שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

תבוסה לנתניהו: מומלציו בחוץ, גם מעוז לא נבחר

ראש הממשלה ביקש מפורשות לבחור בבגין ובשטייניץ - בגין לא יכהן בכנסת הבאה, שר האוצר נכנס בקושי ל-20 הראשונים. גם מומלץ נוסף, ח"כ אופיר אקוניס, לא סיים בעשירייה הראשונה. הכלכלן שלמה מעוז, שאותו הצניח נתניהו, נשאר בחוץ

תוצאות הפריימריז בליכוד מהוות תבוסה לראש הממשלה בנימין נתניהו : יו"ר הליכוד ביקש במפורש מראשי רשויות וראשי סניפים מרכזיים במפלגה לבחור בשני שרים - ואף אחד מהם לא נבחר. הוא "הצניח" כלכלן בכיר - והוא נשאר בחוץ. גם מועמדים נוספים שעליהם המליץ דורגו במקומות נמוכים.

 

הפריימריז בליכוד - דיווחים נוספים ב-ynet

סוף עידן הנסיכים. מרידור ובגין מחוץ לכנסת

מנצחי הליכוד: הח"כים הימנים שמצפים לתיקים

מילוא: מנחם בגין היה עצוב מאוד. זה לא הליכוד

  

בימים שלפני הפריימריז בליכוד, ביקש נתניהו לבחור בשרים בני בגין ויובל שטייניץ. בגין, כמו השרים דן מרידור, מיכאל איתן ואבי דיכטר, נדחק אל מחוץ ל-20 הראשונים ולא יכהן ככל הנראה בכנסת הבאה. מקורבי מרידור סירבו להגיב הלילה (ג') לתוצאות ורק הביעו אכזבה קשה מאוד. "אנחנו נישן לילה אחד על התוצאות ונעביר התייחסות מסודרת", הם אמרו.

 

 

 

מפלה. נתניהו מצביע בפריימריז (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מפלה. נתניהו מצביע בפריימריז(צילום: גיל יוחנן)

 

שטייניץ, שר האוצר המכהן, לא דורג בעשירייה הראשונה

. גם מומלץ נוסף של נתניהו, אופיר אקוניס, נכנס אך בקושי ל-20 הראשונים.

 

בגין (69) כיהן כחבר כנסת מטעם הליכוד בשנים 1999-1988. הוא היה בין היתר שר המדע. לאחר שנכשל בבחירות ב-1999 כראש מפלגת האיחוד הלאומי, אמר בנאום פרישתו: "אני איש ציבור ללא ציבור". בשנת 2009 הוא חזר לחיים הפוליטיים ובממשלת נתניהו מונה לשר ללא תיק.

 

מרידור (65) כיהן כחבר כנסת מטעם הליכוד משנת 1984. בבחירות 1996 הוא התמודד מטעם מפלגת המרכז ובבחירות לכנסת ה-18 חזר לליכוד. בממשלת נתניהו הוא היה סגן ראש הממשלה והשר המופקד על שירותי המודיעין והוועדה לאנרגיה אטומית. בעבר הוא היה שר האוצר ושר המשפטים.

 

אכזבה נוספת נחל נתניהו בגזרת המחוזות. הכלכלן שלמה מעוז, שאותו הציג ראש הממשלה במסיבת עיתונאים מיוחדת, לא ניצח במחוז שבו התמודד - ולא יכהן כחבר כנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בקלפי
צילום: גיל יוחנן
שלמה מעוז ונתניהו
צילום: מרק ישראל סלם, ג'רוזלם פוסט
מומלצים