שתף קטע נבחר

ברשימת אמסלם: גם אבא של שי אגסי

חבר הכנסת שפרש מש"ס הציג את בכירי רשימת "עם שלם" שכוללת בין היתר חבר בפורום לשוויון בנטל ואת אחד ממקימי הנח"ל החרדי. "נבוא לכנסת כדי לעבוד קשה למען בוחרינו"

ח"כ הרב חיים אמסלם שסולק מש"ס על-רקע דעותיו המתונות וכעת מתחרה מולה עם תנועת "עם שלם" שהקים, הציג היום (ד') את רשימתו לכנסת. בעשירייה שהציג אמסלם מככבים פעילי גיוס כדוגמת ראובן אגסי - איש הפורום לשוויון בנטל שהוצב במקום השלישי - וכן מאיר בן חיים, אחד ממקימי הנח"ל החרדי שהוצב במקום השביעי.

 

עוד עדכוני בחירות - באתר הבחירות של ynet

כל החדשות הכי חמות - גם בעמוד הפייסבוק

 

ברשימה של אמסלם גם שני חילונים ושלוש נשים וזאת בניגוד לש"ס שמעולם לא הציבה ברשימתה אישה או מועמד שאינו דתי. עם זאת, לאחר שבחודשים האחרונים ניהל אמסלם מגעים עם דמויות מפתח כמו אלעזר שטרן, השר משה כחלון ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, הוא נאלץ להסתפק ברשימה שנתפשת כאפורה יחסית.

 

במקום השני ברשימתו הציב אמסלם את מזכ"ל תנועתו

 משה צרפתי - סגן-אלוף במיל' ואיש היי-טק. במקום הרביעי הוצבה דניאלה יקירה, שמתניידת בכיסא גלגלים, פעילה למען זכויות נכים.

 

הרב אמסלם אמר כי "אנחנו מייצגים עם שלם, זו רשימה מצוינת שבה משלבים ידיים חרדים, חילוניים ודתיים, גברים ונשים, ספרדים ואשכנזים. המועמדים הם אנשי עשייה שיבואו לכנסת כדי לעבוד קשה למען בוחריהם".

 

אמש נרשמה התייחסות ראשונה מצד ההנהגה הרוחנית של ש"ס לכיוונו של אמסלם. הרב שלום כהן, שחבר במועצת חכמי ש"ס, תקף את אמסלם בכנס הבחירות של המפלגה ואמר כי "זה עם חסר, לא שלם. בר מינן, מאיפה הוא בא?". מאז שהרב עובדיה יוסף הדיח את ח"כ אמסלם, נמנעו מנהיגי ש"ס לתקוף אותו וישנה הערכה שהדברים אמש נאמרו על-רקע התחזקותו של אמסלם בסקרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים