שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישו בן 2012? לא לפי האפיפיור בנדיקטוס

  אז באיזו שנה אנחנו? לפי האפיפיור, בנדיקטוס ה-16, כנראה בין 2014 ל-2019. ספרו החדש, שמוצא כעת למכירה ברחבי העולם, הוא האחרון ב"טרילוגיית ישו" שלו, ואחרי שבספרו הראשון עסק בחייו הציבוריים של ישוע (או ישו), ובשני במותו, מתפנה כעת האפיפיור בן ה-85 לשנים הראשונות של ישו, ומוציא לאור את "ישו בנצרת, סיפור הינקות".

   

  לפי העיתון הבריטי "הטלגרף", בספר טוען האפיפיור שלוח השנה הנוצרי, שאותו הציע הנזיר המזרח-אירופאי דיוניסוס "הקטן" בשנת 525 שגוי, ומבוסס על טעות חישוב. לטענתו של בנדיקטוס ה-16 ישו נולד בין 7 ל-2 לפנה"ס. "החישוב של לוח השנה שלנו מבוסס על טעות חשוב של כמה שנים", אמר האפיפיור.

   

  הטענה הזו אינה חדשה, אך זוהי הפעם הראשונה שאיש בדרגה גבוהה כל כך בנצרות מצהיר על זאת בפומבי. בנוסף כתב האפיפיור, שפרסם את הספר תחת שמו האמיתי, יוזף רצינגר, כי בניגוד למה שמקובל לחשוב, לא נכחו חיות בלידתו של ישו.

   

  הטענה כי דיוניסוס שגה בחישוביו נשענת בעיקרה על "הבשורה על פי מתי", מהברית החדשה: "ויהי בימי הורדוס המלך כאשר נולד ישוע בבית לחם יהודה". לפי כתביו של יוסף בן מתתיהו, המלך הורדוס מת בשנת 4 לפני הספירה, ולכן ישו נולד לפחות ארבע שנים לפני התאריך שקבע דיוניסוס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ישו בן 2012? לא לפי האפיפיור בנדיקטוס"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  האפיפיור בנדיקטוס ה-16
  צילום: AFP
  מתי נולד ישו?
  צילום: shutterstock
  מוצר השנה
  מומלצים