שתף קטע נבחר

חנינה לרוצח גרושתו בתאילנד: ישתחרר מהכלא

שמונה שנים בלבד לאחר שביתר את גופתה של קרול כהן לחלקים ופיזר אותם ברחבי בנגקוק, צפוי אלי כהן להשתחרר ולשוב לארץ בעוד כחצי שנה

אלי כהן, שרצח את גרושתו קרול כהן בבנגקוק בשנת 2004, ביתר את גופתה והשליך אותה לנהר, צפוי להשתחרר מהכלא ולשוב ארצה בעוד כחצי שנה. כך אישרו אמש (יום ב') במשרד החוץ. כהן ריצה מאסר עולם, וזכה לחנינה מפתיעה ממלך תאילנד.

 

ב"ידיעות אחרונות" דווח הבוקר כי משפחת הנרצחת פתחה במאבק לטרפד את חזרתו לארץ. "אני מעדיפה שאלוהים ייקח לי את הנשמה - רק לא לפגוש אותו, את מי שחתך את הבת שלי לחתיכות וזרק אותה לנהר", אמרה אתמול אמהּ של קרול, רבקה אמסלם. מאחר שכהן כבר נשפט והורשע בעוון רצח, לא ניתן יהיה לשפוט אותו שוב.  

 

בני הזוג התגרשו על רקע רצונו של כהן לחיות באוסטרליה. כמה חודשים לאחר שעזב את הבית, ביקש מגרושתו להגיע לפגוש אותו בתאילנד בתואנת שווא שהוא מבקש שיבלו יחד. בפברואר 2004 יצאה כהן מישראל, ולאחר שלושה ימים התברר שהיא נרצחה באכזריות על-ידי בעלה. הוא השחית את גופתה, ביתר אותה לחלקים ואותם הכניס למזוודה וזרק לנהר, לא הרחק מהמלון שבו שהה.

 

לאחר הרצח פנה כהן, בן 45, לשגריר ישראל בתאילנד והתלונן על היעלמותה של גרושתו. הוא טען כי הוא חושש לשלומה. זמן קצר לאחר מכן הגיעה המשטרה לחדרו במלון וגילתה שהמקום הפך לבית מטבחיים. ימים רבים לאחר מכן נמצאו שרידים מגופתה המבותרת, אך חלקים ממנה לא נמצאו עד היום.

 

בית משפט בתאילנד גזר עליו מאסר עולם לאחר שהרשיע אותו ברצח. עם זאת, הוא לא נידון למוות משום שבית המשפט השתכנע שכהן ביצע את הפשע ברגע של כעס בלתי נשלט ולא בכוונה תחילה. בתאילנד נהוגה מדיניות מקלה של חנינות, בעיקר סביב ימי ההולדת של המלך והמלכה, נוכח הצפיפות הגבוהה בבתי הכלא. אסיר שריצה חמש שנות מאסר רשאי להגיש בקשות חנינה. בפעם הראשונה שפנה למלך, נקצב עונשו של כהן לשלוש שנות מאסר, ולאחרונה קיבל חנינה נוספת ותקופת מאסרו קוצרה בחצי, כך שהוא צפוי להשתחרר במאי הקרוב.

 

דודתה של קרול, שמחה, אמרה ל"ידיעות אחרונות": "אני רוצה לשאול את מלך תאילנד, אם מישהו היה רוצח ומבתר את הבת שלו והיה משתחרר אחרי תשע שנים, איך הוא היה מרגיש?". לדבריה, "השופטים הבטיחו לי אחרי שגזרו עליו מאסר עולם, שאם המלך יעניק לו חנינה, הוא ימשיך לרצות את העונש בכלא בישראל. אני מצפה מהמדינה שלא תקבל אותו חזרה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: תאי ראט
אלי וקרול כהן
צילום רפרודוקציה: תאי ראט
צילום: רויטרס
כהן במעצר בתאילנד
צילום: רויטרס
מומלצים