שתף קטע נבחר

המפסידים: בן סימון גבולי, אופנהיימר ושליט בחוץ

ח"כ דניאל בן סימון סיים רק במקום ה-22 בפריימריז של העבודה: "ציפיתי ליותר". גם נועם שליט לא התברג למקום ריאלי: "לא היו לי הרבה ציפיות". בנוסף, גם מזכ"ל שלום עכשיו לשעבר יריב אופנהיימר, "השגריר" איתן שוורץ, וראש העיר רעננה נחום חופרי לא נבחרו

מפלגת העבודה צפויה לזנק בבחירות הקרובות ולקבל מספר מנדטים גדול בהרבה מ-8 הח"כים שנותרו בסיעה אחרי הפיצול, אבל למרות זאת נותרו מאוכזבים רבים אחרי הפריימריז. אחד מהם הוא נועם שליט, שהגיע רק למקום ה-39 בבחירות המוקדמות של המפלגה ויישאר מחוץ לכנסת.

 

 

 


 

שליט, בן 58, התפרסם במהלך המאבק הציבורי שהוביל לשחרורו של בנו, החייל החטוף גלעד שליט, שהוחזר לישראל לפני יותר משנה. הוא היה אחד הראשונים שהודיעו על התמודדותם בפריימריז, רץ כמועמד עצמאי ולא זוהה עם מחנה שלי יחימוביץ' או עם מחנה עמיר פרץ - ולא הצליח לקבל תמיכה גדולה.

 

"לא היו לי הרבה ציפיות, אז האכזבה לא גדולה", אמר שליט. "ברור שהיה זיק של תקווה שהדברים יהיו אחרת, אבל בסך הכול אני חושב שנבחרה למפלגת העבודה נבחרת טובה". הוא הבהיר ימשיך להיות פעיל במפלגה ולהתרכז בקידום הצלחתה בבחירות הכלליות: "אני מתכוון להשקיע בזה כעת את כל כוחי הדל".

 

בשנה מאז הוחזר בנו גלעד מהשבי עסק שליט בעיקר בסיוע לשיקומו ובקמפיין, לאחר שעזב את מקום עבודתו במפעל "ישקר". אחרי הפריימריז, אמר כי עדיין אינו יודע במה יעסוק בתקופה הקרובה במישור האישי. "יש כמה אפשרויות על הפרק, לא נולדתי פוליטיקאי או חבר כנסת וכנראה לא אמות חבר כנסת". ביחס לשאלה אם יתמודד פעם נוספת בעוד ארבע שנים, אמר כי מוקדם מדי לדון בכך.

 

עוד בחדשות ynet:

 

אחד הפעילים התייחס לכישלון של שליט האב: "מתפקדי העבודה ראו בעין לא יפה את הצעד הזה של נועם שליט. מלבד הסיפור של בנו זה ברור שלא היה לו שום ערך מוסף להביא למפלגה וזה מביך ומיותר שבכלל שכנעו אותו להתמודד".

 

חבר הכנסת היחיד שהתמודד בפריימריז ולא הצליח לסיים במקום ריאלי הוא ח"כ דניאל בן סימון. העיתונאי לשעבר, בן 49, עשוי לא לחזור לקדנציה נוספת "ציפיתי ליותר, בלי קשר אם זה ריאלי", אמר בן סימון המאוכזב. "אני חייב להגיד שמי שהצביעו בשבילי הם הקולות שלי נטו. נותרתי מחוץ למחנות ולדילים ולתוצאות. הייתה לי תמיכה מהקולות שלי בלבד. מעמיר פרץ קיבלתי תמיכה נקודתית בלבד וזו התוצאה. ברמה האישית אני קצת מאוכזב".

 

מתמודד אחר שהגיע למקום גבולי הוא חילי טרופר, מנהל תיכון ברנקו וייס ברמלה, שסיים במקום ה-24. בין המתמודדים אחרים שלא הצליחו להשתלב בשתי העשיריות הראשונות, במקומות שנחשבים ריאלים, נמצא גם איתן שוורץ. זוכה תוכנית הריאליטי "השגריר", בן 38, שימש בשורת תפקידי הסברה למען ישראל בארץ ובעולם ואף כיהן כיועץ ראש עירית תל-אביב לנושאים בינלאומיים. לכנסת הוא לא יגיע, לפחות לא בשנים הקרובות.

 

גם מזכ"ל שלום עכשיו עד לא מכבר, יריב אופנהיימר, נשאר בחוץ. אופנהיימר, אחד מאנשיו של עמיר פרץ, לא זכה לתמיכתה של יחימוביץ' - בגלל זיהויו כאיש שמאל - ודורג במקום ה-27. מועמד נוסף שלא נבחר למקום ריאלי הוא תא"ל במיל' נחום חופרי, ראש העיר רעננה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. חוזר למצפה הילה
צילום: אבישג שאר-ישוב
דניאל בן סימון. גבולי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים