שתף קטע נבחר

צפו: כך חולץ חתלתול מעץ בגובה של 10 מ'

תושבת פ"ת הבחינה במוצאי שבת בחתול צעיר שנקלע למצוקה לאחר שנתקע על צמרת עץ. מבצע משולב של אגודת צער בע"ח בת"א יחד עם צוות כיבוי אש ואנשי המחלקה הווטרינרית בפ"ת, הביאו לחילוץ החתול בשלום וכעת הוא מחפש בית מאמץ

חתול ג'ינג'י צעיר שטיפס על עץ גבוה מעל גן ציבורי בפתח-תקווה ולא הצליח לרדת בכוחות עצמו, זכה אתמול (ב') לחיים חדשים.
 
באגודת "צער בעלי חיים בישראל" בת"א התקבלה קריאה מתושבת פתח-תקווה שדיווחה על חתול במצוקה לאחר שנתקע על עץ גבוה ללא יכולת לרדת ברחוב בורוכוב בעיר.

 

באגודה מספרים כי תושבת העיר טענה כי החתול שהה מאז יום שבת בערב בצמרת העץ, ללא מזון או מים ומיילל ייללות מצוקה. צוות מחלצים של האגודה יצא למקום כדי לנסות ולהעניק עזרה לחתול, אך כשהגיעו למקום העריכו כי לא יצליחו לחלץ החתול ללא סיוע של אנשי כיבוי האש.

 

 

"הלב לא נותן להישאר אדיש למראה חתול בסכנה"

לדברי האגודה, הם יצרו קשר עם הווטרינרית העירונית, ד"ר תיקה בר-און ותוך זמן קצר, הגיעו למקום פקחים וטרינריים. בנוסף, יצרו קשר עם כיבוי האש בעיר וביקשו את עזרתם.

 

"אנחנו מתייחסים לחילוץ בעלי חיים כמו לחילוץ של בני האדם וחשובה לנו נוכחות של רופא בזירה, במקרה הנוכחי נציג של המחלקה הווטרינרית העירונית חייב להיות במקום, אם נזדקק לעזרתו", מסביר ל-ynet רש"ף לוגסי סימון, מפקד המשמרת בתחנת כיבוי האש בפתח-תקווה.

 

לדברי לוגסי, צוות של התחנה שהגיע למקום דיווח כי מדובר בעץ גבוה, אך הגישה לגן הציבורי בעזרת מנוף גבהים היא בעייתית ולכן הוחלט להשתמש בסולם נייד המגיע לאורך של 14 מטר.

 

"הלב לא נותן לך להישאר אדיש למראה של חתול בסכנת חיים", מספר לוגסי, שהגיע למקום לפקח אחר פעולות החילוץ. לאחר שהסולם הותקן במקום ואובטח על ידי צוות כיבוי האש, החל לוגסי לטפס לעבר החתול. 
 
הקליקו על "מצגת" כדי לצפות בסדרת התמונות
צילום: חיים שוורצנברג

 

 
מוט לתפיסת בעלי חיים הוענק לו על ידי המחלקה הוווטרינרית העירונית, בעזרתו הוא הצליח לאתר את החתול מבעד לענפים ולתפוס אותו. "החתול לא התרחק הרבה על הענף, אבל ברגע שתפסתי אותו, ווידאתי שהוא לא יפול לי והתחלתי לרדת למטה. הוא היה מפוחד והשתולל, אבל בסוף נרגע", הוא אומר.

 

למטה המתינו לו אנשי המחלקה הווטרינרית ואנשי אגודת צער בעלי חיים בישראל עם כלוב נשיאה פתוח. החתול הוכנס אל הכלוב שנסגר במהירות והונח על קרקע בטוחה. 

 
מחכה לאימוץ. הגור היום (ג') בבית המחסה של העמותה בת"א (צילום: סיוון חיימוב) (צילום: סיוון חיימוב)
מחכה לאימוץ. הגור היום (ג') בבית המחסה של העמותה בת"א(צילום: סיוון חיימוב)
 
אייל גטניו, מחלץ האגודה לקח את החתול בשעת ערב אל מרפאת האגודה בתל-אביב, שם הוענק לו טיפול ראשוני. בימים הקרובים הוא ישהה בבית המחסה של האגודה ולאחר סירוס וסדרת חיסונים, מקווים למצוא לו בית מאמץ. באגודה ביקשו להודות לאזרחית הערנית שדיווחה על החתול במצוקה ולכל הגורמים שנרתמו לסייע לחתול.
 
לאימוץ החתול, מוזמנים ליצור קשר בטלפון: 1599-50-2005 או באמצעות אתר האגודה
 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיוון חיימוב
צילום: סיוון חיימוב
צילום:  אור מני, hnn.co.il
צילום: אור מני, hnn.co.il
מומלצים