שתף קטע נבחר

צילום: EPA

ישראל במסר לעולם: נערכים לכניסה קרקעית לעזה

פעולות ההסברה הישראליות מכינות את דעת הקהל העולמית לקראת הרחבת מבצע "עמוד ענן" ועושות שימוש גם בתמונות התינוקת הפצועה בקריית מלאכי. ליברמן: "לא מדובר במלחמה כוללת אלא במבצע עם מטרות מוגדרות"

יומו הרביעי של מבצע "עמוד ענן " באזור עזה מלווה גם בפעילות מדינית. ישראל החלה להעביר מסר למדינות העולם, ולפיו צה"ל נערך להרחבה משמעותית של הפעולה והחל בגיוס עשרות אלפי חיילי מילואים, לקראת כניסה קרקעית רחבה לרצועה.

 

לכל הידיעות על מבצע "עמוד ענן "

הנחיות פיקוד העורף: איך להתגונן בזמן אזעקה?

 

לבד מכך, מנסה ישראל לפעול גם בזירת ההסברה. מסר שעשה שימוש בתמונות התינוקת שנפצעה בקריית מלאכי הסביר כי "חמאס פוגע בילדים בשני הצדדים. גם בילדי עזה, כשהוא מסתתר מאחוריהם, וגם בילדי ישראל. אזרחי ישראל תומכים בפעולה, וכושר העמידה שלהם מרכיב מרכזי בחוסן הלאומי שלנו".

 

מוקדם יותר היום, התייחס שר החוץ, אביגדור ליברמן, לאירועים ואמר כי למבצע יש שלוש מטרות. "השגת שקט לדרום, שיקום ההרתעה הישראלית וחיסול מלאי הטילים לטווח ארוך של גורמי הטרור בעזה". לדברי ליברמן, שהשתתף באירוע "שבתרבות" בקריית מוצקין, "הדרך היחידה לחיות כאן בשקט ובביטחון היא יצירת הרתעה אמיתית באמצעות תגובה מוחצת שתגרום לכך שלא ינסו אותנו שוב. לא מדובר במלחמה כוללת אלא במבצע עם מטרות מוגדרות".

 

באשר לאפשרות של כניסה רגלית לשטח הרצועה, הבהיר ליברמן כי "אנו ערוכים גם לפעולה קרקעית רחבה, במידת הצורך, אך צריך לדעת שאם נכנסים לפעולה קרקעית אי אפשר לעצור באמצע וצריך ללכת עד הסוף. ב'עופרת יצוקה' זה לא נעשה ולכן גם שילמנו מחיר כבד בדעת הקהל העולמית וגם לא הושגה המטרה", הדגיש.

 

מנגד, יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הזהירה מפני כניסה קרקעית של צה״ל לעזה ואמרה: "ההנהגה מנסה לגרור אותנו לעוד מלחמת שולל וקורבנות חינם. הניסיון מוכיח שמהלכים קרקעיים הם מתכון בטוח לתסבוכת דמים". גלאון הוסיפה: "על הממשלה ליזום משא ומתן עם חמאס בתיווך מצרי או בינלאומי, כדי להשיג הסדר שקט לתושבי הדרום".

 

לעת עתה, נותר הגיבוי האמריקני למבצע בעינו: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התקשר הלילה לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, כדי לעדכנו אישית על המבצע. בשיחה שנייה בין השניים ב-48 השעות האחרונות, הדגיש אובמה כי ארצו "תומכת

בזכותה של ישראל להגן על עצמה".

 

מהבית הלבן נמסר כי הנשיא הביע צער על אובדן חיי ישראלים ופלסטינים. לפי הממשל האמריקני, "שני המנהיגים דנו בדרכים להרגעת המצב". עוד נמסר מהבית הלבן כי נתניהו הביע "הערכה עמוקה" לארצות הברית על ההשקעה האמריקנית במערכת ההגנה "כיפת ברזל".

 

עם זאת, העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח כי "למרות התמיכה הפומבית של אובמה, גורמי ממשל אמריקנים דחקו בשיחות עם עמיתיהם הישראלים לא להעמיק את העימות". לפי הפרסום, בוושינגטון חוששים שהסלמה נוספת תשחק לידי חמאס ותפגע ביחסים בין ירושלים למצרים וירדן.

 

בואו להתעדכן בחדשות, לשתף בחוויות ולהתאחד בעמוד הפייסבוק שלנו.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות צה"ל סמוך לרצועה
צילום: AFP
התינוקת הפצועה בקריית מלאכי
צילום: גדעון רחמים
מומלצים