שתף קטע נבחר

אייל שני ייכנס לכלא אם לא ישלם את חובותיו

הנאמנים בתיק פשיטת הרגל של השף אייל שני טוענים כי במשך 10 חודשים הוא מפר את צו התשלומים ואינו מעביר מספיק כסף לקופת פשיטת הרגל. עורך דינו: "שני מעביר 50 אלף שקל מדי חודש לקופה". השופטת אלשיך קבעה כי שני ייכנס לכלא ל-45 יום ביום ראשון הקרוב אם לא יישלם את חוב הפיגורים שלו

השף אייל שני ייכנס לכלא ל-45 יום ביום ראשון הקרוב אם לא יישלם את חוב הפיגורים שלו בעקבות התשלומים שהיה עליו לשלם במסגרת פשיטה הרגל שלו. כך קבעה בצהריים (ד') שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך.

   

 

השופטת דחתה את בקשת שני לעיכוב ביצוע פסק הדין המשית עליו תשלום של 25 אלף שקל בחודש. את הבקשה הגישו הנאמנים שמונו בתיק פשיטת הרגל שלו.

 

"שקלתי את הדברים שקול היטב", כתבה השופטת בהחלטתה, "ולא בלב קל הינני מורה על מאסרו של חייב,אלא ששני, על דרך התנהלותו הנמשכת, והאורח בו החליט, פשוטו כמשמעו, לשים ללעג ולקלס את ההחלטות שניתנו בעניינו, נראה כמי שאינו מותיר בידי ברירה מרובה. בענין זה, אין לי אלא להצר, ולא בפעם הראשונה על כי אורח ההתנהלות שסיגל לעצמו חייב זה פוגע לא רק בנושים, אלא אף בו עצמו.

 

"לו טרח לקיים את הסדר הנושים הראשון שהתקבל בעניינו, הרי יכול היה להימצא עתה במצב בו רוב הסכום שנדרש אז היה כבר מצוי בקופה. אלא ששני בחר להפר אותו ברגל גסה, תוך שימוש בטענות שאינן אמת, ועתה הגיעו הנושים לכדי כך, שהם מסרבים לפשרה ועומדים על גביית דיבידנד מלא, 100% מחובותיו".

 

השופטת כתבה: "אם לא יתכבד החייב וישלם את חוב הפיגורים שצבר בתשלום החודשי (קרי, הפער בין מה ששילם בעין לקופה לבין הסך החודשי של 25,000 שקל בלא קשר להכנסות המדיה), לא יהיה מנוס ממאסרו לתקופה של 45 יום, או עד שיתרצה וישלם, לפי המוקדם שבין השניים". 

 

אלשיך הוסיפה, כי "החייב העביר סכומים לא קבועים, כאשר מלבד בחודש דצמבר 2011, נפלו בהרבה אף מסך של 25,000 שקל בחודש, ובחלק מהחודשים הגיעו לסך של אלפי שקלים בודדים (למשל 2,000 שקל בחודש מרץ 2012)".

 

"שני מצא לו שיטה"

"מדובר בהפרה חמורה של צו התשלומים", טענו הנאמנים היום בדיון בבית המשפט. "שני מצא לו שיטה, במשך 10 חודשים הוא מפר את צו התשלומים ומפנה אצבע מאשימה כלפי הנאמנים, הכנ"ר, בית המשפט ומזכירות בית המשפט".

 

הדיון היום עסק בבקשת הנאמנים של שני, עוה"ד ארז חבר ומרדכי האן-מרקוביץ', להוציא לשף צו מאסר משום שאינו עומד בתנאי התשלומים שהושתו עליו. בדיון המתוח, התנהל ויכוח עז בין פרקליטו של שני, עו"ד ארנון שגב, לבין עו"ד חבר לגבי תנהלותו של השף. שגב טען כי שני משלם לקופת פשיטת הרגל "כל מה שיש לו", אבל הנאמן גרס כי שני אינו מעביר מספיק כסף לקופה.

 

"מדובר בהפרה חמורה של צו התשלומים", הוסיף עו"ד חבר. "הנאמנים זה 11 חודשים יחד עם חוקרי הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי - ז.ח.ל) ביצעו מאות שעות חקירה בתיק, נחקרו 11 גורמים והממצאים לדעתנו מאוד חמורים".

 

"שני מעביר 50 אלף שקל מדי חודש לקופת פשיטת הרגל", טען פרקליטו עו"ד שגב. "זה הרבה יותר מ-25 אלף השקלים שקבעה בית המשפט כי עליו להעביר". אך הנאמן טען להעברת כספים שונה לחלוטין. לדבריו, שני מעביר רק כ-6,000 שקל בחודש לקופה ובכך הוא מפר את צו התשלומים. עוד ציין עו"ד חבר כי באחרונה התקיימה אסיפה של נושיו של שני שעומדים על כך שעליו לשלם להם את כל חובותיו, עד הגרוש האחרון.

 

במהלך הדיון, מתח עו"ד חבר ביקורת חריפה על אופן ההתנהלו של שני ופרקליטו. זאת בעקבות בקשה דחופה שהעביר פרקליטו של שני ובה ביקש לדחות את הדיון. "דומה שבתיק זה קצת התהפכו היוצרות. לפני יומיים הגיעה למשרדנו בקשה בהולה מטעם החייב. הייתי גם הייתי בעל תפקיד בתיקים וספגתי השמצות, עלבונות. אבל בקשה כזו חמורה שיש בה השמצות חמורות ביותר נגד המנהלים המיוחדים כולל ציטוט למה צריך להכניס אותם לכלא. מדובר בבקשה שקרית וחצופה.

 

"שני מאשים את הנאמנים שהם מפרים באופן שיטתי צווים של בית משפט משל הנאמנים היו אלה שדיווחו שנים על הכנסות של אחרון המלצרים, משל הנאמנים היו אלה שהצהירו במשך שנים דברי שקר ורמייה, משל הנאמנים לא משלמים כבר עשרה חודשים תשלומים חודשיים. שני מצא לו שיטה, במשך 10 חודשים הוא מפר את צו התשלומים ומפנה אצבע מאשימה כלפי הנאמנים, הכנ"ר, בית המשפט ומזיכרות בית המשפט", אמר עו"ד חבר.

 

"חירותו עשויה להינטל ממנו"

תיק פשיטת הרגל של המסעדן ואיש הטלוויזיה, נפתח כבר בשנת 2004, לאחר ששני נקלע לחובות. לפני כשנה וחצי נתנה השופטת אלשיך פסק דין חריף בעניינו של שני, שהגיע בעקבות בקשת הנאמנים שאחראים על גביית החובות משני לבטל את הסדר הנושים ולהעלות את הסכומים שישלם כל חודש מ-1,450 שקל ל-50 אלף שקל.

 

בנוסף ביקשו הנאמנים צו לתפוס ולנהל את המסעדות של שני, שמוחזקות על ידי חברה בשם החבר'ה הטובים, אשר מניותיה מוחזקות בנאמנות עבור שחר סגל. נציגי החברה, אגב, טענו כי אין להם כל קשר לשני.

 

בהמשך, בחודש נובמבר אשתקד, נתנה השופטת צו לתפיסת המסמכים והמחשבים של השף. צוותים משותפים מטעם מחלקת החקירות של הכונס הרשמי והנאמנים בפשיטת הרגל של שני, פשטו על ביתו וגם על ביתו ומסעדותיו של הבמאי שחר סגל, שותפו לעסקים.

 

כמה חודשים לאחר מכן, בחודש אפריל השנה, פנה שני לבית המשפט וביקש לעכב את התשלומים לנושיו מאחר ואין לו כרגע הכנסות מתחום המדיה. הוא הוסיף כי במידה ובית המשפט לא ייעתר לבקשה, חירותו עשויה להינטל ממנו.

 

בתגובה, פנו הנאמנים, עוה"ד ארז חבר ומרדכי האן-מרקוביץ', לבית המשפט וביקשו להוציא נגדו צו מאסר. זאת, בטענה כי הוא מפר את בחלטת בית המשפט ולא משלם את מלוא התשלומים שהושתו עליו. כך למשל, לפי הפירוט שהעבירו לבית המשפט, שילם שני עבור חודש פברואר 2012 סך של 2,000 שקל ועליו לשלם עוד 23 שקל.

 

"הנאמנים ניסו להימנע מהגשת בקשה זו", כך כתבו בבקשתם, "אולם למרבה הצער, התנהלותו של שני אינה מאפשרת להם לעשות כן. לפיכך מבוקש מבית המשפט להורות על מתן צו מאסר עד לתשלום כל הפיגורים".

 

תגובת עו"ד ארנון שגב המייצג את אייל שני: "הנכון הוא שאייל שני מעביר 50 אש"ח כל חודש לקופת פשיטת הרגל. אנחנו נלמד את החלטתה של כבוד השופטת אלשייך וכבר בימים הקרובים נחליט על המשך צעדינו".


פורסם לראשונה 05/12/2012 15:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ורדה אלשיך
צילום: גיל יוחנן
אייל שני
צילום: ערוץ 2
מומלצים