שתף קטע נבחר

מערכת הבחירות מתחממת: יחימוביץ' מאובטחת

על רקע היותה ח"כית מכהנת, והחשש כי בשל מעמדה הציבורי ינסו גורמים שונים לפגוע בה, מאבטחים את יו"ר העבודה על פי הצורך אנשי היחידה לאבטחת אישים של משמר הכנסת

מערכת הבחירות מתחממת - ולא רק בקלפיות: גורמי ביטחון החליטו להציב אבטחה סביב יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', במהלך מסע הבחירות. זאת אף שתפקידה הרשמי אינו נכלל ברשימת האישים המאובטחים באופן קבוע.

 

בחירות 2013 - דיווחים נוספים בחדשות ynet

 

נגד יחימוביץ' לא התקבלו אמנם איומים ספציפיים, אך הצמדת המאבטחים הגיעה על רקע היותה ח"כית מכהנת, והחשש כי בשל מעמדה הציבורי ינסו גורמים שונים לפגוע בה. מי שאחראים על אבטחתה של יחימוביץ' הם לוחמי יחידת עוז, היחידה לאבטחת אישים של משמר הכנסת הפועלת תחת פיקודו של קצין הכנסת, תנ"צ יוסי גריף, ובהתייעצות עם המשטרה.

 

יחימוביץ' מתכוננת לפריימריז (צילום: שירי הדר) (צילום: שירי הדר)
יחימוביץ' מתכוננת לפריימריז(צילום: שירי הדר)
 

ליחימוביץ' אין מאבטח צמוד קבוע, אלא מאבטחים שמלווים אותה בעיקר לאירועים פומביים ועל פי הצורך. ההחלטה התקבלה במסגרת הערכות מצב שמקיימים במשטרה ובכנסת, שנועדו להעריך את הסיכונים כלפי ח"כים המכהנים בתפקידים בכירים.

 

במהלך השנה האחרונה הפכה יחימוביץ' לאישיות מאובטחת על ידי השב"כ למשך כחודשיים, בעת שכיהנה זמן קצר כיו"ר האופוזיציה. לאחר מכן נלקחו ממנה המאבטחים, שכן מלבד שרי הממשלה ושבעת סמלי השלטון (נשיא, ראש ממשלה, יו"ר הכנסת, יו"ר האופוזיציה, נשיא בית המשפט העליון ושרי הביטחון והחוץ) לא זכאים ראשי המפלגות לאבטחה קבועה.

 

לדברי בכיר המקורב לנושא, "ההחלטה במקרה של יחימוביץ' באה בשל הנראות הציבורית שלה ועל רקע מערכת הבחירות. לא כל מועמד זוכה לאבטחה באופן קבוע, אך במצב שבו עלולים לנסות לפגוע בחברת כנסת מכהנת בעלת פרופיל ציבורי גבוה, יש מקום להציב אבטחה על פי הצורך אך לא באופן קבוע".

 

יחימוביץ', אגב, אינה הח"כית היחידה שזוכה לאבטחה צמודה של משמר הכנסת: גם יריבה הגדול בתוך המפלגה, ח"כ עמיר פרץ, מאובטח באופן קבוע, בשל היותו שר הביטחון לשעבר והחשש שגורמי טרור ינסו לפגוע בו.

 

במפלגת העבודה סירבו להתייחס לנושא או להגיב על סידורי אבטחתה של יושבת הראש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. מאובטחת
צילום: מוטי קמחי
פרץ. שר לשעבר
צילום: ירון ברנר
מומלצים