל יוסף
מומלצים