שתף קטע נבחר

לאחר מיכאלי: גם מיסז'ניקוב מודח מישראל ביתנו

ליברמן ממשיך בניקיון האורוות לקראת הבחירות: לאחר שהראה לחברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי את הדרך החוצה, נפרד יו"ר ישראל ביתנו גם משר התיירות שהסתבך בפרשיות של התנהלות לא ראויה. גם במקרה זה שר התיירות הודיע בעצמו על ההחלטה לפרוש. מיסז'ניקוב: "מסתכל בגאווה ובסיפוק על ההישגים שלי"

פחות מיממה חלפה מאז שחברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי נאלצה להודיע על פרישה ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מדיח בכיר נוסף ברשימתו. שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, שהגיע לכותרות לאחרונה נוכח מעורבותו בפרשיות התנהלות לא ראויה, הודיע היום (ג') כי לא ירוץ ברשימת המפלגה לכנסת הבאה.

 

עוד עדכוני בחירות -  באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בהודעה שפרסם כתב השר: "לאחר 10 שנים בהן שירתתי כנבחר ציבור, מתוכן שבע שנים בכנסת ובממשלת ישראל, הודעתי לאביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, כי איני מתכוון להתמודד בבחירות לכנסת ה-19".

 

מיסז'ניקוב. "תרומה כלכלית וחברתית" (צילום:  אמיר לוי) (צילום:  אמיר לוי)
מיסז'ניקוב. "תרומה כלכלית וחברתית"(צילום: אמיר לוי)
 

 

הוא הסביר: "אני מסתכל בגאווה ובסיפוק על ההישגים שלי בתפקידי כשר התיירות ויו״ר ועדת הכספים ועל התרומה הכלכלית והחברתית שלי למדינת ישראל, ובכלל זה מספרי שיא של תיירות נכנסת בשלוש השנים האחרונות וגידול של 28,000 במספר המשרות החדשות בענף התיירות כתוצאה מכך; תוספת של 38 מיליארד שקל להכנסות המדינה בשנה האחרונה; יצירת 1,200 עסקים קטנים ובינוניים בענף התיירות בשנים האחרונות". הוא זקף לזכותו גם את "שיקום ופיתוח ים המלח כאחד מאתרי הנופש המובילים בעולם; הובלת הרפורמה שאושרה באחרונה בממשלה להוזלת עלויות הנופש בישראל ב- 20%, ועוד".

 

מיסז׳ניקוב כתב: "יש לי כוונה להמשיך ולתרום למשק הישראלי בתפקידים מרכזיים אחרים שאמלא. אינני פורש מהעשייה הציבורית והעסקית, ויש לי כוונה להמשיך ולתרום מכישרוני, ניסיוני וממרצי". 

 

ליברמן: "מיסז'ניקוב היה אמור להיות משובץ גבוה ברשימה"

בתגובה להודעתו של מיסז'ניקוב, מסר ליברמן כי הוא מצר מאוד על פרישתו מהחיים הפוליטיים של חברו לדרך מזה 14 שנה. לדברי יו"ר ישראל ביתנו, "השר מיסז'ניקוב מילא שורה של תפקידים מרכזיים במערכת הפוליטית בשתי הקדנציות האחרונות, הצליח מעל ומעבר בכל אחד מהם ותרם רבות לחוסנה הכלכלי והחברתי של מדינת ישראל ולאזרחיה.

 

"גם עכשיו השר מיסז'ניקוב היה אמור להיות משובץ גבוה מאוד ברשימת המועמדים לכנסת ה-19 מטעם מפלגת ישראל ביתנו, ולמלא תפקיד בכיר בממשלה העתידית. אני מקבל בהבנה את רצונו של מיסז'ניקוב להתקדם בחייו המקצועיים לעבר אתגרים חדשים.

 

"מקצועיותו, הידע הרב-גוני שלו והניסיון העשיר שצבר במערכות שונות יהיו לו לעזר גם בעתיד, כמו גם לכל מערכת שבה הוא יבחר להשתלב. אני מאחל לו הצלחה בכל אשר יפנה".

 

"משתכר ומבלה במועדוני חשפנות"

כהונתו של מיסז'ניקוב הוכתמה בחודש ספטמבר, אז פורסם בערוץ 2 תחקיר ובו פרטים על התנהלותו לכאורה של שר התיירות, ועל כשלי אבטחה שכביכול נגזרו ממנה. לפי התחקיר, נהג מיסז'ניקוב להשתכר - לא פעם עד שהוא אינו יודע היכן הוא נמצא, לבלות במועדונים - כולל כאלה שבהם מופיעות חשפניות, לצאת לבדו למטרות מסתוריות בשעות לילה מאוחרות, ולהרחיק ממנו לשם כך מאבטחים המחויבים לשמור על ביטחונו כשר בישראל.

 

בתחקיר נשמע גורם במערך האבטחה של השר מיסז'ניקוב מספר: "אם זה היה נגמר בדרינק, זה עוד היה טוב. בעשרות מקרים הוא היה חוזר שיכור, מתנדנד, נודף ריח אלכוהול. היו גם תקופות של שלושה לילות בשבוע. הוא איבד את שיווי המשקל לא פעם, היו מאבטחים שנאלצו לתמוך בו והיו גם כאלה שסירבו, מצדם שייפול. לדעתי אסור שאיש ציבור יתנהג ככה - לחזור הביתה מתנדנד בארבע בבוקר".

 

מיסז'ניקוב הכחיש את הדברים והצהיר: "מעולם לא השתכרתי בפרהסיה, מעולם לא ביקרתי במועדוני סטרפטיז, מעולם לא ביזיתי את המדינה שלי. אין לי במה להתבייש". בשיחה עם כתבים ניסה השר להתבדח כשאמר: "הצלחתי להגיע לכל הפגישות, עברתי את כל הבדיקות בעזרת ינשוף". לאחר מכן תקף בחריפות את ערוץ 2 ואת מאבטחיו שהתראיינו. "אתמול נחצו כמה קווים", אמר. "אני מכבד את התקשורת, אבל זכות הביטוי אינה זכות הביזוי. כל אנשי הציבור שמלווים אותם מאבטחים 24 שעות צריכים לחשוש שאזרח שיפוטר ירוץ יספר את כל הסודות, זו פגיעה בביטחון. כשל אבטחתי ממדרגה ראשונה".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אף הוא לתחקיר בזמנו, ואמר כי "היו בכתבה דברים מטרידים. שמענו את תגובת השר, צריך לחכות שיתבררו הדברים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיסז'ניקוב. לא רץ
צילום: אמיר לוי
ליברמן. ביד רמה
צילום: רויטרס
מומלצים