שתף קטע נבחר

בהלה בראשל"צ: "היסטריה, מבינים את הדרום"

לראשונה מאז תחילת מבצע "עמוד ענן", נאלצו תושבים במרכז להתמודד עם אזעקת אמת. "שמענו צעקות ברחובות, ילדים רצו וברחו, ניסו לתפוס מחסה. זה לא היה צפוי", סיפרה תושבת. "המקלט לא היה מוכן, הוא מלא בדברים"

"הייתה אזעקה פתאומית. ירדנו למקלט, הוא לא היה מוכן, הוא מלא בדברים. זה היה ממש לא נעים, לפתע מבינים מה עוברים תושבי הדרום". כך סיפרה ל-ynet אילנה, תושבת ראשון לציון, זמן קצר לאחר שנשמעה אחר הצהריים (יום ה') אזעקה ברחובות עירה, לראשונה מאז תחילת מבצע "עמוד ענן". לקראת השעה 17:00 זוהתה נפילת רקטה ארוכת טווח באזור פתוח ליד ראשון לציון.

 

מבצע "עמוד ענן" - עדכונים נוספים:

לראשונה מתחילת המבצע: נפילה באזור ראשל"צ

קרב התשה תלול מסלול: המשגרים הפיקו לקחים / רון בן-ישי

דקה אחר דקה: היממה הראשונה של "עמוד ענן"

הרוגי הגראד: מירי באה מהודו, אהרון סייע לשכנה

 

תופסים מחסה בראשון לציון (צילום: שלי יפרח) (צילום: שלי יפרח)
תופסים מחסה בראשון לציון(צילום: שלי יפרח)

 

רגעי האזעקה בראשון לציון (צילום: שלי יפרח) (צילום: שלי יפרח)
רגעי האזעקה בראשון לציון(צילום: שלי יפרח)

 

האזעקה תפסה את עינת, עובדת בחנות בגדים בקניון בראשון לציון, באמצע העבודה: "היינו במשמרת, הכול התנהל כרגיל, תוך שאנו דבוקים למסכי הטלוויזיה לראות מה עובר על תושבי הדרום. לפתע ראינו גל של אנשים רץ לכיוון המרחב המוגן שהוא מול החנות והבנו שיש אזעקה. אחת הלקוחות עדכנה אותנו שהייתה אזעקה, שאותה לא שמענו. סגרנו מייד את החנות ורצנו למרחב המוגן. כעת פתחנו שוב את החנות, ואחרי כמה דקות הייתה אזעקה נוספת שאותה שמעתי. שוב סגרנו את החנות ורצנו למרחב המוגן. כרגע אנחנו לא יודעים מה לעשות, אם לסגור את החנות או לא. רוב האנשים ברחו מהקניון".

 

ליטל, תושבת ראשון לציון, סיפרה על הבהלה שאחזה בה ובתושבים נוספים: "היינו בבית ולפתע הייתה אזעקה. רצנו לממ"ד, לא הספקנו אפילו לסגור את החלון ושמענו בום רציני. יש היסטריה גדולה בבית, אימא שלי בוכה. שמענו צעקות ברחובות, ילדים רצו וברחו, ניסו לתפוס מחסה. זה לא היה צפוי. מכוניות עצרו ונהגים ירדו מהמכוניות ונשכבו על הרצפה. זה היה ממש מלחיץ. כולי רועדת, אני חיוורת כולי".

 

מיד לאחר שנודע על הנפילה באזור ראשון לציון הודיעה הזרוע הצבאית של חמאס כי היא ירתה רקטה לכיוון תל אביב. דקות אחר כך נשמעה אזעקה גם בבית דגן ולאחר מכן גם באזור אשדוד.

 

"הייתה אזעקה פתאומית. אני ושכנה נוספת ירדנו מיד למקלט. כל האימהות והילדים הקטנים של הבניין ירדו גם הם. היה לחץ מאוד גדול, השכנים התחילו לבכות, הילדים התחילו לבכות. בא אחד השכנים והרגיע את כולם, המקלט לא היה מוכן, הוא מלא בדברים. זה היה ממש לא נעים, לפתע מבינים מה עוברים תושבי הדרום. כרגע עלינו חזרה הביתה", אמרה אילנה, תושבת העיר.

 

אהוד סיפר: "אני מתגורר בבת ים על הים. לא שמעתי אזעקה, אבל ראיתי דרך החלון נפילה של טיל, באזור ראשון. במקרה המרפסת שלי משקיפה לים. לא הבנתי בהתחלה מה אני רואה, עד שכמה שניות אחר כך שמעתי את הפיצוץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזעקה בראשון לציון. "מכוניות עצרו ונהגים נשכבו על הרצפה"
צילום: שלי יפרח
מומלצים