שתף קטע נבחר

צילום: EPA

סופגים ותומכים: "מבקשים שהמבצע יימשך"

אחת מעשרות הרקטות ששוגרו היום מרצועת עזה התפוצצה בחצר בית ביישוב במועצה האזורית באר טוביה. הפגיעה לא שינתה את תמיכת התושבים בפעולה. "מוכנים לספוג כדי שהשקט יגיע", אמר אבי עסילה שחלונות ביתו התנפצו מההדף

התושבים באחד היישובים במועצה האזורית באר טוביה, שספג הבוקר (שבת) פגיעה של רקטה, סיפרו ל-ynet כי הם לא חוששים ומבקשים שמבצע "עמוד ענן" יימשך למען תושבי עוטף עזה "שסובלים כבר 10 שנים". עם זאת, כמה מהתושבים התלוננו על היעדר מיגון בחלק מבתי המושב שרבים מהם ישנים ומחוסרי ממ"ד או חדרים פנימיים ללא חלונות.

 

"עמוד ענן" - כותרות נוספות

 

אבי עסילה, בן 42, שחלונות ביתו התנפצו לאחר שרקטה מסוג גראד התפוצצה כמה מטרים מביתו, סיפר: "יש כאן המון קשישים ממייסדי המושב שגרים בבתים ישנים ואין להם האפשרות להגיע לחדרים מוגנים, כי כאלה פשוט לא קיימים בחלק מהבתים. מדובר על בתים עם תקרות רעפים וחלונות בכל חדר".

 

זירת הנפילה, הבוקר (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
זירת הנפילה, הבוקר(צילום: אבי רוקח)

הזכוכיות התנפצו (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
הזכוכיות התנפצו(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 

הוא הדגיש כי "קודם כול צריך לטפל בקשישים, לשים מיגוניות בצמוד לבתים או לחשוב על פתרון אחר. אומרים שהמבצע הזה יימשך והרשויות צריכות לעשות יותר". עם זאת, הוא הוסיף והבהיר: "אנחנו תומכים בממשלה, בצה"ל ובתושבי עוטף עזה שלא יכולים לישון בשקט כבר יותר מעשר שנים. אנחנו מוכנים לספוג עכשיו עוד ועוד כדי שהשקט יגיע אליהם סוף סוף".

 

לסיכום הוא אמר כי "כמובן זו תקופה קשה, אנחנו עצמאיים, הפרנסה משותקת ואי אפשר לעבוד. הממשלה תצטרך לחשוב על כך ולתת פתרונות".

 

"שתינו קפה ופתאום היה קול נפץ"

אלי גלם, שמתגורר באותו מושב, התייחס גם הוא לאותה בעיה ואמר כי "קיים כשל מסוים בעיקר עם קשישים שלא תמיד נמצאים במבנים שיש בהם מיגון". רונית חלפון שמתגוררת בסמוך למקום פגיעת הרקטה סיפרה על רגע הנפילה. "רצנו לחדר פנימי וזה הגן עלינו. אם זה היה פוגע פגיעה ישירה בבית זה לא היה עוזר כי הגג חלש מאוד".

 

גלם התלונן גם על כך שהאזעקה לא נשמעה בביתו: "שתינו קפה ופתאום היה קול נפץ אדיר ללא התראה מוקדמת", אמר. "האבסורד הוא שאירחנו חברים, משפחה עם ילדים, שהגיעו אלינו משום שאין ממ"ד בביתם".

 

קב"ט המועצה הסביר שבחלק קטן מהבתים החדשים לא ניתן לשמוע את האזעקה כשהחלונות סגורים ולכן יש לפתוח חלון ולכוון את הרדיו לגל פתוח שבו ניתן לשמוע הודעות על התראות. עם זאת, הקב"ט אמר שיעביר את התלונה לפיקוד העורף.

 

יו"ר המועצה האזורית של באר טוביה, דרור שור, אמר כי "לא ניתן למגן כל בית ובית בתחומי מדינת ישראל, וההוראות של פיקוד העורף להגיע למקום הכי מוגן שיש מוכיחות את עצמן כמצילות חיים. אנחנו מסייעים לקשישים כאן אבל אי אפשר ואין צורך לפנות את כולם, הם רוצים להישאר עם המשפחות שלהם שדואגות להם בתחומי המושב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבית שנפגע הבוקר בבאר טוביה
צילום: אבי רוקח
מומלצים