שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ג'ודו: אליס שלזינגר צפויה לעזוב את הנבחרת
  פרסום ראשון: הספורטאית שייצגה את ישראל בשתי האולימפיאדות האחרונות, מתעקשת כי בן זוגה לחיים, פבל מוסין, יהיה למאמן הבלעדי שלה. באיגוד מסרבים. משה פונטי: "היא דחתה כל נסיון להידברות ולפשרה". תגובת מקורבי שלזינגר: "פניקת הפקת הלקחים מהאולימפיאדה אוחזת באחרוני העסקנים, והם ממשיכים להקשות על הספורטאים"
  בישיבה שנערכה הבוקר (א') ביחידה לספורט הישגי, הודיעה אליס שלזינגר כי היא מסרבת להתאמן תחת מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו, ומוכנה לעשות זאת רק תחת בן זוגה לחיים, פבל מוסין, מה שעשוי להוביל להרחקת הג'ודאית שייצגה את ישראל בשתי האולימפיאדות האחרונות מהנבחרת.

   

  התקצירים של ynet ספורט:

    

  לאחר האולימפיאדה בלונדון, החליט יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי כי מעתה כל הספורטאים יתאמנו תחת מאמני הנבחרות הלאומיות - הרשקו בנבחרת הנשים ואורן סמדג'ה בגברים, ללא מאמנים אישיים. היה זה המשך ישיר לאחת המסקנות של היחידה לספורט הישגי אחרי הכישלון בלונדון: עבודה ריכוזית כמודל, כפי שנעשה בשחייה ובהתעמלות האמנותית, ענפים שהביא הצלחות יחסיות.

   

  אליס שלזינגר ובן זוגה, פאבל מוסין (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  אליס שלזינגר ובן זוגה, פאבל מוסין(צילום: ראובן שוורץ)

   

  הבוקר נערכה ישיבה בה נכחו בין היתר לוסטיג, פונטי, הרשקו, המתאמת האולימפית הילה דוידוב ושלזינגר. באיגוד ניסו למצוא דרכים בהן שזלינגר

   תישאר בנבחרת, בין היתר היא קיבלה את ההטבות הבאות: בן זוגה יהיה נוכח באימונים, יעבוד בתיאום עם מאמן הנבחרת ואף יישב על כסא המאמן בתחרויות, ובנוסף היא תוכל להתאמן תחתיו באימונים אישיים מחוץ למסגרת הנבחרת, כשבשישי אף לא תצטרך להגיע לנבחרת ותתאמן תחתיו במועדון הפרטי שלו בראשל"צ.

   

  למרות זאת, מוסין ושלזינגר סירבו בתקוף לכל הצעה ולמרות ניסיונות שיכנוע של לוסטיג ודוידוב, הם התעקשו כי הג'ודאית תתאמן אך ורק תחת בן זוגה, ואם לא, היא לא תתאמן בנבחרת. אגב, כשמוסין אימן את הנבחרת הוא סירב בתוקף לשילוב מאמנים אישיים ומנע זאת טוטאלית, ואילו כיום הוא דורש זאת כתנאי להשתתפותה של שלזינגר בנבחרת.

   

  "דחתה כל ניסיון לפשרה" משה פונטי (משמאל) (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
  "דחתה כל ניסיון לפשרה" משה פונטי (משמאל)(צילום: ראובן שוורץ)

   

  לוסטיג הגיב: "שלזינגר קיבלה הצעה הגונה ונדיבה, על מנת להגיע לנוסחה שתאפשר לה בנבחרת עם ליווי של הילה דוידוב. יש פה הצעה מחבקת ונדיבה ואיגוד הג'ודו עשה הרבה צעדים לקראתה, אך היא סירבה וחבל."

   

  מתחממים לקראת הדרבי הגדול:

   

  משה פונטי אמר: "טובת הספורטאי והספורט היא מעל הכל. אני מוכן לעשות הכל: ביקשתי מאליס לנסות את האימונים לחודש, והיא סירבה. ביקשתי ממנה לתת לגישה מקצועית שונה הזדמנות, אבל היא סירבה. אמרתי לה שתפנה אליי בכל בעיה, אבל היא דחתה כל נסיון להידברות ולפשרה. אני רוצה בהצלחתה, הצלחה שלה זו הצלחה של הספורט, של ישראל ושל הג'ודו, אבל הם פשוט לא רצו לשמוע, אלא רק שבן הזוג שלה יאמן אותה".

   

  דודי מליץ בשם אליס שלזינגר: "צר לי לשמוע כי קברניטי איגוד הג׳ודו בוחרים פעם אחר פעם לדבר עם התקשורת טרם סגירת הפרטים לעומקם מול אליס. עושה רושם כאילו הצורך לכבס את כביסתם המלוכלכת בחוץ, כמו גם הרצון הבלתי נלאה לעסוק בפוליטקות ועסקנויות עקלקלות, גובר על הדבר שאמור להעסיקם. ספורט. דומה שפניקת הפקת הלקחים מהאולימפיאדה האחרונה אוחזת גם באחרוני העסקנים ובמקום שהללו יבדקו במה כשלו, הם ממשיכים בשלהם ואף מקשים על הספורטאים עוד יותר.

   

  שלזינגר בקרב במשחקי לונדון 2012 (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  שלזינגר בקרב במשחקי לונדון 2012 (צילום: אורן אהרוני)

   

  "אליס שלזינגר, שהינה נכס לישראל היום מאחר והינה אחת מהג׳ודאיות המובילות בעולם במשקלה ולבטח החזקה בקטגוריה בישראל, תעשה מצידה כל שניתן בכדי להמשיך ולהתאמן ולייצג את ישראל גם באולימפיאדה הבאה. אליס אינה מבינה את העיסוק בה ורוצה שיניחו לה להמשיך ולהתכונן לשלל אירועי הספורט בדרך לאולימיפיאדה הבאה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים