שתף קטע נבחר

יחימוביץ' בעד הפסקת האש, לפיד: "תזמון גרוע"

יו"ר העבודה הביעה תמיכה בהחלטת הממשלה לסיים את מבצע עמוד ענן: "נקווה שהמטרות המוצדקות שהוצבו בראשית המבצע אכן הושגו". יו"ר יש עתיד: הפסקת האש באה בתזמון גרוע. חיים רמון: איפה הבטחות נתניהו שימוטט את חמאס?

יושבת ראש מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', שהעניקה גיבוי לראש הממשלה בנימין נתניהו לאורך כל ימי מבצע "עמוד ענן", הביעה הערב (יום ד') תמיכה בהפסקת האש שהושגה מול ארגוני הטרור הפלסטיניים בעזה, אך אמרה כי המבחן יהיה מבחן המעשה והתוצאה. "יש לקוות שהמטרות המוצדקות שהוצבו בראשית המבצע אכן הושגו", אמרה יחימוביץ'.

 

 

יו"ר העבודה הוסיפה: "לרשות הממשלה עמדו צבא שהשיג הישגים מופלאים, ציבור שגילה איתנות יוצאת דופן, הנהגה מקומית מעוררת השראה, גיבוי בינלאומי ותמיכה יוצאת דופן של האופוזיציה. בימים ובשבועות הקרובים נבחן אם כל אלה הניבו את ההישגים האסטרטגיים שיכלו להניב".

 

זירת נפילת גראד, הערב בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
זירת נפילת גראד, הערב בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)
 

מנגד, תקף יו"ר מפלגת "יש עתיד", יאיר לפיד, את החלטת הממשלה להסכים להפסקת אש בעיתוי הנוכחי. "הפסקת האש

מגיעה בתזמון גרוע ומבלי שהושגו המטרות שהממשלה עצמה הציבה למבצע. לאחר שהובטח למגר את החמאס ולא לדבר איתו, מדינת ישראל גם דיברה עם חמאס וגם לא מיגרה אותו".

 

לפיד אמר כי "אל מול היכולות הגבוהות שגילו צה"ל ואנשי כוחות הביטחון, ולעומת החוסן והעמידות שהוכיח העורף הישראלי, גילתה הממשלה חולשה והססנות במימוש מטרותיה, ובהבטחת שקט מוחלט לתושבי ישראל".

 

רמון: היעדים לא הושגו

השר לשעבר חיים רמון, שכיהן כמשנה לראש הממשלה בזמן מבצע "עופרת יצוקה" בעזה לפני ארבע שנים, תקף בחריפות את ההחלטה לסיים כעת את מבצע "עמוד ענן" ואת הסכם הפסקת האש שהושג עם ארגוני הטרור הפלסטיניים. "לצערי הרב, ברור שהמבצע הזה לא השיג את יעדיו, שהיעד המרכזי הוא לשים קץ לסבלם של מיליון וחצי אזרחים", אמר רמון ל-ynet. "תהום פעורה בין ההבטחות של הממשלה מאז כינונה להביא למיטוט חמאס. המציאות שנוצרה היא שחמאס זכה בהכרה בינלאומית וכלל-ערבית".

 

תומכי חמאס חוגגים "ניצחון" בעזה (רויטרס) (רויטרס)
תומכי חמאס חוגגים "ניצחון" בעזה(רויטרס)

 

לדברי רמון, "חמאס יצא מהסיבוב הזה מחוזק כפי שלא היה מעולם. לפני ארבע שנים, בעת מבצע 'עופרת יצוקה' שבו נגרם הרס וחמאס הוכה נמרצות, הסתובבו ליברמן ונתניהו בדרום ותקפו את ממשלת אולמרט ולבני, טענו שזו ממשלה רופסת

והבטיחו שהם ימוטטו את שלטון חמאס. מאז חלפו ארבע שנים, ובארבע השנים הללו ההרתעה הישראלית נשחקה. חמאס התחזק, סבב אחר סבב".

 

"המבצע הסתיים כשלכולם ברור שאימת הטילים, הגראדים והפאג'רים עדיין מרחפת מעל אותם מיליון וחצי אזרחים", ירה רמון. "עם כל הכאב, זה תפקידו של צבא להיכנס לעזה, למוטט את שלטון חמאס וליצור מציאות כמו בחומת מגן. אחרי תקופה מסוימת שנהיה שם נקרא לגורמים בליגה הערבית ובקהילה הבינלאומית לקבל את השלטון על הרצועה ולא לאפשר לארגוני הטרור להמשיך לשלוט שם ולהפוך את חייהם של אזרחי המדינה לבלתי נסבלים".

 

בהכנת הכתבה השתתפו אטילה שומפלבי, מורן אזולאי וצביקה ברוט
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. "בשבועות הקרובים נראה"
צילום: אבי רוקח
לפיד. "הממשלה דיברה עם חמאס במקום למגר אותו"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים