שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "עמוד ענן": הקלות מס נוספות לתושבי הדרום

  בעקבות המצב הביטחוני, תעניק רשות המסים ארכה נוספת בתשלום מסים לעצמאיים החיים ביישובים המרוחקים עד כ-40 ק"מ מהגבול. ברשות אף ישקלו לבטל קנסות למילואימניקים

  בעקבות מצב החירום בדרום הארץ , הוחלט ברשות המסים להעניק הקלות נוספות לתושבי הדרום. כמו כן, הפעם יינתנו הקלות מסוימות גם לאזרחים שגויסו לשירות מילואים.

   

   

  ארכה נוספת בתשלום מסים ניתנה לעצמאיים, החיים ביישובים המרוחקים עד 40 קילומטרים מגבול רצועת עזה. אזרחים אלה יוכלו לדחות את התשלומים למע"מ ולמס הכנסה עד 27 בנובמבר.

   

  בנוסף, ניתנה ארכה לעצמאים ולרואי חשבון בהגשת הדוחות השנתיים למס הכנסה, והם יוכלו להגיש את הדוחות הללו עד 31 בדצמבר השנה, במקום עד 30 לנובמבר.

   

  פקידי רשות המסים יתחשבו במילואימניקים

  בנוגע לחיילים המילואים, לא ניתנה הקלה מפורשת - אך מנהל רשות המסים הורה לפקידי השומה לגלות התחשבות באזרחים שגויסו בצו 8 ולשקול בחיוב ביטול קנסות, ריביות והצמדה שמוטלים עליהם, במקרה של איחור בהגשת דיווח לרשות המסים.

   

  הטבות אלו מצטרפות להטבות שכבר ניתנו בעבר. עם תחילת מבצע "עמוד ענן" הורה שר האוצר, יובל שטייניץ, להגביר את פעילותם של שמאי הרכוש מטעם רשות המסים, שכבר פועלים בדרום הארץ ומעריכים את שווי הנזק שנגרם לרכוש התושבים. ניתן לפנות למוקד מס רכוש פועל בטלפון 08-6623300.

   

  בנוסף, בתחילת החודש אושר כי תושבי עוטף עזה ימשיכו לקבל גם בשנת 2013 הטבות מס והקלות בארנונה. התושבים יזכו לזיכוי מס בשיעור של 20% והנחה של 30% בארנונה למגורים. מפעלי התעשייה ובתי העסקים יזכו להנחה של 24% על הארנונה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פגיעת רקטה בבית באופקים. תושבי הדרום יזכו לעוד הקלות
  צילום: אליעד לוי
  מומלצים