שתף קטע נבחר

הלמ"ס: שיעור האבטלה באוקטובר עלה ל-7%

מספר המובטלים במשק גדל בחודש שעבר בכ-1,500 איש בהשוואה לחודש ספטמבר, והגיע ליותר מ- 253 אלף איש. מדובר בעלייה של 0.1% בדומה לגידול באבטלה בחודשיים האחרונים

שיעור האבטלה במשק המשיך לעלות גם בחודש שעבר בשיעור קל של 0.1% והגיע לרמה של 7% מכוח העבודה (נתונים מנוכי עונתיות), בהמשך לשיעורי אבטלה של 6.8% בספטמבר ושל 6.9% באוגוסט . לעומת זאת, נתוני מגמת האבטלה מצביעים על ירידה קלה של 0.1% שנרשמה בחודש שעבר, לאחר יציבות שנשמרה בשיעור האבטלה מאז חודש מרס.

 

עלייה במספר המובטלים - ירידה במפוטרים

האבטלה האמיתית בישראל חצתה את רף ה־10%

אושרו תקנות לשינוי שיטת חישוב דמי אבטלה

 

מנתוני התעסוקה החודשיים שמפרסמת היום (ד') הלמ"ס מתברר כי מספר המובטלים במשק ("בלתי מועסקים" בלשונה הנקייה של הלמ"ס) גדל בחודש אוקטובר בכ-1,500 איש בהשוואה לחודש הקודם והגיע ליותר מ-253 אלף איש. בקרב הגברים ירד שיעור האבטלה באוקטובר ל-7%, לעומת 7.3% בחודש הקודם.

 

לעומת זאת, בקרב הנשים נרשמה בחודש שעבר התפתחות הפוכה ושיעור האבטלה עלה מ-6.5% בספטמבר ל-6.9%. על פי הגדרות הלמ"ס, בלתי מועסקים הם אנשים שלא עבדו אפילו שעה אחת, וחיפשו עבודה באופן פעיל בשיטות שונות בארבעת השבועות האחרונים.

  

מתחילת השנה גדל מספר המובטלים במשק בכ-14 אלף איש. לכך יש להוסיף את העובדה שבסוף חודש מרץ השנה שינתה הלמ"ס את שיטת חישוב נתוני התעסוקה והזניקה את שיעור האבטלה האמיתי במשק ביותר מ-1%. על פי שיטת החישוב הקודמת, הסתכם שיעור האבטלה ברבעון האחרון של השנה שעברה ב-5.4%.

 

מנתוני הלמ"ס המתפרסמים היום מתברר עוד כי מספרם של המועסקים במשק הסתכם בחודש אוקטובר בכ-3 מיליון ו-384 אלף איש - כ-91 אלף איש יותר מאשר בתחילת השנה. שיעור המועסקים שעבדו בהיקף מלא בדרך כלל נותר באוקטובר ללא שינוי, ברמה של 76.7% מכלל המועסקים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יותר מובטלים בלשכת התעסוקה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים