שתף קטע נבחר

מצבע אדום למחאה אדומה: "אנחנו רוצים שקט"

ירי הרקטות הפך לשגרה, קמפיין מחאה חדש של תושבי עוטף עזה מנסה לשנות זאת. הבוקר הם שלחו את ילדיהם לבתי הספר ולגנים כשהם לבושים בחולצות אדומות: "הטרור מתיש אותנו וגורם לחרדות. אנחנו רוצים חיים שלווים, בלי קסאמים"

"גם קסאם אחד הוא יותר מדי". זו הסיסמה של קמפיין המחאה החדש שהשיקו היום (ה') תושבי עוטף עזה. בבוקר שלחו ההורים את ילדיהם לבתי הספר ולגנים כשהם לבושים בחולצות אדומות ובערב הם יגיעו אל גינת שרונה שמול בסיס הקריה בתל אביב, שם יפגינו בדרישה לשנות את המציאות הביטחונית.

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

 

"אנחנו חיים בשגרה שלא הייתה מתקבלת בשום מקום אחר בארץ ובעולם", אמרה מירב כהן, תושבת קיבוץ עין השלושה שבמועצה אזורית אשכול שבעוטף עזה. כהן, ששלחה הבוקר לבית הספר ארבעה ילדים לבושים בחולצות אדומות, הוסיפה ואמרה: "אנחנו מפתחים חרדות. אנחנו רוצים חיים שלווים ושקטים בלי נפילות של קסאמים, אפילו בשדות".

 

היא הוסיפה כי "בתקשורת אומרים אין נזק ואין נפגעים, אבל זה לא נכון להגיד. מכל קסאם שנופל בשדה יש נזק נפשי גדול. הפיצוץ נשמע בכל הקיבוץ והאזעקות עצמן זה דבר מחריד. יש דברים שמי שלא גר פה לא מודע אליהם. מישהו צריך לתת לנו פתרון. להסתמך על החוסן שלנו זה לא פתרון. אנחנו מחפשים פתרון מעשי".

 

 (צילום: מירב כהן) (צילום: מירב כהן)
(צילום: מירב כהן)

 (צילום: מירב כהן) (צילום: מירב כהן)
(צילום: מירב כהן)

 (צילום: מירב כהן) (צילום: מירב כהן)
(צילום: מירב כהן)

 

כהן הדגישה כי תושבי הדרום הם אזרחים שומרי חוק ומגיעות להם זכויות כמו בכל מקום אחר. "אם היה נופל בתל אביב קסאם בשטח פתוח, הדבר היה מלווה בתגובה מדינית חזקה ואנחנו רוצים את אותה התייחסות", סיכמה.

 

סמדר שעובדת כגננת בשטח המועצה הוסיפה: "אלה חיים בלי שגרה, אתה לא יודע מאיפה ומתי תבוא האזעקה. פעם קראנו לזה מלחמת התשה ואנשים צריכים להבין שחלק מתושבי המדינה חזרו לחיות תחת מלחמת התשה. יורי הרקטות מתישים אותנו, הטרור מתיש אותנו. הם מכתיבים לנו את סדר היום ואנחנו תלויים בגחמות שלהם.

 

"לילדים אסור להסתובב חופשי. אנחנו רוצים חיים כמו בתל אביב, שם כל אחד עושה מה שהוא רוצה בכל רגע נתון. אנחנו רוצים חיים בלי דאגות ביטחוניות ואנחנו לא מבקשים יותר מדי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ילדי עוטף עזה לבושים באדום
צילום: מירב כהן
מומלצים