שתף קטע נבחר

היום: דיון ראשון לקביעת גובה הפיצויים בדרום

הבסיס לאופן הפיצוי לשכירים והעצמאים במגזר הפרטי צפוי להיות דומה לזה שסוכם במבצע עופרת יצוקה ב־2009

היום (ד') ייפגשו בפעם הראשונה מתחילת מבצע עמוד ענן נציגי ההסתדרות, האוצר, ארגוני המעסיקים ורשות המסים במטרה לסכם על הפיצויים לתושבי הדרום.

 

 

הבסיס לאופן הפיצוי לשכירים והעצמאים במגזר הפרטי צפוי להיות דומה לזה שסוכם במבצע עופרת יצוקה ב־2009, לפיו על כל יום היעדרות מעבודה בשל הוראות פיקוד העורף יתקבל פיצוי בהתאם לגובה השכר ברוטו בשלושת החודשים שקדמו למבצע. 

 

לשם כך יש לחתום עם ההסתדרות ולשכת התיאום של הארגונים הכלכליים על הסכם קיבוצי מיוחד, כפי שנעשה ב־2009. העובדים במגזר הציבורי שנעדרו מהעבודה יקבלו את שכרם כרגיל.

 

על פי הוראות פיקוד העורף, מי שמתגורר או עובד בטווח של עד 7 ק"מ מהרצועה יכול לקבל פיצוי על כל יום היעדרות. מי שמתגורר בטווח של 7 עד 40 ק"מ מהרצועה ולו ילד עד גיל 14 שנשאר בבית בשל סגירת מוסד הלימודים, יכול לקבל פיצוי גם כן. במקרה זה, רק אחד ההורים יהיה זכאי לפיצוי, שכן אין מגבלות על מקומות העבודה ביישובים הנמנים על הטווח.

 

על פי ההסכם הקיבוצי ממבצע עופרת יצוקה, גובה הפיצוי יעמוד על עד 780 שקל ליום עבודה (במושגי שווי שכר של אוקטובר 2008). כמו כן, ישנה אפשרות להחלת תקנות שאושרו ביוני האחרון, לפיהן יתאפשר מסלול מהיר של פיצוי על כל יום היעדרות מלא לפי סכום קבוע של 280 שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שיגור קסאם
צילום: גיל יוחנן
מומלצים