שתף קטע נבחר
צילום: עידו ארז

750 מיליון שקל נוספים לכיפת ברזל

תקצוב הרכישות החדשות סוכם עוד לפני עמוד ענן, והוא מתבסס על תוספות שניתנו לתקציב הביטחון ועל כספי סיוע אמריקני, בהיקף של 675 מיליון דולר, שהובטחו לממשלה במסגרת מגעים שנערכו בין שר הביטחון למקבילו האמריקני ליאון פאנטה

במהלך מבצע עמוד ענן : ועדת השרים לענייני הצטיידות אישרה לשר הביטחון, אהוד ברק , לחתום על הסכמים עם התעשייה הצבאית לייצור סוללות וטילים נוספים למערכות כיפת ברזל.

 

 

מנכ"ל משרד הביטחון, אהוד שני, יחתום במהלך היום על הסכמים עם התעשיות הצבאיות בהיקף של 750 מיליון שקל, שחלקם ימומנו מתקציב הביטחון וחלקם מכספי הסיוע הצבאי מארה"ב.

  

התקצוב של הרכישות החדשות סוכם עוד לפני המבצע הנוכחי, והוא מתבסס על תוספות שניתנו לתקציב הביטחון ועל כספי סיוע אמריקני, בהיקף של 675 מיליון דולר, שהובטחו לממשלת ישראל במסגרת מגעים שנערכו בין שר הביטחון למקבילו האמריקני ליאון פאנטה.

   

   (צילום: אלון בסון, דוברות משרד הביטחון) (צילום: אלון בסון, דוברות משרד הביטחון)
(צילום: אלון בסון, דוברות משרד הביטחון)

 

בחמש השנים האחרונות הושקעו בפיתוח והצטיידות במערכת כיפת ברזל למעלה מ-2.2 מיליארד שקל. מתוך זה ארצות הברית העניקה לישראל סיוע בהיקף של 205 מיליון דולר. בנוסף, נוצל עד כה סכום של 70 מיליון דולר מתוך ה-675 מיליון שהבטיח שר ההגנה של ארה"ב להעביר לתקציב הביטחון הישראלי.

  

עד כה מסרו התעשיות הביטחוניות 5 סוללות של מערכת כיפת ברזל לצה"ל. ארבע מהן מוצבות בדרום הארץ ואחת בגוש דן.

 

מחצות ועד לשעה זו נורו לעבר ישראל יותר מ-80 רקטות - על רקע הדיווחים כי התשיעייה בחרה בדרך של הפסקת האש וכי הסכם שכזה עשוי להיחתם תוך שעות. מערכת ההגנה האווירית כיפת ברזל יירטה 28 מאותן רקטות.

 

כמה מהרקטות שכיפת ברזל לא הצליחה ליירט חוללו הרס רב. בשעות הצהריים פגעה רקטה ישירות במפעל במועצה האזורית שדות נגב, אחרת נפלה במבנה ביישוב בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון.

 

אתמול, היום השישי למבצע "עמוד ענן" ברצועת עזה, נמנו 135 שיגורים ו-67 נפילות בשטחי ישראל, מתוך 664 נפילות מתחילת המבצע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים