שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם

מועד ב' בליכוד: "עולה מיליונים, ואף אחד לא בא"

ועדת הבחירות במפלגה העניקה למתפקדים יום הצבעה נוסף לאחר פארסת המחשוב, אבל הקלפיות נשארו ריקות. "אין לי מושג למה עשו עוד יום הצבעה", תהתה פעילה בליכוד

הפריימריז של הליכוד נכנסו היום (ב') ליומם השני והלא מתוכנן. ועדת הבחירות של הליכוד הורתה על פתיחת קלפיות ב-50 מוקדים בין השעות 21:00-11:00. לאחר אחוז הצבעה שעמד אמש על כ-50%, המתפקדים לא נהרו היום אל הקלפיות ונרשם "טפטוף" בלבד. "מהבוקר ספרנו עשרה אנשים, לדעתי צריך היה לפתוח מחדש רק איפה שלא נפתח אתמול", אמרה פעילת ליכוד בקלפי בפתח תקווה.

 

  • הסיפורים הכי חמים, לפני כולם: בפייסבוק של ynet

 

פריימריז בליכוד - כתבות נוספות

 

כלפי חוץ, האווירה מחוץ לאולם ברחוב בר כוכבא בפתח תקווה נראית אמנם ססגונית, אך מיעוט המצביעים מבטל אווירת חג שהייתה אמורה אולי להיות במקום. כרזות של המועמדים מעטרות את עמודי החשמל והקיוסקים. חבר הכנסת אריה ביבי, שהתמקם בקיוסק "גריל בר" הסמוך, אמר: "היו איזה שמונה אנשים עד עכשיו, חבל שפותחים עוד יום, אבל אם לא היו עושים את זה היו חבר'ה שידם קלה על הבג"ץ".

 

הקלפי ברמת גן, היום (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הקלפי ברמת גן, היום(צילום: ירון ברנר)

מצביעים גם בדימונה (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
מצביעים גם בדימונה(צילום: חיים הורנשטיין)

 

שרה, מתפקדת שהגיעה להצביע בקלפי, סיפרה: "אתמול לא יצאתי להצביע, אבל היום באתי. ההצבעה הייתה במחשב מרשימה מאוד מאוד גדולה. היו שם אנשים בכלל לא מוכרים, אז עשיתי אללה בבלה וזהו. בכלל רציתי שציפי לבני תחזור ואני אוהבת את לימור לבנת".

 

גשם ירד על הפעילים מחוץ לאולם ההצבעה. פעילה אחרת הוסיפה: "אין לי מושג למה עשו עוד יום הצבעה, 50% הצבעה זה אחוז יפה, רובנו הצבענו אתמול ולכן בעיניי היום הזה מיותר". באוהל צדדי יושבים פעילים שמתקשרים לאנשים לפי רשימות וקוראים להם לבוא ולהצביע. "איזה טעות ביבי עשה עם היום הזה", הוסיף פעיל. "עולה מיליונים ואף אחד לא בא".

 

גם לקלפי המרכזית בירושלים הגיעו מעט מצביעים. השר יולי אדלשטיין סיפר על התחושה באמצעות מטאפורה מקורית. "התחושה הבוקר מוזרה", אמר. "אנחנו מרגישים כמו טירונים שסיימו לרוץ עשרה קילומטרים, שרדו בכבוד והגיעו לש"ג של הבסיס, ופתאום מגיע המפקד ואומר 'יאללה, עוד חמישה קילומטרים'".

 

גם אדלשטיין הביע תקווה שלא פתחו לחינם את הקלפיות. שמעון ספירו, תושב ירושלים ומצביע ליכוד ותיק, הגיע היום לקלפי לאחר שאתמול לא הצליח להצביע. "חזרתי כי כמו שאומרים 'מי שמצביע משפיע'", אמר. "ההצבעה בפריימריז זו התודה שלי לשרים ולחברי הכנסת שעובדים קשה בשבילנו".

 

בכניסה למקום ניתן קובי כחלון, אח של משה כחלון. "הכול הבוקר תקין בהצבעה ואנחנו מקווים לתוצאות טובות", אמר אחיו של שר התקשורת והרווחה. "אנחנו שמחים שאנשים מתמודדים ונחמד להיות כאן לא מהצד של החתן והכלה, כמו שאומרים. אחי הצביע אתמול".

  

בקלפי נכח גם יורם קארשי, אחיה של שולה זקן שהשתחרר לאחרונה מהכלא בגלל חלקו בפרשת רשות המסים. "אני אזרח פרטי עכשיו וחזרתי לעיסוקיי ולחיי הפרטיים", אמר קארשי. "פעם הייתי יודע כל אחד באיזה מקום הוא יהיה ברשימה, היום הניחוש שלי טוב כמו של כל אחד אחר".

 

בגני התערוכה בלטו היום השרים גדעון סער וגלעד ארדן שמשתפים פעולה בפריימריז. השניים קראו למתפקדי המפלגה להגיע ולהצביע. "יש חשש אמיתי היום, מבלי שאיש מאיתנו יודע את התוצאות של אתמול, שעלולה לצאת רשימה שאיננה משקפת את העמדה של רוב חברי תנועת הליכוד", אמר ארדן. "רשימה כזו כפי שראינו גם במפלגות אחרות, בהווה ובעבר, עלולה לפגוע באופן קשה ביותר בסיכויים של הליכוד לנצח בבחירות".

 

סער הוסיף כי "אנחנו לא נגד אף אחד, אנחנו בעד הליכוד ובעד ניצחון הליכוד בבחירות. לכן אנו קוראים לחברי הליכוד ללכת ולהצביע. ככל שיצביעו יותר חברים זה יגדיל באופן ישיר את סיכויי הניצחון של הליכוד בבחירות הקרובות".

 

השרים ארדן וסער היום בגני התערוכה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
השרים ארדן וסער היום בגני התערוכה(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

שר התחבורה, ישראל כץ, שנמצא גם הוא בגני התערוכה חזר והתייחס לתקלה אתמול. "עוד יצטרכו לחקור את הדבר הזה", אמר. "אני אמנם לא טוב במחשבים, אבל זה נראה לי מאוד מוזר. מבחינה מערכתית היה כאן כשל מאוד חמור".

 

בהקשר להתאגדות התעשייה האווירית בבחירות אתמול, אמר כץ כי "התגודדויות הן חלק מהפוליטיקה והדמוקרטיה. אני מכיר רבים מהמועמדים שנתמכו על יד התעשייה האווירית וחלקם נוטים למתוח ביקורת רק לאחר מכן".

 

השר התייחס גם לוועדות המסדרות ואמר: "זה דבר נורא בעיניי, להיות תלוי באדם אחר. זה מקומם ולא הייתי רוצה להיות בחיים הפוליטיים כשיש ועדה מסדרת".

 

השר דן מרידור, שהגיע גם כן לגני התערוכה, אמר: "אני מקווה שאנשים שלא הצביעו אתמול יבואו היום, כדי שכוחם של המצביעים החופשיים יגבר על כוחם של המצביעים המאורגנים הלגיטימיים. יש רושם שאתמול הייתה הצבעה מאורגנת מאוד חזקה ומי שבא לבד היה לו יותר קשה להצביע לכן אני מקווה שהיום זה ישתפר".

 

בהכנת הידיעה השתתפו תלם יהב, בועז פיילר, גלעד מורג ושירי הדר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעיל ליכוד בקלפי בפתח תקווה, היום
צילום: בני דויטש
מומלצים