שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

מאיר שטרית שוקל להתמודד בראשות הגמלאים

יו"ר מפלגת דור, רפי איתן, נפגש עם חבר הכנסת מקדימה והציע לו להנהיג במקומו. שטרית: "פנו אליי, אבל עדיין לא החלטתי"

מערכת הבחירות 2013 ממשיכה לספק הפתעות: יו"ר מפלגת הגמלאים (דור), רפי איתן, נפגש לאחרונה עם ח"כ מאיר שטרית והציע לו לעזוב את קדימה ולעמוד במקומו בראש רשימת הגמלאים. איתן אישר ל-ynet את הדברים: "שוחחתי ארוכות עם שטרית, אדם שיחד איתו שירתתי בממשלה ועבדנו מאוד צמוד. הוא אדם שאני מאוד מעריך אותו והצעתי לו לעבוד יחד".

 

 

הגמלאים חוזרים - כתבות נוספות ב-ynet:

 

שטרית עצמו אמר הערב בתגובה: "אכן פנו אליי, אבל עדיין לא החלטתי. כשיהיה לי במה לעדכן, אעדכן". ההחלטה לפנות לשטרית מפתיעה מעט לנוכח העובדה שרק לאחרונה מלאו לו 64 - שלוש שנים לפני גיל הפרישה.

 

במקביל מנהל איתן מגעים עם גורמים פוליטיים נוספים בנוגע לאפשרות של ריצה משותפת. לדברי איתן, לאחרונה הוא שוחח גם עם הרב חיים אמסלם והציע לו לעמוד בראשות המפלגה ולאחד כוחות. המגעים הללו נעצרו בשבוע האחרון, כשאמסלם בחן אפשרות לחבור למשה כחלון. מקורבים לאמסלם אישרו את הדברים.

 

איתן מאמין שבשבועות הקרובים, עד הגשת הרשימות הסופיות לרשם המפלגות, יבשילו המגעים לחיזוק המפלגה: "אנחנו רוצים לאחד כוחות עם מפלגות חברתיות דומות. ניהלנו מגעים עם שורה ארוכה של גורמים במערכת הפוליטית ומחוצה לה. אנחנו מפלגה סקטוריאלית, אבל בראש ובראשונה אנחנו מפלגה חברתית".

 

אחרי שנמחקה בבחירות 2009 כשם שפרצה במפתיע לתודעה ב-2006, תנסה מפלגת הגמלאים לחזור בבחירות הקרובות. "בבחירות הקודמות ספגנו מהלומה על ההתנהלות שלנו בכנסת", אמר איתן עם ההכרזה על הקאמבק. "מאז הוותיקים פרשו ועזבו אותנו. עכשיו נוכל לעשות את זה טוב יותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטרית. יש עתיד
צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
איתן. גם הוא חברתי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים