שתף קטע נבחר

פריימריז בעבודה: חשש לזיופים ופאות ג'ינג'יות

עד לשעה 17:30 הצביעו כ-33% מהמתפקדים בבחירות המקדימות של העבודה. ועדת הבחירות הורתה לסגור קלפי בקריית גת מחשש לזיופים. חלק מהפעילים תקפו: "הוותיקים מביישים, אנו מתנגדים לאלה שבאו כמו לאראלה ממפעל הפיס"

מפלגת העבודה ממשיכה לבחור את רשימתה לכנסת ה-19: עד לשעה 17:30 הערב (יום ה') הצביעו כ-33 אחוזים מבעלי זכות הבחירה שמספרם עומד על 60,424. הקלפיות נפתחו בשעה 10:00 וייסגרו בשעה 22:00 בערב. התוצאות אמורות להתפרסם מחר בבוקר.

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

הפריימריז בעבודה - דיווחים נוספים ב-ynet

יחימוביץ' ל-ynet: "לא להיכנע לתכתיבים ולחצים"

מערכת הבחירות מתחממת: יחימוביץ' מאובטחת

אופנהיימר נגד יחימוביץ': לרוב הימין משתיק אותנו

 

בצהריים הורתה ועדת הבחירות המרכזית של העבודה על הפסקת ההצבעה בקלפי בקריית גת, לאחר שחוקר פרטי של המפלגה גילה כי טפסים ריקים הוצאו אל מחוץ לקלפי. יו"ר ועדת הבחירות, תת-אלוף במיל' יצחקי חן, אמר כי "תהיה אפס סובלנות לניסיונות של מרמה וזיוף. הוועדה נחושה בדעתה לנהוג יד קשה אם יתגלו שוב תופעות כאלו ולא תהסס לפסול הצבעות או להפסיקן".

 

לאחר שוועדת הבחירות כונסה, הוחלט לחדש את ההצבעה בקלפי בקריית גת. יו"ר ועדת הבחירות חן הדגיש כי "מה שאירע בקריית גת הוא הפרעה למהלכן התקין של הבחירות, עבירה שעונשה שנת מאסר בפועל. יש בכוונת הוועדה להמשיך ולעקוב אחרי כל שיבוש ולו הקל ביותר בהתנהלות הבחירות". מהמפלגה נמסר כי אחד מפעילי המפלגה עוכב לחקירה במשטרה.

 

83 מועמדים על כ-20 מקומות ריאליים (צילום: אמיר לוי ) (צילום: אמיר לוי )
83 מועמדים על כ-20 מקומות ריאליים(צילום: אמיר לוי )

 

בסיור במטה הבחירות בחולון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
בסיור במטה הבחירות בחולון(צילום: ירון ברנר)

 

אמה של שלי יחימוביץ' הגיעה להצביע בתל-אביב (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
אמה של שלי יחימוביץ' הגיעה להצביע בתל-אביב(צילום: מוטי קמחי )

   

ח"כ הרצוג נפגש עם פעילים בתל-אביב (צילום: מוטי קמחי ) (צילום: מוטי קמחי )
ח"כ הרצוג נפגש עם פעילים בתל-אביב(צילום: מוטי קמחי )

 

יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' הצביעה בקלפי בגני התערוכה בתל-אביב וסיפרה במשדר המיוחד ב-ynet כי "זה לקח לי זמן לבחור, כי התלבטתי עד השנייה האחרונה והייתי יכולה להצביע הרבה יותר, אבל נאלצתי לבחור ב-12 מתמודדים".

 

יחימוביץ' התייחסה ל"דילים" שנקשרו לפריימריז וציינה בהקשר זה כי "הייתי חשופה בימים האחרונים לכל מיני רשימות שהיו לכאורה בשמי, חלקן ממש מגוחכות. אני מבקשת לצאת מהבית ולהצביע ולא להיכנע לתכתיבים, פשוט לשים את השמות שאתם הכי מאמינים שיהיו טובים למדינה ולעבודה. עשינו מאמצים גדולים מאוד שאלו יהיו בחירות חופשיות ונקיות".

 

בשירות המועמדת הג'ינג'ית. פעיליה של סתיו שפיר, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בשירות המועמדת הג'ינג'ית. פעיליה של סתיו שפיר, היום(צילום: מוטי קמחי)
 

 

בין הקלפיות בכל רחבי הארץ מסתובבים פעילים של 83 המתמודדים על 20 מקומות ריאליים ברשימה. הפעילים עומדים בכניסות לקלפיות ומחלקים פוסטרים ומנשרים על אודות המועמדים. בקריית אונו משכו את תשומת הלב פעיליה של אחת ממנהיגי המחאה החברתית סתיו שפיר, שחבשו פאות ג'ינג'יות. מזכיר הסניף, רועי בן דוד, אמר כי "התקופה של שלי הצליחה להרים אותנו מתקופות אפלות".

 

שי וייסמן (29), מתפקד מגבעת שמואל, הדגיש את הכוח העולה של צעירי המפלגה. לדבריו, "מה שמיוחד בבחירות האלה הוא שיש המון כוחות צעירים: איציק שמולי, סתיו שפיר, מיכל בירן. חשוב לי שהם ייכנסו. כל המשפחה והחברים שלי התפקדו וכולם חושבים שצריך להחליף את הוותיקים. אני מכבד אותם, אבל הגיע הזמן לכוחות רעננים".

 

"לא להיכנע לתכתיבים". יחימוביץ' מצביעה, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"לא להיכנע לתכתיבים". יחימוביץ' מצביעה, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

 

מתפקדת נוספת, דניאל, אמרה סמוך לקלפי בקריית אונו: "הדור שלי נכשל והגיע הזמן לפנות את המקום לצעירים. אולי מהם תבוא הישועה. מאז דור המייסדים לא קמה מנהיגות, לא רק במפלגת העבודה, והגיע הזמן לכך". גלעד (33), תושב קריית אונו וחובש כיפה שחורה, סיפר כי בעבר הצביע למפלגת מולדת של רחבעם (זאבי) ז"ל, אך ביצע תפנית בגלל עמדותיה של יחימוביץ'. "מבחינה מדינית צריך להתקרב למרכז ואפילו לימין", אמר.

 

מתפקד אחר טען כי העבודה יכולה להצליח רק אם הוותיקים ייפלטו מהרשימה. לדבריו, "הגיע הזמן שלמפלגת העבודה יהיה הרכב של אנשים שייצגו את המדינה. הוותיקים מביישים אותנו, חוץ מבוז'י. שלי יכולה להיות ראש הממשלה רק כשיהיו לה את האנשים שלה ושייתנו לה לעבוד". מתי דוד, חבר ותיק במפלגה אמר: "אני בעד כל אלה שיש להם רקורד אישי ועבודת שטח ונגד אלה שבאו למפלגה כמו לאראלה ממפעל הפיס כששמעו ששלי מחלקת פרסים".

 

"לא צדק של צפון תל אביב" 

בשדרות, עירו של יו"ר העבודה לשעבר ח"כ עמיר

פרץ, לא נרשמו אמירות נגד היו"ר המכהנת יחימוביץ'. עם זאת, התמיכה הגורפת בפרץ ובמקורביו נראית מובטחת. אברהם יפרח, תושב שדרות, אמר כי "אין אחד שלא מצביע פה לעמיר, כולם זוכרים ויודעים את מה שהוא עשה בשבילנו. מבינים את התרומה שלו עם כיפת ברזל, אבל בנוסף הוא גם בעל אג'נדה חברתית. הוא יביא צדק חברתי אמיתי, לא צדק של צפון תל אביב".

 

בשדרות ניכר כי רשימות מומלצים אינן פופולריות. שרה מקב מקיבוץ מפלסים הסמוך אמרה כי "קיבלתי את רשימת המועמדים והיסטוריה קצרה עליהם, אבל הצבעתי קודם לקיבוצניקים כי חשוב שיהיה קיבוצניק בכנסת. לאחר מכן שילבתי בהצבעה נשים, ערבים וכאלה שאני מכירה ומעריכה. הצבעתי גם לשכן עמיר פרץ, כי אסור להפסיד אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"התקופה של שלי הצליחה להרים אותנו מתקופות אפלות". סמוך לקלפי בתל-אביב
צילום: אמיר לוי
צילום: מוטי קמחי
נועה רוטמן ואיילת נחמיאס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים