שתף קטע נבחר

מהפך: לא-לבנים יהיו רוב בארה"ב עד 2060

על פי תחזית מפקד האוכלוסין האמריקני, ב-50 השנים הבאות יהיה רוב של 57 אחוזים ללא-לבנים ומספרם יעמוד על 241 מיליון איש. הסיבה: שיעורי ילודה גבוהים וגידול בהגירה לארה"ב

הגידול במספרי ההיספנים והאסייתים בארצות הברית ישנה בחמישים השנים הבאות באופן דרמטי את פניה של המעצמה הגדולה בעולם. בשנת 2060 יהיה בארה"ב רוב של 57 אחוז ללא-לבנים. כך עולה מתחזית שפרסם היום (יום ה') מפקד האוכלוסין בארה"ב.

 

לראשונה בארה"ב: יותר תינוקות לא "לבנים"

 

עוד חדשות בעולם :

"המרגל הרוסי שהורעל למוות היה סוכן משולש"

אמני סוריה נקרעים; "עושים סרטים מכספי רוצחים"

צפו: הפרלמנט האוקראיני הולך מכות

מטוס סיני באיי המחלוקת, יפן הקפיצה מטוסי קרב

 

כיום מונה האוכלוסייה הלא-לבנה 37 אחוזים מאוכלוסיית ארה"ב. הסיבה העיקרית לשינוי הדרמטי הצפוי הוא שיעורי לידה גבוהים יותר בקרב הלא-לבנים והגירה גדולה לשטח ארה"ב. אם כיום עומד מספרם של הלא-לבנים בארה"ב על 116 מיליון איש, הרי שלפי מפקד האוכלוסין יגיע מספרם ל-241 מיליון ב-2060. ובשנת 2051 תגיע אוכלוסית ארה"ב ל-400 מיליון נפש.

 

מספר הלא-לבנים בארה"ב יגיע ב-2060 ל-241 מיליון (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מספר הלא-לבנים בארה"ב יגיע ב-2060 ל-241 מיליון(צילום: רויטרס)

 

עד 2060, כמעט אחד מכל שלושה תושבי ארה"ב יהיה היספני והמעצמה הגדולה בעולם תהפוך למדינה רבגונית של מיעוטים, מבלי שיש רוב לאחת מקבוצות האוכלוסייה.

האוכלוסיה הלבנה תמשיך להיות המיעוט הגדול ביותר וההגדרה של מיעוטים בארה"ב תעבור שינוי. בשנה זו צפויה האוכלוסייה הלבנה בארה"ב למנות 179 מיליון נפש בעוד ההיספנית תגיע לקרוב ל-129 מיליון.

 

המהפך הדמוגרפי בארה"ב יתרחש במשך עשרות השנים הבאות, אך את תחילתו כבר אפשר היה לראות במערכת הבחירות האחרונה לנשיאות - בכלכלה ובשינוי בהרגלי הצריכה - ובשתי המדינות הגדולות קליפורניה וטקסס. במדינות אלה חל גידול משמעותי ביותר בשיעור האוכלוסיה ההיספנית.

 

לתחזית של מפקד האוכלוסין יש להתייחס בהסתייגות בגלל השינוי שחל בשיעורי הילודה של מהגרים שהופכים לאמריקנים בהוויה ובמנהגים שלהם. בכל מקרה, ב-50 השנים הבאות אוכלוסיית ארה"ב יותר מאשר תכפיל את עצמה, כאשר אחד מכל חמישה אמריקנים יהיה בן 65 שנה ויותר ואוכלוסיית הגימלאים תעלה מ-43 מיליון כיום ל-92 מיליון.

 

עוד אחת מתחזיות המפקד היא עלייה דרמטית במיוחד במספרם של בני 85 שנה ויותר. כיום הם מונים פחות מ-6 מיליון וב-50 השנים הבאות יעלה מספרם ליותר מ-18 מיליון. ארה"ב תהפוך למדינה שהאוכלוסיה הלבנה שלה זקנה ואילו האוכלוסיה הצעירה תורכב ברובה מנשואים מגוונים.

 

פרסום התחזית של מפקד האוכלוסין באה כמה שבועות אחרי שפורסם כי לראשונה בהיסטוריה האמריקנית, יותר מחצי מהתינוקות בארה"ב (51 אחוזים) נמנים עם קבוצות מיעוטים כגון שחורים, היספאנים ואסייתים, או נולדו להורים מגזעים שונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד מכל 3 תושבים אמריקנים יהיה היספני (אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
המהפך כבר נראה בבחירות האחרונות לנשיאות. אובמה
צילום: AP
מומלצים