שתף קטע נבחר

חמאס חוגג ומחלק ממתקים: ניצחנו, הם למדו לקח

מיד אחרי שהפסקת האש נכנסה לתוקף נשמעו במסגדים בעזה קריאות הלל ופעילי הפלגים השונים יצאו לרחובות, ירו באוויר וחילקו ממתקים: "לימדנו את ישראל לקח שלא תשכח 60 שנה". משעל: "הישראלים נכנעו לתנאינו, מצרים לא מכרה אותנו"

אחרי שהפסקת האש נכנסה לתוקף, פצחו הערב (יום ד') הארגונים הפלסטיניים בעזה בחגיגות על סיום מבצע "עמוד ענן". הם טוענים שניצחו. רבים יצאו לרחובות, ירו באוויר וחילקו ממתקים. במסגדים נשמעו בשעה 21:00 קריאות הלל "על הניצחון". חגיגות גם ברחבי הגדה המערבית. צפו בשידור החי מרצועת עזה.

 

עמוד ענן - כל הדיווחים ב-ynet

 

דובר הזרוע הצבאית של ארגון ועדות ההתנגדות העממית אמר שהפלגים הפלסטיניים בעזה ניצחו במערכה מול ישראל ושהיא נכנעה לדרישות שלהם. "ישראל והצבא שלה נכנעו לכוחה של ההתנגדות בשטח ונענו לכל תנאיה. התנאים הללו יקוימו למרות ישראל". הוא הוסיף כי "ההתנגדות לימדה את ישראל לקח באחדותה ובכוחה, לקח שישראל לא תשכח במשך 60 שנה".

 

עזה יצאה לרחובות  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עזה יצאה לרחובות (צילום: AFP)

 

"לקח שלא ישכחו 60 שנה". חגיגות בעזה  (רויטרס) (רויטרס)
"לקח שלא ישכחו 60 שנה". חגיגות בעזה (רויטרס)

 

אחרי תקיפה ישראלית ברצועת עזה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אחרי תקיפה ישראלית ברצועת עזה(צילום: רויטרס)

 

הוא הדגיש כי הארגונים הפלסטיניים ערוכים לחלוטין להגיב על כל הפרה ישראלית של ההסכם ברצועת עזה, והם יעקבו

אחר התחייבותה של ישראל לרגיעה. חבר הלשכה המדינית של חמאס, עיזת א-רישק, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ההתנגדות ניצחה וכפתה את תנאיה על האויב הישראלי''. הוא הוסיף כי מדובר בהסכם מכובד להתנגדות ולעם הפלסטיני: "תודה להתנגדות וללוחמי הג'יהאד הגיבורים".

 

אחרי כניסתה של הפסקת האש לתוקף, קיים בקהיר ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, מסיבת עיתונאים. גם הוא ניסה להציג את סיום הלחימה כניצחון של חמאס: "האויב התחיל, הפר את הרגיעה וניסה להונות את המצרים ואותנו, ולכן לא היה מנוס מתגובה. לא מדובר כאן במלחמה או במערכה, אלא בתוקפנות נגד תושבי עזה שהצריכה תגובה. הישראלים נכנעו לתנאי ההתנגדות".

 

עשן מיתמר מבניינים ברצועה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עשן מיתמר מבניינים ברצועה(צילום: AFP)

 

משעל התרברב: "מנהיגי האויב נכשלו בהרפתקה שלהם". הוא שיבח את מצרים על תפקידה כמתווכת: "מצרים לא מכרה את ההתנגדות ולא הפעילה לחצים, אלא נהגה באחריות. רוחה של מהפכת ה-25 בינואר (המהפכה שבה הודח מובארק) והנשיאות המצרית השקיפה עלינו. האויב נענה לבסוף לתנאי ההתנגדות. אנחנו יכולים לשקם את המבנים שניזוקו, האויב נכשל במזימתו". הוא הדגיש כי חמאס סירב לתנאי הפסקת אש שניסתה ישראל להכתיב, ודרש להפסיק את החיסולים והפלישות". 

 

לצדו של משעל התייצב מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, רמדאן עבדאללה שלח, שאמר: "האויב מדבר כעת על הישג יוצא דופן שהוא השיג ברצועת עזה, אבל אנחנו אומרים בפשטות כי מה שהתרחש הוא כישלון חרוץ ויוצא דופן בתולדות היישות הציונית. רבין אמר שהוא מקווה שביום מן הימים הוא יתעורר וימצא את עזה בים. אם רבין היה קם לתחייה - הוא היה רואה שעזה הטביעה את ישראל ולא טבעה".

 

הערב בשעה 21:00 נכנסה לתוקף הפסקת האש בין ישראל לארגוני הטרור בעזה. מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון ושר החוץ של מצרים הכריזו על ההגעה להסכם על הפסקת האש מוקדם יותר בקהיר. בשעה וחצי שקדמה

לכניסתה של הפסקת האש לתוקף ירו ארגוני הטרור הפלסטיניים מטחים כבדים של רקטות על יישובי הדרום, ובבאר-שבע אף הייתה פגיעה בבית. גם אחרי כניסת הפסקת האש לתוקף נורו רקטות לדרום, ואזעקות נשמעו בין השאר בשדרות ובמועצה האזורית חוף אשקלון. בכל המקרים לא ידוע על נפגעים.

 

ככל הידוע, ההסכם על הפסקת האש כולל התחייבות של ישראל לאפשר פתיחה מוגברת של מעברי הגבול לרצועה לתנועת סחורות ואנשים, 24 שעות אחרי תחילת השקט. לפי ההסכם, הפסקת הירי תכלול את הפסקת החיסולים על-ידי ישראל והפסקת ירי הרקטות מעזה על-ידי הפלסטינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העזתים חוגגים
רויטרס
חאלד משעל. "ישראל נכנעה לתנאינו"
צילום: EPA
איסמעיל הנייה
צילום: רויטרס
מומלצים