שתף קטע נבחר

אחרי החיסול: המונים בהלוויית ג'עברי בעזה

רבבות ליוו את ארונו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס שחוסל בתקיפת חיל האוויר בעזה. בהלוויה לא הייתה נוכחות של ראשי הארגון מחשש שישראל תבצע חיסול נוסף. במקביל, חמאס איים להחריף את הירי

פחות מיממה לאחר חיסולו של רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי בעזה, התקיים היום (ה') מסע הלווייתו. אלפים השתתפו במסע ההלוויה. על-רקע היום השני של מבצע צה"ל "עמוד ענן" בעזה, המשיכו ארגוני הטרור ברצועה לירות עשרות רקטות לעבר ישראל. בפגיעה ישירה של רקטת גראד בקריית מלאכי נהרגו שלושה בני אדם ועוד תשעה נפצעו באורח קל עד בינוני.

 

 

אלפים בהלוויית ג'עברי, היום (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אלפים בהלוויית ג'עברי, היום(צילום: רויטרס)

 

מסע ההלוויה יצא מבית החולים ''שיפא'' בעיר עזה והוא פנה לעבר ביתו של ג'עברי בשכונת סג'אעיה בעיר שם התאפשר לבני משפחתו לחלוף על פני גופתו. את מסע ההלוויה ליוו חמושים של הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, וירו במהלכה באוויר. בהלוויה לא הייתה נוכחות של שום גורם בכיר בחמאס או בזרוע הצבאית מחשש שישראל תנצל זאת לביצוע חיסול נוסף.

 

מביתו של ג'עברי המשיך מסע ההלוויה לאחד המסגדים המרכזיים בעיר עזה. ג'עברי היה אמור להיטמן בבית הקברות המרכזי של הרצועה שנמצא סמוך לגדר הגבול עם ישראל שם קבורים בכירי חמאס כמו אחמד יאסין ועבד אל-עזיז רנטיסי, אולם בשל סיבות ביטחוניות של חמאס הוחלט שהוא ייקבר בבית קברות קטן בצפון הרצועה.

 

במקביל, המשיך צה"ל לתקוף הלילה יעדי טרור ברצועה, בהם מרכזי שיגור רקטות. באחת התקיפות בחאן יונס חוסלו שלושה מחבלים בעת שהתכוונו לשגר רקטות. בצה"ל נערכו להחרפה בירי הרקטות בזמן הלווייתו של ג'עברי.

 

בחמאס הבטיחו כבר אתמול לנקום בישראל בתגובה לחיסולו של ג'עברי. איסמאעיל אל-אשקר, אחד מבכירי הארגון ברצועת עזה, אמר כי "האפשרויות של ההתנגדות הפכו כעת להיות פתוחות והן כוללות פיגועי התאבדות ופיגועים איכותיים בתוך הערים הישראליות. ההתנגדות יכולה להסב ייסורים לישראל".

 

ממשלת חמאס בעזה פרסמה אתמול הודעת אבל קצרה על חיסולו של ג'עברי שהוגדר כ"מפקד הגדול, אחד מסמלי ההתנגדות". הממשלה בעזה הטילה על ישראל את האחריות המלאה על הפשע הזה, כהגדרתה. "ההתנקשות בחיי ג'עברי מהווה החרפה של ההסלמה הציונית ברצועת עזה ופותחת דלת בפני שלב חדש של עימותים", הודיע חמאס.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלוויית ג'עברי בעזה, היום
צילום: רויטרס
מומלצים