שתף קטע נבחר

מלשינון משופר: יגדל הפרס לחושפי מעלימי מס

רשות המסים: המלשינים יקבלו תגמול גבוה יותר, מהר יותר, וגם על סכומים קטנים יותר שייגבו בזכותם

יודעים על מעלימי מס? מעכשיו יהיה כדאי מתמיד להלשין עליהם למס הכנסה. ל"ממון" נודע כי המלשינים יקבלו תגמול גבוה יותר, מהר יותר, וגם על סכומים קטנים יותר שייגבו בזכותם.

 

 

מנהל רשות המסים, דורון ארבלי, החליט אתמול לשנות את הליך קבלת המידע על עברייני מס, כך שהטיפול במידע הנמסר יקוצר, הסכום המזכה בתגמול יקטן, וגם מי שהביא להליך אזרחי נגד המעלימים יתוגמל.

 

קבלת מידע מהציבור במסגרת "המלשינון" של רשות המסים היא אחד הכלים המאפשרים לה לפעול להגדלת הכנסות המדינה, ולחלוקה שווה של נטל המס בין האזרחים. מוסר המידע מתוגמל לפי הכופר שהוטל בגין העבירה, או הקנס שבית המשפט הטיל בעקבות ההרשעה בה.

 

את המידע ניתן למסור דרך "הקו האדום" שבאתר הרשות, או בפגישה עם נציגי יחידות המודיעין שלה. המידע נבדק, ואם הוא נמצא אמין ובעל פוטנציאל לסכום מס גבוה, הוא עובר לחקירה פלילית.

 

כיום מתוגמל "המלשין" רק אם המידע שמסר הוביל להרשעה או להליך כופר; מעתה יתאפשר תגמול גם עבור מידע שיוביל להעשרת הקופה הציבורית בהליך אזרחי. כל זאת בכפוף להמצאת מסמכים וראיות שיחזקו את המידע שנמסר.

 

במקרים אלה התגמול ייקבע בכפוף לטיב המידע - או כסכום חד-פעמי, שתקבע חטיבת החקירות, או כאחוז מהגבייה שתנבע מהתיק. הסכום יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, ואף למאות אלפי שקלים, במקרה של גביית מיליונים ממעלימי מס.

 

הכתבה פורסמה הבוקר במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Index Open
צילום:  ישראל מלובני
דורון ארבלי
צילום: ישראל מלובני
מומלצים