שתף קטע נבחר

אייל שני לא ייכנס לכלא: שילם את החוב שנדרש

השף הפקיד הבוקר בבנק כ-189 אלף שקל, הסכום שנדרש לשלם כדי שלא להיכנס למעצר. אתמול נתן ביהמ"ש העליון לשני ארכה של יום, כדי לשלם את החוב שצבר לקופת פשיטת הרגל. לאחר הפקדת הסכום אמר שני: "אני מודה לעשרות החברים אשר נחלצו לעזרתי"

השף אייל שני לא ייכנס למעצר: השף הפקיד הבוקר (ב') את כל הסכום שנדרש לשלם כדי שלא להיכנס לכלא - כ-189 אלף שקל. אתמול נתן בית המשפט העליון לשני ארכה של יום אחד, כדי לגייס את הכסף.

 

 

שני אמר היום לאחר הפקדת מלוא הסכום: "אני נרגש מהתמיכה של כל חבריי שהיו נכונים להושיט סיוע. אני מודה מקרב לב לגיל הפקות ולעשרות החברים אשר נחלצו לעזרתי ובזכותם גויס הסכום הנדרש המאפשר לי להמשיך ולעבוד על מנת להחזיר את כל חובותיי.

 

"כפי שהתחייבתי ופעלתי לאורך כל הדרך אמשיך לעבוד ולהעביר 50 אלף שקל מדי חודש לטובת קופת הנושים".

 

שני ואשתו, מירי חנוך, אתמול בבית המשפט (צילום: אוהד צויגנברג ) (צילום: אוהד צויגנברג )
שני ואשתו, מירי חנוך, אתמול בבית המשפט(צילום: אוהד צויגנברג )

 

פרקליטו של שני, עו"ד ארנון שגב, אמר אתמול בבית המשפט העליון: "אנו פועלים בכל דרך לגייס את הסכומים. לחייב אין סכומים כאלה". לדבריו, שני מנסה לגייס את הכספים מגורמים חיצוניים. "אנחנו מגרדים את הכסף", אמר.

 

שני אמר אתמול בתום הדיון: "אני יוצא מבית המשפט העליון בהערכה וכבוד גדול, מודה לכבוד השופטת ובית המשפט שנתנו לי את ההזדמנות לערער על התיק הזה ב-24 לחודש.

 

"אני שנים מעביר מדי חודש חמישים אלף שקל לקופת הנושים, הרבה מעבר למה שהמחוזי קבע לי, במטרה לסיים את מה שקרה פעם בעבר. אני יוצא עכשיו לחבריי הטובים ומכריי כדי לעמוד בהחלטה".

 

שופטת בית המשפט העליון, אסתר חיות, הציעה לסנגור לגייס את הסכום עד היום, והורתה לו להגיש עד יום חמישי ערעור על צו המעצר, שיצטרף לבקשת הערעור שהגיש כבר שני על ההחלטה כולה של שופטת בית המשפט המחוזי, ורדה אלשיך. 

 

ביום חמישי שעבר חוייב שני לשלם עד כ-200 אלף שקל חוב שצבר לקופת פשיטת הרגל שלו - אחרת ייכלא ל-45 ימי מאסר.

 

בהחלטתה מתחה השופטת אלשיך ביקורת חריפה על שני: "שקלתי את הדברים שקול היטב ולא בלב קל הינני מורה על מאסרו של חייב, אלא ששני, על דרך התנהלותו הנמשכת, והאורח בו החליט, פשוטו כמשמעו, לשים ללעג ולקלס את ההחלטות שניתנו בעניינו, נראה כמי שאינו מותיר בידי ברירה מרובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים