שתף קטע נבחר

חטיפת האברך: מקורב מסבך את צ'רלי אבוטבול

החוקרים עצרו אדם הקשור לאבוטבול, במשטרה אומרים כי החשוד שנכח בדירת המסתור אישר את גרסת האברך. סנגורו של אבוטבול: החקירה לא חוקית לאור מצבו הרפואי של המקורב

תפנית חדה בחקירת היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) בפרשת חטיפת אברך הישיבה על ידי צ'רלי אבוטבול וחבורתו. חשוד המקורב למשפחה שנעצר מסר גרסה מלאה במשטרה ובין היתר אישר את דברי העד. בסביבתו של אבוטבול זועמים ואומרים כי "המשטרה ניצלה את מצבו הבריאותי של האיש כדי לסחוט הודאה".

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

בשבוע שעבר נעצר צ'רלי אבוטבול, לאחר שהסתתר במשך מספר ימים מבלשי היאחב"ל שחיפשו אחריו. אבוטבול חשוד שעמד בראש קבוצת אנשים שחטפה אברך מירושלים, אשר נחשד כי גנב כ-700 אלף שקל מבית רב בצפון הארץ. לפי החשד, אבוטבול ושאר החשודים במשימה "גויסו" על ידי מקורבי הרב לצורך משימת החזרת הכסף.

 

במשטרה חושדים כי האברך הובא לביתו של אבוטבול ובדרך לשם היכו אותו חלק מהחשודים. אבוטבול טען כי הבחור אכן הגיע לביתו, אבל כדי שיעזור לו מול חבריו האחרים להחזיר את הכסף שגנב. ביאחב"ל לא קיבלו את הגרסה, שלא הסתדרה עם עדותו במשטרה של הקורבן.

 

התפנית בחקירה חלה אתמול כשחוקרי היאחב"ל עצרו אדם נוסף הקשור לאבוטבול שנכח בדירה בעת שהאברך החטוף הובא למקום. לטענת החוקרים בבית המשפט, החשוד שיתף פעולה באופן מלא עם החוקרים ואישר את גרסת האברך. יתרה מזאת, הם אף ערכו עימות בין המתלונן לבין החשוד וזה אישר את הדברים שהטיח המתלונן.

 

במשפחת אבוטבול מינו את עו"ד דוד יפתח כדי שייצג את החשוד, אבל זה הבין רק כשהגיע לדיון את גדול הבעיה. "החשוד לא קשור לאירוע החטיפה והאלימות שטוענת המשטרה", אמר עורך הדין יפתח. "טענתי ואני עדיין טוען שחקירתו הייתה לא חוקית לאור מצבו הרפואי. היה חובה לחקור אותו בצורה אחרת בליווי של אדם נוסף. אני בטוח שעדותו לא תהיה קבילה בשלבים מאוחרים יותר".

 

למרות בקשת היאחב"ל להאריך בעשרה ימים את מעצרו של החשוד שהעיד, החליט השופט מנחם מזרחי שקיבל לידיו את חומר החקירה, לשחררו למעצר בית. בהחלטתו כתב השופט מזרחי: "המיוחס לחשוד זה, נוכח כלל הפרשה, אינו מלמד כי הוא מעורב בחטיפתו של המתלונן מתחילתה ועד סופה, לא היה מעורב באופן פעיל מאוד באירועים אלימים והקשר שלו לפרשה הוא קשר שולי בחלק האחרון שלה. החשוד מסר גרסה מלאה ונראה כי במצב דברים זה, נוכח מצבו המיוחד, ראוי להורות על שחרורו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבוטבול בבית המשפט בשבוע שעבר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים