שתף קטע נבחר

70 מטילי זהב בשווי 11.5 מיליון ד' נשדדו מסירה

שישה שודדים השתלטו על סירת דיג חלודה ולא מאובטחת באי בקריביים. הם הצליחו להיכנס למתחם השמור בנמל בזכות מעילי "משטרה" שלבשו, ובזכות המאבטחים במקום, שלא שמו לב שהמילה "משטרה" כתובה באנגלית ולא בשפה הרשמית באי

חבורת אנשים במסכות ובז'קטים שעליהם כתוב "משטרה" הגיעה אתמול (יום ו') לאי קורקאו בקריביים וגנבו מסירה 70 מטילי זהב בשווי 11.5 מיליון דולר. כך אמרו גורמים רשמיים באי שבדרום הקריביים, יעד תיירות המוכר בפרט לצוללנים.

 

חדשות נוספות מהעולם:

 

המשטרה המקומית מעריכה ששישה אנשים לפחות היו מעורבים בשוד. הם השתלטו על הסירה, היכו את רב החובל שלה בראשו, וברחו מהמקום בשלוש מכוניות שבהן מטילי הזהב, שמשקלם 216 קילוגרמים. לא נעצרו חשודים.

 

הסירה שנשדדה         (AP) (AP)
הסירה שנשדדה (AP)

הסירה שנשדדה - יש חלודה, אין אבטחה         (AP) (AP)
הסירה שנשדדה - יש חלודה, אין אבטחה (AP)

 

המטילים נשלחו באופן חוקי, לפי הרשויות, אך לא נאמר למי הם שייכים ומה היה יעדם. עוד נמסר כי השומרים בנמל אפשרו לשודדים להיכנס לתחום שהכניסה אליו מוגבלת כי חשבו בטעות שהם גורמים רשמיים. על הז'קטים שלהם היה כתוב "police", "משטרה" באנגלית, אולם בקורקאו המילה הייתה צריכה להיכתב בפפיאמנטו, אחת השפות הרשמיות המקומיות, באיות שונה: "polis". במהלך השוד ראשיהם של השודדים היו מכוסים, והם הסתלקו תוך דקות, "כמו בסרטים, מהר מאוד", כך אמרו אנשי צוות מהסירה.

 

רב החובל ושלושה אנשי צוות הם אזרחי המדינה הדרום אמריקנית גויאנה. אחד מחברי הצוות, ריימונד עמנואל, סיפר שהם יצאו מגויאנה ארבעה ימים קודם לכן והגיעו ביום שישי לקורקאו. הוא הוסיף שהזהב היה בדרכו לחברה באי, אך לא ידע מהו שמה, והוסיף "הגנבים לקחו הכול". הוא אמר שאף לא אחד מאנשי הצוות היה חמוש: "אנו אף פעם לא נושאים נשק".

 

בכיר באיגוד כורי הזהב והיהלומים בגויאנה, קולין ספארמן, אמר שמשלוחים חוקיים מועברים על פי רוב באוויר ותחת אבטחה כבדה. מראה החיצוני של הסירה אינו מצביע על כך שהיא אופציה בטוחה להעברת אוצר מעין זה - זוהי סירת דיג מחלידה וחסרת אבטחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
216 קילו זהב נשדדו (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים