שתף קטע נבחר

גלגל אלוהי: הפופמוביל החדש, מתנה ממרצדס

מרצדס, ספקית הרכב הרשמית של הוותיקן מאז שנת 1930, עושה זאת שוב - והפעם עם M קלאס משודרג ומשוריין. ויש גם גלריה מיוחדת עם כל רכבי האפיפיור

חג מולד שמח לאפיפיור בנדיקטוס ה-16, אשר קיבל לקראת השנה האזרחית החדשה מפתחות למרצדס חדשה, כזו שתוכננה ועוצבה במיוחד עבורו. ולא בראשונה, יש לזכור. שכן מדובר במסורת ארוכת שנים - מאז 1930 אם לדייק - בה הנוצרי מספר 1 נוסע ברכב גרמני עם סמל הכוכב. זה התחיל בלימוזינות מפוארות במיוחד, וכיום רכבי שטח מפוארים - וכמובן מאד ממוגנים - לא פחות.

 

 

ברכות לנוסע המאושר: בנדיקטוס ה-16 (משמאל) עם יו"ר דיימלר, דיטר זטשה והפופמוביל החדש ()
ברכות לנוסע המאושר: בנדיקטוס ה-16 (משמאל) עם יו"ר דיימלר, דיטר זטשה והפופמוביל החדש

 

הפופמוביל החדש מבוסס על רכב הפנאי M קלאס, אך הוא בעל מרכב שונה בתכלית. בתום תהליך תכנון, בנייה והתאמה שארך לא פחות מתשעה חודשים (כך מרצדס). לפופמוביל החדש מרכב גדול מבעבר, ובעיקר חופת זכוכית גדולה יותר שתאפשר להוד קדושתו לעמוד ולנופף למאמינים בקלות יתרה. כל זאת, למרות שממד הגובה הכולל הצטמצם קלות, כדי להתאים את הפופמוביל להטסה. אחרי הכל, האפיפיור צריך לבקר בשלל מדינות, ולא - שירות המוניות המקומי לא בא בחשבון.

 

 

מרצדס לא מפרסמת איזה מנוע משמש את הפופמוביל, אך מדובר כפי הנראה באחת מיחידות הכוח החזקות יותר של ה-M קלאס. זאת למרות שהפופמוביל מבלה חלק נכבד מזמנו בעמידה או זחילה איטית במיוחד. זה גם כמובן לא יפריע להצהרות לגבי השמירה על איכות הסביבה, במסגרתן קיבל בנדיקטוס ה-16 לידיו פופמוביל חשמלית מתוצרת רנו, בה הוא משתמש לאחד מבתי הקיט שברשותו.

 

מסורת ארוכת שנים

לא ברור מדוע נבחרה דווקא מרצדס ולא אחד ממותגי הבית האיטלקים, אבל מאז 1930 האפיפיורים הובלו כמעט תמיד במרצדס. זה החל עם הנורבורג 460 פולמן, והמשיך לשורה של דגמי יוקרה מבית מרצדס. אחד הבולטים שבהם היה ה-600 פולמן (מסדרת ה-W100), לימוזינת פאר מרשימה שנמצאת כיום - כמו יתר דגמי האפיפיור הקלאסיים - בתצוגות מתחלפות במוזיאון מרצדס ובוותיקן.

 

 

במרוצת השנים הוצעו לאפיפיור בעיקר דגמי S קלאס שונים, עד שבעקבות ניסיון ההתנקשות בחייו של ג'ון פול השני, ב-13 במאי 1981, הוחלט בוותיקן להזמין רכבים משוריינים. כך נולד למעשה הפופמוביל הראשון, שהתבסס על רכב השטח מרצדס G קלאס והיה ראשון להצטייד בזכוכית משוריינת. אחרי הכל, שום דבר לא מוכיח את האמונה באל כל-יכול, כמו לנופף לקהל מאחורי פלדה וזכוכיות משוריינות ושומרים חמושים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האפיפיור בוחן את הרכב החדש
הסמל המחייב
הפופמוביל היוצא - יחזור למרצדס
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים