שתף קטע נבחר

צילום: EPA

קצין ל"טיימס": די בהתראה של שעה לכניסה לעזה

גורמים ביטחוניים מסרו לעיתון הבריטי כי כוחות צה"ל כבר השלימו את ההיערכות בגבול הרצועה ומוכנים להיכנס לשטחה תוך זמן קצר ממתן ההוראה. התקיפות כעת בעזה נועדו, לדבריהם, לפנות דרך לטנקים: "אנחנו מצפים להיכנס בסוף השבוע הזה"

60 דקות - זה הזמן שדרוש לצה"ל, לטענת בכירים ישראלים, מרגע מתן ההוראה ועד לכניסה קרקעית לשטחי רצועת עזה. הגורמים הביטחוניים סיפרו היום (שבת) לעיתון ה"טיימס" הבריטי כי כוחות צה"ל כבר ערוכים בגבול עזה להחרפת מבצע "עמוד ענן" וזקוקים אך ורק להתראה של שעה לתזוזה. לפי הערכתם, סביר שהכניסה תיעשה היום או מחר.

 

 

אחד הגורמים הצבאיים אישר כי החיילים קיבלו הוראה להתכונן ל"מצב המוכנות הגבוהה ביותר". קצין בכיר בפיקוד הדרום סיפר עוד כי יחידות תותחנים כבר החלו להתקדם לכיוון הגבול, ובמקביל התייחס גם לתקיפות האחרונות ברצועת עזה, שלפי העיתון, התרכזו באזורים הסמוכים לגדר. לדברי הקצין, הפעולות נועדו לפנות דרך לתנועת טנקים.

 

הריסות בניין הממשלה בעזה שהופצץ הלילה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הריסות בניין הממשלה בעזה שהופצץ הלילה(צילום: AFP)

תקיפה ברצועת עזה. "כעת מפנים דרך לטנקים" (צילום: AP) (צילום: AP)
תקיפה ברצועת עזה. "כעת מפנים דרך לטנקים"(צילום: AP)

 

"אנחנו יוצרים כעת את המסדרון הזה עבור הכוחות שלנו שיתחילו לנוע לתוך עזה ברגע שתינתן הפקודה". הוא הוסיף כי "אנחנו מצפים להיכנס בסוף השבוע הזה. רמת המוכנות הנוכחית שלנו היא כזו, שברגע שיורו לנו – אנחנו יכולים לנוע בתוך שעה". עם זאת, גורמים ביטחוניים נוספים ציינו כי עדיין לא ברור מה יהיו יעדיו של המבצע, אם יוחלט להרחיבו.

 

במהלך הלילה הפציץ חיל האוויר את בניין ממשלת חמאס בעיר עזה, שבו נמצאת לשכתו של ראש הממשלה, איסמאעיל הנייה. פלסטינים ברצועה מסרו כי המבנה, בן ארבע קומות, הושמד כנראה כליל.

גורם צבאי הדגיש כי המבנה היה לפי הערכות ריק מאדם בשעת ההתקפה. בסך הכול, תקף צה"ל הלילה מהאוויר 186 יעדי טרור ברחבי הרצועה, בהם מתקנים ממשלתיים של חמאס ועמדות שיגור של רקטות. מתחילת מבצע "עמוד ענן" הותקפו ברחבי הרצועה יותר מ-830 מטרות טרור.

 

אמש כינס ראש הממשלה בנימין נתניהו את פורום שרי "התשיעייה" לדיון מיוחד, ובמקביל, מזכיר הממשלה צבי האוזר החל במשאל טלפוני בין שרי הממשלה לאישור עקרוני לגיוס 75 אלף חיילים - וזה אושר פה אחד. גורם מדיני ציין אז כי "אנחנו הולכים להחרפה משמעותית של המבצע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אש בעזה. התותחנים כבר מתקדמים
צילום: AP
ההריסות בעזה. "כוננות גבוהה ביותר"
צילום: EPA
מומלצים